Conversatii > In legatura cu sportul, oriunde pe glob

Tenis

(1/17) > >>

mircea:
Cum am vazut ca exista un relativ interes pentru tenis mi-am spus ca un topic dedicat este binevenit pentru toti cei ce vor sa mai adauge ceva info interesante, imagini sau fapt diverst din domeniu.

So... Sharapova s-a retras din turneul de la Wuhan unde revenise in circuit dupa accidentarea de la Wimbledon.

Mărioara:
Mouratoglou: "Îi recomand să renunţe".

(cica ceva copil?!)

mircea:
Halep pleaca in optimi de la Wuhan in urma unui meci cu ocupanta locului 66 WTA, dupa un meci ciudat, in care a pierdut primul set la 3, al doilea l-a castigat ea la acelasi scor, pentru ca in final, dupa ce a condus cu 5-1 sa piarda partida.

radu catalin:

--- Quote from: Mărioara on Wednesday 30 September 2015, 06:08:18 ---Mouratoglou: "Îi recomand să renunţe".

(cica ceva copil?!)

--- End quote ---

serios acuma, ce-i mana pe romani sa-si plece urechea degraba la tot bullshitul cancan-istic si scenaristic? e chiar asa de greu sa dai o cautare pe google cu numele Serena Williams?

So, dupa ce a fost la cativa pasi de o fapta mareata e clar ca frustrarea e cat casa si lipsa motivatiei la fel...
Logic, antrenorul a sfatuit-o sa renunte doar la finalul competitional al acestui an. Nu se simte amenintata cu nimic cel putin pana la inceperea AO.2-3 luni de pauza sunt binevenite pentru a putea reincepe sa-si caute repere si sa o ia de la inceput pt un alt GS in 2016

http://www.wtatennis.com/news/article/5039874/title/serena-pulls-out-of-beijing-singapore

radu catalin:

--- Quote from: mircea on Wednesday 30 September 2015, 13:42:53 ---Halep pleaca in optimi de la Wuhan in urma unui meci cu ocupanta locului 66 WTA, dupa un meci ciudat, in care a pierdut primul set la 3, al doilea l-a castigat ea la acelasi scor, pentru ca in final, dupa ce a condus cu 5-1 sa piarda partida.

--- End quote ---

n-am vazut inca meciul, dar cum dracu a reusit sa piarda de la scorul ala?
daca si la Beijing iasa repede inseamna ca vrea TC de la Singapore, mai ales ca s-a retras Serena :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version