Conversatii > In legatura cu sportul, oriunde pe glob

HANDBAL - Campionatul Mondial (feminin)

<< < (2/5) > >>

radu catalin:
La Campionatul feminin de handbal din Danemarca, Romania tocmai a luat o bataie de la Spania cu 26-18.
Fetele au condus prima repriza si cu 3, 4 goluri, dar cum niciodata o minune nu tine mult, au sfarsit prin a-si pierde concentrarea si au capitulat in final.
Urmeaza meciurile cu Rusia si Norvegia din 10 si 11 decembrie. Oricum, primele 4 echipe se vor califica in optimi si avand in vedere ca pe Porto Rico si pe Kazahstan le-au batut, fetele se vor califica, dar de acolo va fi greu tare cu alde Franta, Danemarca, Ungaria .....
Bineinteles ca Tadici nu a scapat ocazia sa zica si el cateva cuvinte....
http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/tadici-atac-dur-la-ryde-sa-se-duca-putin-acasa-in-suedia-mai-mult-le-incurca-pe-fete-465116.html

M─ârioara:
A murit GRUIA  :(

Se duce lumea copilariei!

radu catalin:
Azi au luat bataie de la norvegience cu scorul de 26-22.
Nu stiu ce sa zic, speram ca cu alt antrenor in locul lui Tadici se va vedea o schimbare de joc, o ceva acolo....nimic, acelasi joc incet, rutinat, de frecat mingea de la una la alta si cand nu mai putem o dam la Neagu, ca ea stie ce sa faca.Desi nu stiu daca e numai antrenorul de vina, s-a gresit ca-n curtea scolii, pase aiurea, aparare proasta plus ca unele fete nu prea joaca pe la cluburi, so selectia a cam fost facuta de la tv. in fine, vom trai si vom spera....
Maine cu Rusia, cred ca nici nu mai are rost sa se prezinte fetele. :no:

dac impielitzat:
Radule, sper ca te uiti la meci  :) Mai sunt cateva minute cu Danemarca, scorul e 24-24, de infarct!
Asta dupa ce am eliminat in optimi campioana mondiala en-titre, Brazilia  :police:

dac impielitzat:
Mai este 1 minut si conducem cu 27-26. Antrenorul danezelor cere time out.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version