Conversatii > Tehnica o problema? Exista o explicatie.

IPTV

(1/11) > >>

Iugin2:
Stie careva o solutie TV care functioneaza pe Tizen Samsung ?
Am un tele 4k , Smart . Tizen OS . Aplicatia e Smart IPTV , singura de merge.
Ma intereseaza canale Quebec , Romanesti si PayPerView.
???

Ronin:
Erau niste rusi care aveau pachet pt. Smart IPTV pe Samsung Smart TV. Nu mai gasesc, sa fie 2-3 ani in urma.
De ce nu bagi un Kodi box si te chinui cu TV-ul?

Iugin2:

--- Quote from: Ronin on Tuesday 13 March 2018, 18:14:44 ---Erau niste rusi care aveau pachet pt. Smart IPTV pe Samsung Smart TV. Nu mai gasesc, sa fie 2-3 ani in urma.
De ce nu bagi un Kodi box si te chinui cu TV-ul?

--- End quote ---
Am gasit si eu niste youtube cu rusi de fac miracole cu Samsung , dar optiunile utilizate de ei nu (mai) exista in teve-ul meu. De cand l-am cumparat mi-a cerut de vreo 3-4 ori sa fac firmware update.
Stiu ca pot cumpara o cutie Android , da' ma gandeam ca daca am dat o caruta de bani pe tele-ul asta , hai sa-i utilizez functia SMART

Ronin:

--- Quote from: Iugin2 on Wednesday 14 March 2018, 15:23:29 ---...ma gandeam ca daca am dat o caruta de bani pe tele-ul asta , hai sa-i utilizez functia SMART

--- End quote ---
Returneaza-l ori vinde-l si cumpara un Sony cu Android TV pe el.

Eu pe langa un Kodi box am un LG 4K care vine cu peste 100 de canale IPTV moca. www.lg.com/us/tv-audio-video/channel-plus

Ronin:
Nu am incercat sa pun alte aplicatii pe WebOS la LG, am vazut ca sunt ceva tutoriale insa nu mi-am batut capul, nu am timp de TV anyway si intre Kodi, HBO/MovieNetwork pe Fibra si +100 IPTV free channels, chiar ca nu am timp de mai multe canale.
Insa multi lauda Sony cu Android TV, poate la urmatorul upgrade, un OLED sa merg pe Sony.
www.sony.com/electronics/televisions/a1e-series

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version