Conversatii > Tehnica o problema? Exista o explicatie.

dial-up free

(1/2) > >>

adik:
Vrem sa ne luam calculator si sa ne conectam la internet prin dial-up. Am auzit ca exista posibilitatea de a te conecta gratuit. Stie cineva cum ? Ne puteti da detalii ? Multumim.
Suntem in Longueuil.

perla:
da, aol, insa tb sa ai cont deschis in banca

adik:
Eu mi-am deschis la CIBC. E bun ?

nicuprietenos:
bei adik, tu faci misto?
Daca vrei dial-up free (pentru 3 luni) alegi o oferta pe care scrie "aucun engagement" si nu dai in nici un caz vreun nr de cont. Eu am avut asa la videotron si inainte de trei luni au inceput sa vina cu ofertele. Pretul la dial-up dupa alea 3 luni este mai mare decat la cablu. De exemplu la videotron era vreo 25$/ luna si ei vin cu o oferta de 20$ inca cateva luni si apoi cu 27$, limita 1 giga, cu modemul lor. Poti sa alegi si alte variante dupa trei luni, vezi ca mai e un topic pe tacla.

Cert e ca la inceput, nu iti cer card, nici nu aveam si nu trebuie sa fie un angajament (adica pe un an cu primele 3 luni free)

greenhorn:
Videotron are si acum o oferta cu 3 luni free-trial. Fara nr de cont. Fara angajamente.

De asemenea am cativa amici care au folosit si free-trial-ul de la AOL. N-au avut nici o problema. Unul din ei il mai fol si acum (dupa 1 an de Ca). A facut pe numele sau, apoi cand a vrut sa renunte (aproape de cele 3 luni i-au mai prelungit "trial-ul" si apoi a facut pe numele sotiei. Oricum e bine sa ver. inainte pe site-urile lor pt ca ofertele se mai pot schimba (cel putin AOL-ul a modificat acum perioada la 45 zile).

E bun dial-up daca nu-ti cauti job. Altminteri ... DSL sau cablu.
Bafta ! :eek:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version