Conversatii > Tehnica o problema? Exista o explicatie.

CURENT SI PRIZE

(1/2) > >>

Alba ca zapada:
de la inceput spun, sa ma ierte "les connaisseurs", dar pt ca nu ma pricep deloc la chesiuni  "tehnice", dar ma risc cu o intrebare: am un telefon cordless care este facut in canada-SONY- si in rom l-am folosit cu un fel de acumulator care sta bagat in priza.E o chestie mare si patrata pe care daca o scot din priza nu mai merge telefonul.Intrebarea este, pot sa iau acel tel in Canada?bun si daca da, cu ce o sa-l conectez eu acolo ca, in afara de acumulatorul ala de sta in priza mea, nu mai am nici un fir sau cablu, cum s-o chema(acum fac pe nestiutoarea, v-ati dat seama)...ar trebui sa mai aiba alta priza sau se gasesc pe acolo?lamuriti-ma si pe mine ca sunt in ceata tare cu chestiunile astea...
merci

nemo:
daca tel (acumulator) este prevazut sa mearga si la 110 atunci aici sunt de vanzare prelungitare care face sa folosesti priza de aici daca nu ... ai putea sa-ti ei un acumulator de aici si sa folosesti telefonul ... daca nu, atunci nu ... :???:

EDI:
Merge,dar trebuie sa mai astepti pana la vara cand voi veni eu si ti-l voi monta. Trebuie schimbat transformatorul de retea.

adik:
Avem un tel SONY care merge cu 3 baterii R6 sau AA. Credeti ca va functiona si in Canada? Mufa de la linia telefonica este la fel ? Acolo cat costa un tel ? Multumesc.

prutenel:
Telefon:
- simplu, cu fir: cam 10-15 CAD
- fara fir, fara repondeur: min 60 CAD
- fara fir, cu repondeur si afficheur: min. 80 CAD

Repondeur separat: min. 20 CAD

Repondeurul (robotul?) este obligatoriu.

Mufele sunt la fel.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version