Author Topic: Topic pentru fete - ce mai gatim (reloaded)  (Read 36539 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vlad69

• Hero Member
Re: Topic pentru fete - ce mai gatim (reloaded)
« Reply #680 on: Monday 14 June 2021, 14:22:51 »
fish and chips
filé de salau cu cartofi prajiti si pastai, cu un sos de unt si lamaie si cu mujdei de usturoi verde. in loc de pastai ar fi trebuit sa fie asperges, insa am uitat sa cumparam cind am facut piata, asa ca ne-am descurcat cu ce-am avut in dotare :)

Barabulili is prajiti al dienti?

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #681 on: Thursday 17 June 2021, 18:59:56 »
Mincam, mincam, dar sa mai si pozam. Vegetale si verzituri din gradina, adica bok choy si usturoi verde si ceapa verde. Am si dovlecei frumusei, dar nu am cules niciunul. Poate mai cresc dupa ploaia de miine.

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • hOW do I WEED If I high tOO MUCHH smoke??? !!!!
« Reply #682 on: Thursday 17 June 2021, 19:12:34 »
Si io miam gatit neste crack.

Reteta pentru umpic:
Se ia niste cocaina, asa cam cat sa pui in lingura
Se amesteca cu apa si bicarbonat
Se ferbe

Se pune intro pipa de drogat (tub de sticla si burete de inox) si se fumeaza. Pulbere te faci, futzi tot ce misca daca ti se mai scoala. Daca nu o pui sa tio suga si ii dai niste bani implus.
Baetiii de cartier nu vorbejte niciodata cu greseli de ortografe.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #683 on: Saturday 19 June 2021, 20:06:28 »
prânzul nostru astazi: mozzarella fraiche, viande fumée, masline si rosii + paine multigrain. si un pahar de vin rosu

daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #684 on: Sunday 20 June 2021, 17:04:54 »
Io-s pe regim drastic, azi am mancat doar lubenita si pentru seara am supa cu taitei. Mi-am mai cumparat niste iaurt special si lapte de la ferma, paine -- pentru paine prajita (pentru pranz), rosii cu branza -- cateodata, cartofi (fierti cu sare) sau cate un ou fiert, cam atat (pana la toamna, cu mici exceptii la dulciuri, cate o bomboana de ciocolata ca altfel mor).   :happy:
A, si sucuri naturale.

Deocamdata nu mai am cu sa ma laud. :)
« Last Edit: Sunday 20 June 2021, 17:13:29 by K_meleon »
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #685 on: Sunday 20 June 2021, 18:00:43 »
tre'sa va spun neaparat una tare: mergem azi sa mancam la restaurantul nostru indian preferat. in zona unde se afla restaurantul, e o zona cu multi indieni si paki, pe o lungime de cateva sute de metri cred ca sint mai mult de 10 restaurante indo-paki-bangladesh. de-a lungul anilor cred ca le-am incercat aproape pe toate si am ramas cu asta preferatul nostru la inima, unde ne place mancarea, servitul, e voie cu vin/bere de acasa. insa muierea zice o data ajunsi pe strada cu pricina, ce-ar fi sa mai incercam si alt restaurant indian din zona, ça fait changement! eu am cam marait ceva ca n-am chef, dar cu muierea nu te pui, intram in unul ceva paki-bangladesh, am intrebat si nu era voie cu alcool (restaurant halal musulman)
intram la altul si la intrare ne spune o chelnereasa ca de ce n-avem masca, ba esti nebuna, nu pot sa mananc cu masca!!! nu ca de la usa de la intrare si pina la masa (circa 4-5 metri) tre'sa purtati masca. am injurat-o in romaneste evident, dupa care ne intreaba daca avem rezervare, ii spun ca nu, intreb daca toate mesele is rezervate si-mi zice ca nu, dar ca asa e politica restaurantului sa avem rezervare. buuun si acum ce facem?? pai, zice ea, iesiti pina afara pe trotuar in fata restaurantului, sunati la nr nostru de pe geam, va faceti rezervare, dupa care intrati din nou! ma uitam  la ea si aveam senzatia ca-s intr-o piesa de teatru absurd gen Ionesco, mai pe romaneste ca in filmele cu prosti. are you fucking serious?! sa ies pina afara sa-mi fac rezervare si sa intru iar?! mcpmdr  :laugh: :laugh: :laugh:
ma rog am iesit si am renuntat sa mai vrem ''changement'', ne-am dus la restaurantul nostru preferat aflat la 50 metri mai incolo, unde nu ne-a intrebat nici de masca si nici de rezervare si unde am mancat shrimps pakora si bhuna lamb + naan bread + vinul de acasa
« Last Edit: Sunday 20 June 2021, 18:06:43 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #686 on: Sunday 20 June 2021, 18:25:40 »
Lasa frate ca fiecare pasere pe limba ei piere, cu rezervarile lor cu tot, acu trebe rezervare si la buda sa te pishi.
Se plingea nu sh ce restaurant in dantan towrano, ombilicul universului ca a avut vreo 80 de cancelari simbata si duminica. Asa le trebuie, ca sint prosti de bubuie, vorba geimsului, nu poti sa intri desi sint mese goale cacalau.
Sa ma cac pe ele de rezervari. Sa vada si dementii ca rezervarile pot merge si in celalat sens decit ala dorit de ei in care isi imagineaza o lume ideala cu fiecare masa rezervata cu o saptamina inainte si fara goluri.
I am in perfect shape for my weight.

I Translate it

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #687 on: Sunday 20 June 2021, 18:29:04 »
Io-s pe regim drastic, azi am mancat doar lubenita si pentru seara am supa cu taitei. Mi-am mai cumparat niste iaurt special si lapte de la ferma, paine -- pentru paine prajita (pentru pranz), rosii cu branza -- cateodata, cartofi (fierti cu sare) sau cate un ou fiert, cam atat (pana la toamna, cu mici exceptii la dulciuri, cate o bomboana de ciocolata ca altfel mor).   :happy:
A, si sucuri naturale.

ce sint alea sucuri naturale? mofturi, tu nu intelegi ca azi se bea AQUA?
We are each other’s harvest:
we are each other’s business:
we are each other’s  magnitude and bond

Offline garlic

• Sr. Member
« Reply #688 on: Sunday 20 June 2021, 18:35:49 »
tre'sa va spun neaparat una tare: mergem azi sa mancam la restaurantul nostru indian preferat. in zona unde se afla restaurantul, e o zona cu multi indieni si paki, pe o lungime de cateva sute de metri cred ca sint mai mult de 10 restaurante indo-paki-bangladesh. de-a lungul anilor cred ca le-am incercat aproape pe toate si am ramas cu asta preferatul nostru la inima, unde ne place mancarea, servitul, e voie cu vin/bere de acasa. insa muierea zice o data ajunsi pe strada cu pricina, ce-ar fi sa mai incercam si alt restaurant indian din zona, ça fait changement! eu am cam marait ceva ca n-am chef, dar cu muierea nu te pui, intram in unul ceva paki-bangladesh, am intrebat si nu era voie cu alcool (restaurant halal musulman)
intram la altul si la intrare ne spune o chelnereasa ca de ce n-avem masca, ba esti nebuna, nu pot sa mananc cu masca!!! nu ca de la usa de la intrare si pina la masa (circa 4-5 metri) tre'sa purtati masca. am injurat-o in romaneste evident, dupa care ne intreaba daca avem rezervare, ii spun ca nu, intreb daca toate mesele is rezervate si-mi zice ca nu, dar ca asa e politica restaurantului sa avem rezervare. buuun si acum ce facem?? pai, zice ea, iesiti pina afara pe trotuar in fata restaurantului, sunati la nr nostru de pe geam, va faceti rezervare, dupa care intrati din nou! ma uitam  la ea si aveam senzatia ca-s intr-o piesa de teatru absurd gen Ionesco, mai pe romaneste ca in filmele cu prosti. are you fucking serious?! sa ies pina afara sa-mi fac rezervare si sa intru iar?! mcpmdr  :laugh: :laugh: :laugh:
ma rog am iesit si am renuntat sa mai vrem ''changement'', ne-am dus la restaurantul nostru preferat aflat la 50 metri mai incolo, unde nu ne-a intrebat nici de masca si nici de rezervare si unde am mancat shrimps pakora si bhuna lamb + naan bread + vinul de acasa
hei, le James, e buna si sa auzi una aproape buna, merg la apple pentru fiica mea, ea cu mine desigur, ne dau astia un rendez vous ce nu  s-a respectat decit 15 minute mai tarziu si vine i=un baiat , ne vede ca sintem un grup/ familie , ca nu se poate  sa intram impreuna, ca merge fata sa vada si daca ai place li trimite pe tata si tot asa sa facem tururi pe rind. M-am uitat si i am zis ceva ce nu a inteles nimeni si am uitat imediat, chestia e ca am intrat in magazin asa cum am ajuns, adica in grup.
Hai Romania!

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #689 on: Sunday 20 June 2021, 19:04:25 »
ce sint alea sucuri naturale? mofturi, tu nu intelegi ca azi se bea AQUA?
Mai beau cate un suc de ananas, ajuta la imunitate, e sarac in calorii si imi place foarte mult. :)
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #690 on: Monday 21 June 2021, 08:03:41 »
A, si sucuri naturale.

Nu asa se tine dieta . Cand esti in dieta mananci tot ce-i sanatos , natural dar trebuie sa ai activitate .
 Ieri am fost la o zii onomastica . Un grup de vre-o 30 de persoane intr-un spatiu inchis , departe de "ochii lumii". Am mancat fripturi cat cuprinde dar am dansat de la 4:30 si pana pe la 10:00 aproape fara pauza .

Astea doua piese nu au lipsit :

https://www.youtube.com/watch?v=xxZlKkcDoTo&list=RDxxZlKkcDoTo&start_radio=1

https://www.youtube.com/watch?v=-dAn-Yds-Ec
« Last Edit: Monday 21 June 2021, 08:05:13 by santiago »
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline santiago

• Hero Member

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #692 on: Monday 21 June 2021, 11:14:59 »
Mai beau cate un suc de ananas, ajuta la imunitate, e sarac in calorii si imi place foarte mult. :)

Mesaj aprobat de barbati
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #693 on: Monday 21 June 2021, 12:46:16 »

fuck, eu nu m-as fi putut retine și aș fi pus pe masa badge-ul de la STM

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #694 on: Monday 21 June 2021, 13:09:06 »
Mesaj aprobat de barbati

not so fast, poate abia dupa ce fermenteaza putin

sucu' desigur
"Aquilla non capit muscas"

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #695 on: Monday 21 June 2021, 14:59:13 »
A, si sucuri naturale.

k_meleon, macar profita de toate zarzavaturile proaspete de vara, toate verziturile posibile, care iarna sint cu totul altceva aduse de la mii de km distanta. Poti minca low caloric, dar diversificat, parerea mea.

Ma duc sa culeg loboda, fac o ciorba mai tirziu si spanacul din noua zeelanda. Poate culeg si primul dovlecel, vad ca ploile nu i-au facut sa creasca imensi, cum ma asteptam.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #696 on: Monday 21 June 2021, 15:27:37 »
 Fara nici un fel de gluma , daca la voi exista stir (amarath) , faceti supe de stir , se face la fel ca supa de loboda/spanac etc . Folositi frunzele tinere in salate ,este extraordinar de bun, alimenteaza bine si este sanatos . Cand cumparati busuioc (basil) daca are motz cu seminte , mancatile crude , rupeti motul ala si mancati-l

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #697 on: Monday 21 June 2021, 16:24:06 »
prânzul nostru astazi: mozzarella fraiche, viande fumée, masline si rosii + paine multigrain. si un pahar de vin rosu

Hi, hi, mustar de la bunica!
Cum pui poze?
Bucurati-va!

Offline garlic

• Sr. Member
« Reply #698 on: Monday 21 June 2021, 17:00:11 »
k_meleon, macar profita de toate zarzavaturile proaspete de vara, toate verziturile posibile, care iarna sint cu totul altceva aduse de la mii de km distanta. Poti minca low caloric, dar diversificat, parerea mea.

Ma duc sa culeg loboda, fac o ciorba mai tirziu si spanacul din noua zeelanda. Poate culeg si primul dovlecel, vad ca ploile nu i-au facut sa creasca imensi, cum ma asteptam.

de ce mancati low caloric? sa va mantineti silueta sau? eu nu stiu cum aratati voi dar lumea se zbuciuma pentru ce etape? slab sa raramina , normal sa nu puna,  gras sa nu se rostogoleasca, cum va luati caloriile aste in aspectul fizic? incerc sa intreb ceva pe fuga, se termina programul, cine intelege bine, cine nu, revin cind revin.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #699 on: Monday 21 June 2021, 21:20:14 »
Cum pui poze?

le incarc pe facebook, apoi dau click dreapta pe imagine si aleg ''copier l'adresse de l'image'', dupa care paste/coller adresa imaginii in ferestruica aia de postat imagini de pe forum
« Last Edit: Monday 21 June 2021, 21:21:23 by James Hetfield »