Author Topic: Topic pentru fete - ce mai gatim (reloaded)  (Read 23337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Topic pentru fete - ce mai gatim (reloaded)
« Reply #580 on: Saturday 08 May 2021, 12:25:28 »
io is mort de curiozitate cum si-a dat seama fender ce dimensiune are pizza aia,
ca in poza nu se afla linga ea nici un alt obiect cu care sa poti face comparatia
Pai a incaput in poza.
La noi nu poti sa-i faci poza de jos, trebuie sa te urci pe o scara ca sa o incadrezi.
Pentru Pizza Party format, nici nu trebuie sa mai incerci. Doar mananci.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #581 on: Saturday 08 May 2021, 12:26:15 »
Pe linga pizza asta, a ta e extra small
vezi ca-i curge aluatul pe la Antarctica p=acolo.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #582 on: Saturday 08 May 2021, 13:00:22 »
vezi ca-i curge aluatul pe la Antarctica p=acolo.

fender trollingul tau o luat proportii de astea, totul ok cu tine?
You can’t pour from an empty cup.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #583 on: Saturday 08 May 2021, 13:02:18 »

fender trollingul tau o luat proportii de astea, totul ok cu tine?
yeah yeah, don't worry it's just typical Scorpio. You know better.
keep going.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #584 on: Saturday 08 May 2021, 13:06:17 »
yeah yeah, don't worry it's just typical Scorpio. You know better.
keep going.

:laugh: dude. n-ai tu intelectul required sa ma ironizezi. but if these cringy creepy lines cool you off from whatever shitty situation you're in then sure, forumul de aia ii aici si indura.
You can’t pour from an empty cup.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #585 on: Saturday 08 May 2021, 13:09:12 »

:laugh: dude. n-ai tu intelectul required sa ma ironizezi. but if these cringy creepy lines cool you off from whatever shitty situation you're in then sure, forumul de aia ii aici si indura.
I know, eu sunt stupid si tu bright.
....Ceea ce iti da dreptul sa etichetezi o intreaga categorie de indivizi pe criterii zodiacale.

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #586 on: Tuesday 11 May 2021, 09:22:00 »
Week-end-ul asta am in plan niste frigarui si mici la gratar.  :happy:
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

I Translate it

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #587 on: Tuesday 11 May 2021, 09:38:42 »
Week-end-ul asta am in plan niste frigarui si mici la gratar.  :happy:
da si eu am luat de la Euro Delicatesse aka “La Saveta” 3 cutii de mici, planuiesc sa fac niste lucru prin curte sa pun umbrelele tai iarba ma rog nimicuri de astea.

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #588 on: Tuesday 11 May 2021, 09:59:04 »
da si eu am luat de la Euro Delicatesse aka “La Saveta” 3 cutii de mici, planuiesc sa fac niste lucru prin curte sa pun umbrelele tai iarba ma rog nimicuri de astea.
Super Dorele, gand la gand cu bucurie. :)
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #589 on: Tuesday 11 May 2021, 11:42:22 »
Ti ai dracu, astia de salvati vietzi si faceti mincare si reparati prin casa si prin curte
I am in perfect shape for my weight.

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #590 on: Tuesday 11 May 2021, 11:46:08 »
tai iarba

Sezi bland si lasa iarba si papadiile sa creasca! Sunt bune pt albine
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #591 on: Tuesday 11 May 2021, 11:59:53 »
Sezi bland si lasa iarba si papadiile sa creasca! Sunt bune pt albine
am un vecin care a dus la extrem, era suparat tare pe papadii, ce facea dar tot cresteau la el, anul asta vad ca a chemat contractorii si i-au scos toata iarba veche si au adus rulouri noi de iarba, cred ca le asheaza astazi…pe mine ma doare in c.r de papadii cred ca la mine duce vantul puful ala de papadii la toti vecinii  :grin:
« Last Edit: Tuesday 11 May 2021, 12:14:34 by Dorel »

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #592 on: Tuesday 11 May 2021, 12:07:40 »
Idee de semn:

Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #593 on: Tuesday 11 May 2021, 17:34:48 »
am un vecin care a dus la extrem, era suparat tare pe papadii, ce facea dar tot cresteau la el, anul asta vad ca a chemat contractorii si i-au scos toata iarba veche si au adus rulouri noi de iarba, cred ca le asheaza astazi…pe mine ma doare in c.r de papadii cred ca la mine duce vantul puful ala de papadii la toti vecinii  :grin:
O sa aiba un gazon superb anul asta si un bill la apa de o sa i clantzane dintii in gura, la anul o sa aiba 10, 20 papadii si la anul urmator return to normal.
I am in perfect shape for my weight.

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #594 on: Saturday 22 May 2021, 12:11:46 »
Pentru pranz, azi niste langosi (cu branza si smantana). In poza, doar langosii.  :gum:

Diseara, cartofi la cuptor si carnati (si ceva creveti) la bbq.
« Last Edit: Saturday 22 May 2021, 12:13:02 by K_meleon »

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #595 on: Saturday 22 May 2021, 14:56:24 »
Si ia uite ce ciocolata faina am gasit la Costco. Pe langa, am cumparat inchetata de acelasi fel. :)

Massther Clinic - Massage therapy

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #596 on: Saturday 22 May 2021, 23:30:14 »

crap prajit cu mamaliguta si mujdei

am avut azi pofta de peste si nu orice fel de peste, nu mai mancasem crap de mult timp, de pe vremurile cind mergeam la pescuit si mai prindeam cate unul
crapul e un peste care nu se gaseste pe toate drumurile de vanzare in canada, eu in montreal nu stiu decat doua locuri, unul intr-un cartier de evrei cu bani, unde e cam scump, si altul un magazin chinezesc aproape de metro cote-vertu, care pe langa alte multe feluri de peste vinde si crap
am cumparat un crap de 3,6 kile, l-a curatat chinezul de solzi, aripioare si matze, taiat felii si ambalat. 28,50 cad toata afacerea mi se pare foarte rezonabil
avem de mancat din el de vreo trei ture, l-am impartit in 3 portii, doua is la congelator, una am pus-o la prajit azi

deci l-am facut simplu, prajit, dat printr-un amestec de faina de porumb, faina de grau, sare si piper si la tigaie cu el
then mamaliga evident, insa arma secreta a pranzului de azi a fost reteta mea secreta de mujdei, fac un mujdei imperial, e bun de mori, eu is capabil sa-l mananc si asa simplu fara peste, doar cu mamaliga sau paine
doua caciulii de usturoi curatat si strivit cu clestele ala cu doua manere (habar n-am cum ii spune, daca cineva stie, sa-mi spuna si mie), un pumn cu varf de miez de nuca (asta e ingredientul secret  :grin:  ) la fel strivit cu acelasi cleste. totul se pune intr-un castron, se pune sare si piper macinat, se toarna ulei de masline treptat si se freaca incet cu o furculita pina totul prinde consistenta unei maioneze. apoi la sfarsit peste toata chestia asta se pune cam o treime dintr-un iaurt natur din ala mare de 650 grame, se amesteca totul pina devine omogen. omg , mananci de te lingi pe degete la modul propriu

« Last Edit: Sunday 23 May 2021, 00:38:29 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #597 on: Sunday 23 May 2021, 08:00:06 »
Si ia uite ce ciocolata faina am gasit la Costco. Pe langa, am cumparat inchetata de acelasi fel. :)
sint misto, iti recomand o vizita in Japonia, pentru mai mult de  ceva de vazut si gustat. Am avut sa maninc ocazia si nu stiam ce, o lume fascinanata in care te simti complet pierdut, un ghid e folositor. Iti recomand si ciresele de Yamagata.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #598 on: Sunday 23 May 2021, 08:36:57 »
Fcking James. mi-ai facut pofta.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #599 on: Sunday 23 May 2021, 08:44:07 »
eu am avut chef de o omleta. Imi place mult asta cu ceapa și ce legume mai ai pe acolo, mai vechi.