Author Topic: Cine a mai decedat - cu sau fara regrete  (Read 9017 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Cine a mai decedat - cu sau fara regrete
« Reply #20 on: Thursday 28 October 2021, 11:23:50 »
Sa-i fie tarina usoara. Se duce intr-o lume mai buna.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #21 on: Thursday 28 October 2021, 13:15:07 »
L au invins bubulii, dorele.
I am in perfect shape for my weight.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #22 on: Thursday 28 October 2021, 13:29:00 »
L au invins bubulii, dorele.
Pavel Corut a fost un scriitor mare ! Nu se cunoaste cauza decesului inca … RIP Respect maestre !

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #23 on: Thursday 28 October 2021, 13:48:02 »
Stii ca putea sa se teleporteze in viitor.

Dorele stii de programul claim your free thermostat? Cica e in Ontario si iti da un termostat destept moca, din ala google nest cum zicea corola ca a luat. O fi si in quebec asa ceva, moca adica?

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #24 on: Thursday 28 October 2021, 14:07:54 »
Corolla l a luat cu 50 lei de la un coleg mai mult sa se joace cu el. Pina acum era 75 lei rebate de la  embridge, nu stiu de promotia de zici tu. Pr tine care esti inebunita dupa automatizari piate fi misto, senzori de temp , geolocatie and shit. Dar din cite stiu eu functioneaxa numai cu furnance pe gaz, nu cu electric baseboards cum aveti majoritatea in qc. Ma rog tu nu esti majoritate deci la tine ar merge smartul.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #25 on: Thursday 28 October 2021, 17:16:35 »
Pavel Corut a fost un scriitor mare ! Nu se cunoaste cauza decesului inca … RIP Respect maestre !
Era bolnav. Nu stiu ce boala, n-am intrebat. Ce stiu sigur e ca i s-a refuzat tratamentul daca nu face vaccin, asta acum niste luni. L-a facut, dar el era oricum f bolnav, nu se poate specula ca vaccinul l-a invins. Doar ca in sistemul de "sanatate" din Ro sint niste criminali. Aici, eu, care nu-s dusa prea des la doctor, inca nu am fost intrebata nici macar o data daca am facut vaccinul.

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #26 on: Thursday 28 October 2021, 20:30:06 »
Eu m-am dus la doctorul de familie pentru ceva neimportant, nici mu mai stiu ce, si receptionista ma intreaba direct cate doze am facut, zic niciuna si imi baga sub nas sa semnez declaratia tip ca nu am simptome unde era adaugat cu pixul o linie referitoare la vaccin.
Intreb pe un ton iritat de ce intreaba asta ca nu are voie si imi raspunde senin ca trebuie sa trimita situatia la centrala lor sau ce au. Bineinteles ca mi-au sarit capacele, m-a luat aia cu nu trage onaca ca sunt doar un mesager nevinovat si am lasat-o moarta.
Insa au numele meu, nr de tel in cine stie ce baza centrala. Imi pare rau ca nu am zis ca am cinci doze, pe atunci etau una sau doua.

I Translate it

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #27 on: Thursday 28 October 2021, 20:36:50 »
Corolla cred ca mi-a sarit un pop pe facebook.
Ceva de genul
https://ontariogreensavings.com/contact/
Tot nu stiu daca nestu merge doar pe 2 fire cum am eu termostatul aube insa aici e hydroquebec si au un program experimental pt perioada iernii care genereaza credit daca iti reduci consumul in perioade de varf anuntate in avans .

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #28 on: Friday 29 October 2021, 06:50:21 »
Nu merge pe doua fire, e standard pe 5, heat, cool, fan, power.
Tu ai proprietary, nu poti schimba termostatul cu nimic altceva decit ala de la fabricantul furnezei. Ti a trebuit high eficiency, probabil pulsating furnace. Avantaje, e silentioasa most of the time, eficienta etc, dezavantaj, estilegata de maini si de picioare cu fabricantul respectiv, nu se potrivesc piese generice la ea, termostatul inclusiv.

Offline santiago

• Hero Member
Fuck you Columbus and your curiosity

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #30 on: Friday 19 November 2021, 05:58:16 »
Interpretul de muzică populară Benone Sinulescu a murit joi, la vârsta de 84 de ani.
« Last Edit: Friday 19 November 2021, 05:59:54 by Dorel »

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #31 on: Friday 19 November 2021, 06:51:44 »
A încetat din viață Ion Marcu, unul dintre principalii lideri ai Revoluției din 1989 de la Timișoara. Anunțul a fost făcut, în această dimineață, de fiul său. Ion Marcu era pe atunci muncitor la Uzinele Mecanice Timișoara și a condus coloana de demonstranți în 20 decembrie 1989 îmbrăcat într-un cearșaf alb. Ion Marcu a participat apoi la discuțiile cu premierul Constantin Dăscălescu desfășurate în clădirea comitetului județean PCR. S-a alăturat apoi Frontului Democratic Român (FDR) din clădirea Operei. În 12 ianuarie 1990, a susținut demonstrația prin care s-a obținut demisia liderului FDR Lorin Fortuna de la conducerea județului Timiș, încercând să preia el conducerea județului.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #32 on: Wednesday 24 November 2021, 15:36:03 »
din capitolul mortilor neasteptate, cu sau fara regrete, noh

The CDC announced Zaki’s (Sherif Zaki) death to staff on Monday. The cause of death was not provided but Inger Damon, director of the division of high-consequence pathogens and pathology and Zaki’s supervisor, told STAT it was “sudden and unexpected.”

l-o fi lovit GRIPA, cine stie?!
"Aquilla non capit muscas"