Author Topic: azi in Timisoara, maine-n toata tara!  (Read 1847 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
azi in Timisoara, maine-n toata tara!
« on: Saturday 17 September 2016, 07:38:05 »

Martorii care au participat la eveniment susțin că totul a plecat de la un grup de ţigani, format din 12 persoane, puternic alcoolizat şi înfierbântat de ritmurile orientale  :whatever:  . La un moment dat, unul dintre țigani, Ghipteru Mondialu, că aşa îl ştie lumea pe Facebook, a început să urle în gura mare: ,,moarte românilor, a început să jignească lumea, să îi facă pe români fraieri, săraci şi pârliți, până ce unul dintre băieți s-a săturat şi l-a rugat să înceteze cu scandalul şi cu jignirile la adresa românilor. În momentul ăla a început haosul”, spune unul dintre martori

http://voceatimisului.ro/exclusiv-scandal-de-proportii-12-tigani-au-linsat-2-romani-intr-un-club-de-manele-din-timisoara/
« Last Edit: Saturday 17 September 2016, 07:39:20 by Rufus »
"Aquilla non capit muscas"

Offline Ediq

• new users
  • text beton
    • Salash
Re: azi in Timisoara, maine-n toata tara!
« Reply #1 on: Saturday 17 September 2016, 09:23:18 »
http://www.pressalert.ro/2016/09/lacrimi-de-bucurie-vezi-reactiile-oficialilor-si-oamenilor-de-cultura-din-timisoara-dupa-anuntul-ca-orasul-va-fi-capitala-culturala-europeana-2021/ oamenii au reactionat exact ca cei  in Galway in 15 iulie pntru 2020.

Anna Phoebe a cantat acolo weekendul trecut. I'am zis ca e cel mai avansat oras al tzarii. A apreciat caldura oamenilor, aspectul cladirilor publice si statuile.
ss indescifrabil

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #2 on: Saturday 17 September 2016, 11:33:14 »
Martorii care au participat la eveniment susțin că totul a plecat de la un grup de ţigani, format din 12 persoane, puternic alcoolizat şi înfierbântat de ritmurile orientale  :whatever:  . La un moment dat, unul dintre țigani, Ghipteru Mondialu, că aşa îl ştie lumea pe Facebook, a început să urle în gura mare: ,,moarte românilor, a început să jignească lumea, să îi facă pe români fraieri, săraci şi pârliți, până ce unul dintre băieți s-a săturat şi l-a rugat să înceteze cu scandalul şi cu jignirile la adresa românilor. În momentul ăla a început haosul”, spune unul dintre martori

http://voceatimisului.ro/exclusiv-scandal-de-proportii-12-tigani-au-linsat-2-romani-intr-un-club-de-manele-din-timisoara/

Asta este lipsa de unitate a romanilor. In ungaria unde sunt in numar mai mare decat in Romania , in raport cu numarul poulatiei , au fost pusi cu botu pe labe la propiu de catre cetatenii maghiari.Daca va duceti in ungaria , o sa vedeti ca triganii , ori traiesc in sate izolate , ori daca traiesc la orase trebuie sa se integreze , daca nu , dispar. Se pare insa , ca in ultimii 10-12 ani au inceput s-o ia razna si in ungaria, mai ales dupa intrarea in UE.
Dute pe un site unguresc si posteaza ce a postat Rufus si sa vedeti daca are curaj unul ca Ediq sa deturneze discutia , asa cum incearca Ediq aca. Ma tem ca site-ul ar fi luat foc de injurii aduse la adresa tiganilor.
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline Ediq

• new users
  • text beton
    • Salash
« Reply #3 on: Saturday 17 September 2016, 12:03:40 »
unul ca Ediq sa deturneze discutia , asa cum incearca Ediq aca.

Hai siktir, bai, dereglache!
ss indescifrabil

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4 on: Saturday 17 September 2016, 12:20:05 »
Asta este lipsa de unitate a romanilor. In ungaria unde sunt in numar mai mare decat in Romania , in raport cu numarul poulatiei , au fost pusi cu botu pe labe la propiu de catre cetatenii maghiari.Daca va duceti in ungaria , o sa vedeti ca triganii , ori traiesc in sate izolate , ori daca traiesc la orase trebuie sa se integreze , daca nu , dispar. Se pare insa , ca in ultimii 10-12 ani au inceput s-o ia razna si in ungaria, mai ales dupa intrarea in UE.
Dute pe un site unguresc si posteaza ce a postat Rufus si sa vedeti daca are curaj unul ca Ediq sa deturneze discutia , asa cum incearca Ediq aca. Ma tem ca site-ul ar fi luat foc de injurii aduse la adresa tiganilor.

tocmai m-am uitat, 3.3% in Romania si 3.1% in Ungaria, sa zicem similar. Argumentul cu botul pe labe o fi argument, dar statisticile tale, ca mereu ,is aiurea.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5 on: Saturday 17 September 2016, 15:27:08 »
sa te fut, ca si io m-am uitat pe un site unguresc da n-am priceput o vorba, pozele da, era in romaneste, da cuvintele...
I am in perfect shape for my weight.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #6 on: Saturday 17 September 2016, 15:28:12 »
sa te fut, ca si io m-am uitat pe un site unguresc da n-am priceput o vorba, pozele da, era in romaneste, da cuvintele...

si asta-i motivul ca m-ai dorit brusc? Cam superficial as zice, dar acuma depinde si de pozele alea.

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #7 on: Saturday 17 September 2016, 15:30:35 »
am imbatrinit ma, simt asa cum se duce atza si nu mai am timp de sentimentalisme, daca poti sa ma intelegi.
I am in perfect shape for my weight.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #8 on: Sunday 18 September 2016, 01:23:23 »
http://www.pressalert.ro/2016/09/lacrimi-de-bucurie-vezi-reactiile-oficialilor-si-oamenilor-de-cultura-din-timisoara-dupa-anuntul-ca-orasul-va-fi-capitala-culturala-europeana-2021/ oamenii au reactionat exact ca cei  in Galway in 15 iulie pntru 2020.

Anna Phoebe a cantat acolo weekendul trecut. I'am zis ca e cel mai avansat oras al tzarii. A apreciat caldura oamenilor, aspectul cladirilor publice si statuile.

io cred ca nu esti pe topicul bun.[/size]aplauzele pot fi in alta parte.

io cred ca nu esti pe topicul bun.
aplauzele pot fi in alta parte.
« Last Edit: Sunday 18 September 2016, 01:25:43 by bugs bunny »
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #9 on: Sunday 18 September 2016, 01:31:31 »

Offline Ediq

• new users
  • text beton
    • Salash
« Reply #10 on: Sunday 18 September 2016, 06:40:44 »

Am vrut doar sa'l dezamarasc pe Rufus, ca si el m'a sustinut pe topicul ne-bun.

Vedeti ca in Chrome frame-ul de editare mai baga niste taguri size parazite. Tre' sa suprim si sa fac Font Size 10 pt sa readuc la normal.
« Last Edit: Sunday 18 September 2016, 09:40:03 by Ediq »
ss indescifrabil

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #11 on: Monday 19 April 2021, 15:38:01 »
ce chestii sa fie interzise la Timisoara, in stil USR-Plus

ca se ocupa guvernu' ca-s umanisti, desigur

"Aquilla non capit muscas"

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #12 on: Monday 19 April 2021, 16:17:56 »
Tot USR:

Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #13 on: Monday 19 April 2021, 16:31:09 »
USRistii astia is cam dushi cu capul...

Au nishte idei “eugeniste” i-ar face sa paleasca de invidie pe aia din anii 30-40 din Canada

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #14 on: Saturday 24 April 2021, 22:32:18 »
intru si io p'aci sa particip la revolutie si d'abia cand imi vad numele imi dau seama ca asta-i dezgropat