Author Topic: Mi-am luat tzoacla  (Read 10687 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Mi-am luat tzoacla
« Reply #40 on: Tuesday 13 April 2021, 10:32:21 »
n-am zis niciodatq ca e pizza sau ca sta pe elefanti si nici nu-mi pasa de bicicleta nimanui,   asta e numai in capul vostru de tembeli.
Stop drinking, guys !
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #41 on: Wednesday 14 April 2021, 21:24:37 »
ce vorbeshti acolo Franz ? Ce vrei sa fac ? Sa ma ascund sub o piatra ca tine ? Inca mai avem voie sa ne plimbam pe strazi !
Dorele, pe unde te-ai mai plimbat azi? Ai indicator care-ti spune cate calorii ai consumat?
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #42 on: Wednesday 14 April 2021, 21:32:45 »
Oh azi am facut 3 ture, am tras un the beaches la 6:30 am pana la bazinul descoprit de la ashbridges bay cam 11 km dus intors, la 1 pm am tras o tura pana la Novotel cam 5 km dus intors, si acuma seara am mers la Chorley park si prin Rosedale alandala cam 8-9 km, nu am calorie counter, dar am un app care imi spune dustanta elevatia si timpul pe traseu as putea afla caloriile, depinde si daca prinzi vant din fatza e nasol rau

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #43 on: Wednesday 14 April 2021, 21:40:33 »
Oh azi am facut 3 ture, am tras un the beaches la 6:30 am pana la bazinul descoprit de la ashbridges bay cam 11 km dus intors, la 1 pm am tras o tura pana la Novotel cam 5 km dus intors, si acuma seara am mers la Chorley park si prin Rosedale alandala cam 8-9 km, nu am calorie counter, dar am un app care imi spune dustanta elevatia si timpul pe traseu as putea afla caloriile, depinde si daca prinzi vant din fatza e nasol rau
wow, cum sti sa te intorci inapoi daca mergi alandala?

Am si eu bicicleta dar trebuie sa-i schimb saua ca e incomoda, inainte imi placea sa ma plimb cu bicicleta dar de cand cu gradina, ma ocup de flori.
Si imi place mult sa ma plimb pe jos. Ma tot gandesc de ceva vreme sa imi iau un caine dar nu stiu cum s-ar intelege cu motanul meu, ca asta e foarte fricos. Sa scot cainele la plimbare mi-ar place foarte mult. :)
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #44 on: Wednesday 14 April 2021, 21:56:24 »
Cainii se inteleg perfect cu motanii, in cel mai rau caz, ii stiu de frica, pe motanii care este.
I am in perfect shape for my weight.

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #45 on: Wednesday 14 April 2021, 22:03:06 »
Cainii se inteleg perfect cu motanii, in cel mai rau caz, ii stiu de frica, pe motanii care este.
hahaha, nu vreau sa fie stresat motanul, e foarte bland dar de la orice zgomot puternic fuge si se ascunde. Am avut pisica unor prieteni pentru vreo 2 saptamani sa am grija de ea si l-a batut pe saracul la inceput, era speriat rau, nu mai vreau. :(  Cand il prindea ii tragea cate-o laba peste ochi, mi-era frica sa nu-i scoata ochii.

Cat despre caini, am fost cu el la veterinar si il tineam in brate (ca el nu intra in cusca aia sa-l car nici mort) si vine un caine mic, in lesa cu stapana langa mine (stapana platea) si vrea sa se joace cu el, dadea din coada, era aproape jumate din motan ca dimensiuni si la asta i-a fost asa de frica, ii tremurau urechile. Isi ascundea capul la mine sub geaca cateva secunde, iar il scotea, se uita la catel, iar il ascundea si tot asa in timp ce tremura tot. Cam asta e cu el. Numai cand e in curte e viteaz, odata a intrat alt motan din vecini si a sarit sa-l casapeasca. :grin:

Au avut vecinii un motan roscat, cum prindea usa deschisa intra si ii manca mancarea la asta al meu. :laugh:
« Last Edit: Wednesday 14 April 2021, 22:47:52 by K_meleon »

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #46 on: Thursday 15 April 2021, 09:47:22 »
Am tras o tura scurta de 8 km pana la Summerhill subway station, btw au acolo langa linia de tren cel mai mare LCBO ce l-am vazut pana acum in Toronto! Superba selectia de vinuri ! Recomand ! Probabil pentru ca e in cartierul Rosedale, acolo cezi bauturi ce nu vezi in nici un alt magazin.

I Translate it

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #47 on: Thursday 15 April 2021, 09:50:00 »
Am tras o tura scurta de 8 km pana la Summerhill subway station, btw au acolo langa linia de tren cel mai mare LCBO ce l-am vazut pana acum in Toronto! Superba selectia de vinuri ! Recomand ! Probabil pentru ca e in cartierul Rosedale, acolo cezi bauturi ce nu vezi in nici un alt magazin.
Dorele fa si tu niste poze sa vedem si noi, astia din alta provincie, ne tot povestesti si chiar pare fain, as vrea sa vad.

Btw, la noi ploua de numa.
« Last Edit: Thursday 15 April 2021, 09:52:00 by K_meleon »

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #48 on: Thursday 15 April 2021, 10:02:27 »
Dorele fa si tu niste poze sa vedem si noi, astia din alta provincie, ne tot povestesti si chiar pare fain, as vrea sa vad.

Btw, la noi ploua de numa.
e un LCBO facut intr-o fosta statie de tren ! E absolut stunning !

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #49 on: Thursday 15 April 2021, 10:06:51 »
e un LCBO facut intr-o fosta statie de tren ! E absolut stunning !
wow, chiar ca-i fain, bine ca e deschis. Si loc sa faci un bal acolo, bagi un vals fara probleme printre standurile alea. :laugh:

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #50 on: Thursday 15 April 2021, 10:11:35 »
Probabil pentru ca e in cartierul Rosedale, acolo cezi bauturi ce nu vezi in nici un alt magazin.

canadian club?!
"Aquilla non capit muscas"

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #51 on: Thursday 15 April 2021, 10:15:07 »
Nu Canadian Club, aia beau eu, ma refer in selectia de vinuri in general, eu nu prea beau vin...

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #52 on: Friday 16 April 2021, 22:45:35 »
mi a ajuns casca , o luna si ceva , gata o scot dar nu in week end. A mea e Giant si e verde dar nu cred ca e extraterestra. O sa incerc pista aia de la canal Lachine.
We are each other’s harvest:
we are each other’s business:
we are each other’s  magnitude and bond

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #53 on: Saturday 17 April 2021, 03:51:35 »
Pune o poza sa te vedem cu ea. La unguri le place verdele din ce shtiu eu

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #54 on: Saturday 17 April 2021, 07:58:25 »
Pune o poza sa te vedem cu ea. La unguri le place verdele din ce shtiu eu

verdele place la toată lumea, în afara de romani ca le place la unguri. Cum ii cu galbenul la unguri, ca le place la romani.
Noaptea minții.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #55 on: Saturday 17 April 2021, 08:00:03 »
S-au refacut blocurile prin Zalău, atit estetic cât și termic, cu bani europeni bineînțeles.
Toate îs frumoase, galbene.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #56 on: Saturday 17 April 2021, 08:02:02 »
Nu știu dacă se vede ce frumos este. Gunoiul însă trebuie adunat loco, nu dau europenii bani din păcate. Nesimtitii!
« Last Edit: Saturday 17 April 2021, 08:03:03 by vlad69 »

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #57 on: Saturday 17 April 2021, 08:40:31 »
da intr-adevar, daca faci abstractie de gunoi si de asfatul peticit nu arata rau, seamana cu un cartier obisnuit din Franta in jurul Parisului
You can’t pour from an empty cup.

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #58 on: Saturday 17 April 2021, 11:20:37 »
Azi vazui la tv ca se inchide granita quebec ontario. Nici ni stiam ca e granita, dar adio bautura din ontario si sunt la ultima sticla de vinisor romanesc, care nu se gaseste in quebec.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #59 on: Saturday 17 April 2021, 11:23:14 »
Cum ii cu galbenul la unguri, ca le place la romani.

wait-wait, a zis careva GALBEN?

din w/e-u' trecut cand a fost cald si bine

"Aquilla non capit muscas"