Author Topic: Mi-am luat tzoacla  (Read 9302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
Re: Mi-am luat tzoacla
« Reply #20 on: Wednesday 07 April 2021, 10:43:04 »
cu oameni d-astia o sa ne duceam dreaq, ca nu inteleg chestii de baza  :(

"Aquilla non capit muscas"

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #21 on: Wednesday 07 April 2021, 14:26:00 »
Is prea greu ca sa alerg, am inteles ca dupa o varsta e bine pentru joins sa nu alergi pe asfalt, daca ai access la o pista de guma ori pe iarba ar fi ideal, de asta am optat pentru bicicleta, pasiunea mea e bazinul de innot, dar acuma is toate inchise da 1 an de zile ... ma multumesc cu ce se poate...

Am vazut multi in loc sa alerge practica mersul rapid un marsh fortzat 5-6kmph ar fi o idee in loc de alergare e mai easy pe incheieturi

Alearga pe strada si nu pe trotuar. Ajuta :)
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #22 on: Wednesday 07 April 2021, 14:43:36 »

Alearga pe langa bicicleta pe strada si nu pe trotuar. Ajuta :)
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #23 on: Wednesday 07 April 2021, 14:45:45 »
e prea rece afara, doar dupa Victoria Day e ok la Toronto.
trebuie facuta cerere sa mute Victoria Day la sfarsitul lui Februarie ca sa fie cald.
Nu stiu unde sa ma adresez, ca frac'su lu crack-head ala e tot un prost.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #24 on: Wednesday 07 April 2021, 16:43:30 »
Crack hedu a cotit o, nu mai ai cui sa te adresezi, astalaltu e ocupat cu covidul si lickdownul
I am in perfect shape for my weight.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #25 on: Wednesday 07 April 2021, 21:15:29 »
Another day, another dollar, sa mai zica Rufus ca nu sustin biciclistii economia !
Ieri am dat intr-o groapa de mi-a sunat apa in cap, si mi-a sarit patchul de pe camera rotii din spate ce il lipisem dumineca.
S-a dezumflat instantaneu, asa ca am facut drum la Walmart si am cumparat o camera 700c de tzoagla cu 8 cad si am luat si o sonerie Bell
ca nu aveam cu 4 cad...
Boon ajung acasa bucuros scot roata, ma manjesc de la lantz, de la praf etc, pun camera noua si dau sa o umflu cu pompa electrica de la masina
Aiurea-n tramvai cum fac cum nu fac nu se potriveshte nicicum la camera noua de bicicleta, e complet alt design, ma uit pe youtube si zice acolo
ca e valva Presta, iar cea veche era Schrader, ptiu mama naibii ma uit la ceas era deja inchis la Walmart.
Am cautat pe website Canadian Tire si Walmart si am gasit ca au pompe de biciclete pentru valve Presta si Schrader si au si adaptoare pentru amandoua...
Azi dimineata cine a fost la usha la Walmart la 9 ? Dorel !
Am mai dat inca 20 cad pe o pompa care are adaptor si pentru Presta si pentru Schrader si are si indicator de presiune.
Am umflat-o si am montat-o merge brici acuma... pana dau in alta groapa, ma bate gandul sa cumpar inca o camera doua de rezerva sa le tin acasa.

PS
Se vand bicicletele in draci la Walmart, pana am ales eu pompa de pe raft au venit doi ( cred ca aveau peste 60 de ani ) o muiere si un om, si or ales doua biciclete hibrid de oras... nici ca erau prea scumpe cu taxe cu tot putin sub 200 cad de bucata.... ma si gandeam in sinea mea : "Ia te uita ! Totzi moshii s-au apucat de biciclit "   :evil: :evil: :evil:
« Last Edit: Wednesday 07 April 2021, 21:30:55 by Dorel »

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #26 on: Wednesday 07 April 2021, 21:17:55 »
eu umflu rotile cu un compressor de la Cacadian Tire. Merge uns. Am schimbat nenumărate camere pentru copchii. le iau de pe Amazon.

I Translate it

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #27 on: Wednesday 07 April 2021, 21:27:35 »
daca le umfli cu compresor mai mult ca sigur ca sunt Schrader, ca alea de masina, uite diferenta de valve, nici eu nu am stiut pana aseara, Presta e modelul ascutit, Schrader e cel plat

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #28 on: Saturday 10 April 2021, 21:35:37 »
passatul ala cred ca este masina de lucrari in constructii, masina buna la toate.
a fost o intamplare sa mergi sa faci tzoacla cu vw-ul nu-i asa?
cre ca data viitoare iei si tu masina de duminica
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #29 on: Monday 12 April 2021, 20:41:15 »
Ma duc cu tzoagla zilnic la Chorley Park si pe urma mai ratacesc pe strazile din jur, e o zona frumoasa a orasului, are o priveliste de invidiat peste Don Valley. Asta e castelul de la Chorley Park in anii de glorie
« Last Edit: Monday 12 April 2021, 20:55:52 by Dorel »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #30 on: Monday 12 April 2021, 20:43:21 »
bah, tu nu esti in lockdaun ?  ce plm, din cauza habarnistilor ca voi nu mai iesim din cacatul asta.

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #31 on: Monday 12 April 2021, 20:50:56 »
bah, ia te du si tu sa manifestezi ca nu mai vrei masca si curfew, habarnisti din astia ce dau vina pe altii, vedem zilnic.Nu te-ai saturat?
We are each other’s harvest:
we are each other’s business:
we are each other’s  magnitude and bond

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #32 on: Monday 12 April 2021, 20:51:26 »
Ma duc cu tzoagla zilnic la Chorley Park si pe urma ma ratacesc pe strazile din jur, e o zona frumoasa a orasului, are o priveliste de invidiat peste Don Valley. Asta e castelul de la Chorley Park in anii de glorie
Dorele, pui si casca?
We are each other’s harvest:
we are each other’s business:
we are each other’s  magnitude and bond

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #33 on: Monday 12 April 2021, 20:54:35 »
Dorele, pui si casca?
da si mi pun si casca sigur ca da, vesta aia fosforescenta cu LEDuri o port doar dimineatza la 6:00 cand ma duc sa haladuiesc pra strazi... imi place in Rosedale ca sunt multi copaci maturi, case mari frumoase si strazi linishtite

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #34 on: Monday 12 April 2021, 20:57:00 »
bah, ia te du si tu sa manifestezi ca nu mai vrei masca si curfew, habarnisti din astia ce dau vina pe altii, vedem zilnic.Nu te-ai saturat?
ii las pe aia la montreal intai sa termine cu dat foc la gunoaie in strada si dupa aia ma duc si eu.
Cu bicicleta, fara casca, ca sa arat ca ma doare-n cur de toate.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #35 on: Monday 12 April 2021, 20:57:38 »
bah, tu nu esti in lockdaun ?  ce plm, din cauza habarnistilor ca voi nu mai iesim din cacatul asta.
ce vorbeshti acolo Franz ? Ce vrei sa fac ? Sa ma ascund sub o piatra ca tine ? Inca mai avem voie sa ne plimbam pe strazi !

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #36 on: Monday 12 April 2021, 21:01:42 »
vad ca te doare-n cur de ce zice prietenu tau Ford.
Ce cacat de om esti, cand iti convine e prietenul tau, cand nu-ti convine iti bagi picioarele si faci cum vrei tu.\
Duplicitar vere, nu m-as urca in lift cu tine.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #37 on: Monday 12 April 2021, 21:06:09 »
Eu sunt de cacat ? Dar tu cum esti ?

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #38 on: Tuesday 13 April 2021, 08:13:29 »
Eu sunt de cacat ? Dar tu cum esti ?
Super Dorele, nu-i baga in seama pe carcotasi, sunt invidiosi pe tine. :)
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #39 on: Tuesday 13 April 2021, 10:21:53 »
Super Dorele, nu-i baga in seama pe carcotasi, sunt invidiosi pe tine. :)
Fender e un “flat-earther” ? Sustine ca pamantul sta pe spatele la patru elefanti si are o forma de pizza ? Enough said !

In alte stiri :
Am gasit un website super pentru piese de biciclete, e olandez ! Are absolut tot ce doresti cele mai mici lucruri gasesti si pe toate buzunarele, se numeste bikeinn, au si app pe appstore se numeste tradeinn, am cumparat cateva chestii de la ei abia astept sa ajunga !

https://www.bikeinn.com/bike

Happy biking !
« Last Edit: Tuesday 13 April 2021, 10:31:11 by Dorel »