Author Topic: Mi-am luat tzoacla  (Read 4667 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vlad69

• Hero Member
Re: Mi-am luat tzoacla
« Reply #60 on: Saturday 17 April 2021, 11:29:50 »
LOL. Nice!

@Gabi, Zalau chair nu arata rau, au pus piatra cubica, au refăcut blocurile etc.

Poza pe care am pus-o de fapt ii spre casele acea vechi, stil kolkhoz sovietice, unde s-a născut nevastă-mea. :-) Erau făcute special pentru militari în anii 50, socru-meu fiind tinar locotenent în anii '70  a avut acces la unul.

Offline libra

• Full Member
« Reply #61 on: Saturday 17 April 2021, 15:24:07 »
Azi vazui la tv ca se inchide granita quebec ontario. Nici ni stiam ca e granita, dar adio bautura din ontario si sunt la ultima sticla de vinisor romanesc, care nu se gaseste in quebec.

Daca te opreste politia, poti sa le spui ca mergi sa cumperi niste medicamente esentiale pentru tine si care nu se gasesc in farmaciile SAQ.
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #62 on: Saturday 17 April 2021, 15:43:57 »
wait-wait, a zis careva GALBEN?

din w/e-u' trecut cand a fost cald si bine

Culoarea echipamentului de fotbal a nationalei Romaniei !

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #63 on: Saturday 17 April 2021, 18:27:12 »
mi-a zis nevasta asa cu binishorul acu vre-un an ca vrea elliptical, ca sta acasa si o doare curul de la scaun, io i-am zis ca i-am pus standing desk, sa stea in picioare, au trecut citeva luni si problema a escaladat, am scaldat-o ca nu e stoc de echipament de gym nicaieri, acu de curind a batut cu papucul in podele...
duminica trecuta am avut noroc ca a bagat costco stock si am comandat, acu iar e scos de pe site ca nu are si nu stie cind mai primeste, costco care este.

ieri a venit si azi mi-am rupt spinarea sa-l cobor pe scari in basement, asa pe bucati.
azi l-am instalat, surprinzator nu mi-au ramas decit 4 star washers pe care dementii de chinezi imi ziceau sa le instalez peste split washer, deci lock washer peste lock washer sa fie la ei in china, io am zis ca split washer e destul.
manualul de instalare asa si asa, trebuia sa belesti ochii la pozele alea mici sa vazi ce parte vine la rind, partile componente nemarcate, aci ikea le da clasa tuturor, dar fiind un berbec inteligent si frumos, si mechanicly inclined, si cu shurubelnite wiha, l-am pus nicely together.
abia astept maine s-o trimit pe doamna jos la exercitz, ca am asa o presimtire ca se va eschiva.
ceilingul e 7 feet, io am 6 feet si am foat cam ezitant ca nu incap, dar incap perfect cu inclinatie zero, dar sint ok daca ma uit un pic in jos la tv si daca dementul de echipament modifica inclinul automat pina la 7-8 grade, bazat pe programele de fitness preprogramate, dupa care dau cu capul in tavan.
corolla, batut in cap
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #64 on: Sunday 18 April 2021, 01:26:57 »
trebuia sa-i iei Peloton ca sa vaza cum transpira doamnele alea cu care face concurs.
Da trebe sa cumperi pantofi separat futu-i in cap ca la toate s-au gandit sa-ti ia banii. Si e cu schepsis cum reglezi piesa de se cupleaza la pedale ca nu vrei sa pedalezi nici cracanat nici apropiat. E futere, numai dupa cateva ore iti dai seama daca e bine sau nu.
Altminteri, vin unii cu privire inteligenta de-l monteaza cu bula de boloboc ca sa para ca numai ei stiu. E de fapt o bicicleta cu tambur mai sofisticat si cu televizorul ala de intri pe internet si te conectezi cu alti tembeli. Cei peste 50 de ani ar trebui sa-si aiba de grija cu ligamentele, nu mai e de joaca ca la 20. Vrei slabit ? Forget about those sausages and fuckin bread. Impossible, I know.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #65 on: Sunday 18 April 2021, 07:24:39 »
Nu numai ligamentele. Am fost saptamina trecută la fotbal, pe lingă curvasareala cu poliția si și masca (ca bunii samariteni au sunat ca infectam) mi-a și puscat un tendon, de data asta la quadriceps. Le-am luat pe toate la rând, gama,hamstring și acu quadriceps. I'm done din păcate ca trebuie sa umblu ....
Surpriza a fost ca am fost capabil sa recuperez repede, azi îs deja mult mai bine. Knock on wood.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #66 on: Sunday 18 April 2021, 08:26:37 »
Ete pxla, peloton, hardware bicicleta e mai proasta decit multe la juma de pretz, tot schepsisus e in conectarea aia la internet unde iti da o treinareasa tinira si bengoasa si aia te incurajeaza, hai peloton, hai cu mama, inca nitel, inca un push, hai ca potzi, si tu ca prostul te uiti ls ea fascinat si iti zici ca mai poti.
Dar nu mai poti ca nu mai ai 20 ani. Faching trist, stie fenderul ce zice.

I Translate it

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #67 on: Sunday 18 April 2021, 08:53:04 »
Corolla de ce nu iesiti cu bicicletele afara ? E mai fain afara decat indoors, eu fac acuma 10 km in 30 de minute in mod regulat dimineata, si 8 km seara, seara e cam nashpa ce e drept nu fac acelasi traseu ca dimineata ca sunt cam multi oameni cu issues pe traseu Sherbourne and Dundas ... you know what i mean! Dar la tine pe Ellesmere cu Scarborough Golf Club eshti safe !

Cat ai dat pe bicicleta aia de la Costco ? 1500 cad ? Imagineaza cat vin luai de la italieni de banii aia ? Poti lua road bikes in conditie decenta la 100 cad de pe facebook marketplace, toata chestia e sa te mobilizezi sa o faci, dupa 3 saptamani devine obisnuinta, la ora 6 am ma trezesc si automat ma imbrac de tzoagla shi ies afara...
« Last Edit: Sunday 18 April 2021, 09:13:57 by Dorel »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #68 on: Sunday 18 April 2021, 10:22:08 »
Asa si io dorele, ma trezesc lz 6 jumate, ma dushez, ma imbrac si ies afara....
La masina Sa ma duc la warehaus.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #69 on: Sunday 18 April 2021, 10:22:19 »
Aci ii schepsisul, mai la toate. Ce se petrece între urechi ii motorul. Chiar dacă restul pare "munca" nu-i așa, munca ii la debla, restul vine.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #70 on: Sunday 18 April 2021, 10:25:09 »
Zici ca e de la cap, sa las dracu warehausu si sa ma apuc de bicicleala?
Zi mi numerele la lotto si ziua urmatoare ciclist ma fac, bicicleta a fost marea mea iubire in tinerete.

Offline EE

• new users
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #71 on: Sunday 18 April 2021, 12:47:17 »
Cei peste 50 de ani ar trebui sa-si aiba de grija cu ligamentele, nu mai e de joaca ca la 20. Vrei slabit ? Forget about those sausages and fuckin bread. Impossible, I know.
Eu n-am avut niciodata probleme cu slabitul, indiferent ce si cat as fi mancat, cu bicicleta ies de placere, insa dupa o jumatate de an in care am fost cam sedentar, nu imi place cum ma simt, asa ca am scos iar bicicleta, si sunt deja alt om. Alergatul e out of discussion, e prea tough pentru glezne, si ai nevoie sa faci activitate fizica, cel putin odata pe saptamana activitate fizica viguroasa, altfel esti la risc sa faci diabet si boli cardiovasculare. O alta activitate care e mai eficienta decat alergatul si mai putin dura pentru articulatii e urcatul scarilor.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #72 on: Sunday 18 April 2021, 13:42:39 »
urcatul scarilor e parfum, coborirea lor e futere la genunchi.
corolla, care stie ce spune din experienta

Online garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #73 on: Sunday 18 April 2021, 14:06:04 »
ah, eu mi am improspatat rackets de badminton , ma joc cu fetele, energie si transpiratie.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #74 on: Sunday 18 April 2021, 16:37:20 »
ceilingul e 7 feet,

tre'sa-l angajezi pe Dorel sa-ti faca un basement adevarat de 9 feet ca la boieri
cum e el banatean omenos, cred ca-ti face reducere de pret, tinand cont ca sintem colegi de suferinta pe acelasi forum
« Last Edit: Sunday 18 April 2021, 16:39:20 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #75 on: Sunday 18 April 2021, 19:12:39 »
right, 9 feet
anyway azi scurmind prin cold air return sa vad cum mai trag un cablu, am scapat lanterna in duct, se vede asa un licar de lumina prin grill, abia astept sa se panicheze nevasta diseara, ca nu mai ajung cu mina la ea, lanterna care este

Massther Clinic - Massage therapy

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #76 on: Sunday 18 April 2021, 19:16:19 »
Ia un magnet si atrage-o

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #77 on: Sunday 18 April 2021, 19:18:04 »
e de aluminiu...

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #78 on: Sunday 18 April 2021, 19:39:10 »
Gresala ta. Eu am o lanterna grea de 1 kg, are si magnet in coada.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #79 on: Friday 23 April 2021, 04:39:41 »

Președintele Klaus Iohannis s-a alăturat campaniei Vinerea Verde și a venit vineri, 23 aprilie, cu bicicleta la Palatul Cotroceni. Klaus Iohannis a ajuns la Palatul Cotroceni în jurul orei 09.00, după ce a străbatut un traseu care a trecut pe lângă Statuia Aviatorilor și Biblioteca Centrală Universitară, lângă Statuia lui Carol I.
#VinereaVerde

Klaus Iohannis: Am ales astăzi un mod de transport ecologic și sănătos – bicicleta. Mă alătur astfel campaniei #VinereaVerde și vă încurajez pe toți să renunțați la mașina personală atunci când se poate și să folosiți bicicleta, trotineta, mersul pe jos sau transportul în comun. Sunt gesturi mici, dar cu impact pozitiv major asupra sănătății noastre și a Planetei.