Author Topic: Ion Mihai Pacepa  (Read 9380 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marmeladov

• Jr. Member
  • **
Re: Ion Mihai Pacepa
« Reply #80 on: Saturday 06 March 2021, 18:16:02 »
e ca in filmul ala cu mel gibson lucrand pentru o compania de aviatie in vietnam pe timpul razboiului.
toti se intrebau: why we ar here?  :laugh: si eu ma intreb de fiecare dat cand intru aici. n-am inca un raspus.

Walter, I love you, but sooner or later, you're going to have to realize the fact that you're a god damn moron.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #81 on: Saturday 06 March 2021, 18:21:23 »
din obisnuita si pentru ca speram sa aflam good content. ceea ce se mai intampla chiar daca in genere inotam in rauri de nonsensical crap  :grin:
You can’t pour from an empty cup.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #82 on: Saturday 06 March 2021, 19:31:59 »
nah, unica chestie care ne leagă : suntem romani.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #83 on: Saturday 06 March 2021, 21:47:29 »
da, numai ca atmosfera ii ca intr-o familie de rude indepartate care tre sa se frecventeze regulat, da' se detesta si si-ar da-n cap, numai ca daca-si dau in cap nu mai au cu cine sa se compare si sa carcoteasca.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #84 on: Saturday 06 March 2021, 21:47:48 »
Ba io mai intai de toate sint sudist, mitic cum ar zice dorelu, si apoi roman si apoi canadian si apoi old grumpy man.
Btw, mai e valabila chestia cu buzele mele, acu ca am imbatrinit?
I am in perfect shape for my weight.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #85 on: Sunday 07 March 2021, 00:14:14 »
Am realizat ceva : gaby shi grupalu sunt la fel.
Vorbesc mult si spun putin. LOL

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #86 on: Sunday 07 March 2021, 08:11:58 »
Ba io mai intai de toate sint sudist, mitic cum ar zice dorelu, si apoi roman si apoi canadian si apoi old grumpy man.
Btw, mai e valabila chestia cu buzele mele, acu ca am imbatrinit?

acuma esti culmea! Nu a rămas Humphrey Bogart celebru la cum "mânuia" tigara, indiferent de Varsta. Dar da iti inteleg ingrijorarea, gravitatia incet incet is va pune amprenta pe ele, ca dara nu-s Sfinxu. Insa in mintea noastră tot fragute.

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #87 on: Sunday 07 March 2021, 09:13:23 »
Vai soarta mea, pai sfinxul are buza sparta.
I am in perfect shape for my weight.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #88 on: Wednesday 17 March 2021, 11:58:04 »
Multe din intrebarile pe care le aveam si-or gasit raspuns pentru ca un tip din Laval (unii poate il stiti) l-o gasit pe coautorul si partenerul cu care Pacepa o scris o carte si i-o luat interviu.
 https://m.youtube.com/watch?v=Wf40hoOZtAw

Rezulta ca nevasta lui Pacepa era fosta angajata CIA. Unele raspunsuri nu le-am crezut, ca de exemplu ca ala statea in apartament (cre’ ca statea la casa in Fl), dar inteleg de ce o raspuns asa, fiindca familia ii totusi in viata.

Domnul Bucur s-o pregatit bine de interviu, pentru ca stia argumentele vehiculate in presa dinainte (ala cu apetitul pentru lux, etc).

Mi-o placut raspunsurile candide. Intrebat fiind daca Pacepa spusese la lume cine era, Pacepa ar fi zis “pai acuma mi-am construit o viata unde vecinii ma stiu intr-un anume fel, ce sa mai tulburam apele

Very good job domnu’ Bucur, ati facut treaba pentru jurnalistii din Ro care nici n-or miscat

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #89 on: Sunday 18 April 2021, 09:19:54 »
cehii tocmai expulzeaza 18 "diplomati", aka Russian spooks. cei doi agenti GRU ce-or vrut sa viziteze un depozit de armament in 2014 ca cetateni moldovean si tadjic fix inainte sa depozitul sa sara in aer sunt aceiasi cu cei doi care-or manjit clanta lui Skripal cu novichok in Londra in 2018. Skripal si fiica-sa n-or murit, dar o englezoaica ce facea dumpster diving o gasit esantionul de "parfum" in gunoi, o spreiat o data si o murit. ca si cei doi cehi paznici la depozit. oribila istorie, dupa ce or facut in ultimul deceniu se ved clar ca rusii considera Europa ca pe curtea lor din spate..ma intreb romanii saracii cum se descurca cu leprel astea

https://www.bbc.com/news/uk-56790053

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #90 on: Thursday 22 April 2021, 19:15:02 »
am trait s-o vad si pe asta, incredibil ce le-o putut tuna mintea la rusi: a virtual drop site for tips.

The SVR, Russia’s main intelligence service, has deployed a system similar to the SecureDrop whistleblowing platform to allow Russians living abroad to safely send anonymous tips via the Tor network about national security threats.

“If you are outside Russia and have important information regarding urgent threats to the security of the Russian Federation, you can safely and anonymously share it with us via the virtual reception system (VRS) of the SVR over the TOR network,” the Russian Foreign Intelligence Service (SVR) says in a page on its official website.

p-orma dau si adresa, cu tupeu.
https://therecord.media/russian-intelligence-agency-svr-sets-up-dark-web-whistleblowing-platform/