Author Topic: Instantanee din izolare  (Read 54937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Instantanee din izolare
« Reply #980 on: Sunday 24 January 2021, 20:05:17 »
Fendere, sa ne bucuram de ani, nu fi trist ca n-ai apucat case pentru flip. Casele alea, le trebuia si lor un om cu c***e sa se puna la cumparat si la flipuit. Eu sint aici din ianuarie 93 si a fost si recesiunea ce am prins in plin, a fost si mortagage ul la un nivel la care ti-ar veni sa vomiti. A fost si va mai fi, mereu e ceva de facut dar coaiele nu ti le da nimeni, le ai sau nu le ai.
trist ? Niciodata. Am de toate si nu duc dorul. Partea materiala e rezolvata de mult asa cum suntem toti de pe aici, numai ca unora le mai place sa se alinte.
Problema e ca ne-au legat astia acu la gard si nu putem sa ne cheltuim bistarii.
In rest numai de bine, sa traim ca sa scapam.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #981 on: Sunday 24 January 2021, 20:05:58 »
Dorele, tabloul ala pe perete presupun ca e o icoana, ca altfel imi pare ca acolo e un om mergind pe coate, unul in genunchi care pare ca e sugrumat de ala in picioare, anyway nu se vede clar
I am in perfect shape for my weight.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #982 on: Sunday 24 January 2021, 20:11:11 »
Fenderica, nu ai prins ideia. Au existat solutii pentru fiecare, nu te mai da victima saraca. Banii aia de care toti zici ii bagai la banca, aveai extrasul si pe urma ii scoteai si se duceau pe bilete, pe analiza dosarului la viena, parca analizele au fost in lei, dar nu mai stiu.
Oricum pe aeroport bine ca nu au vrut sa-i vada, ca nu mai aveam mare lucru. Nu-ti dadea nimeni dolari pe gratis,  dar se descurca fiecare daca vroia.
« Last Edit: Sunday 24 January 2021, 20:20:21 by crenguta »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #983 on: Sunday 24 January 2021, 20:14:13 »
crenguta, nu e nevoie sa-mi spui de doua ori, am inteles din prima.
Ok, eu am meritat si tu ai meritat si toti am meritat, nu e nici unul mai special. Dar trebuie sa recunosti ca multi sunt totusi acolo si ar fi meritat sa fie aici.
Tu ai, intotdeauna, dreptate.
Stay safe, pretty !
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #984 on: Sunday 24 January 2021, 20:17:51 »
Crengutzo esti toanta, ce statuie sa i faca guvernul canadian fenderului...
Stii ce scump e bronzul?
S a dus vremea statuilor, ultima a fost aia a eminescului unde pletosenia ii dadea m**e el prezidentului.
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #985 on: Sunday 24 January 2021, 20:22:16 »
Bre, in loc sa ma certati mai bine mi-ati da subscrieri si mie amaratul ca ma da diseara in direct la show de la 10 pm si cant pentru Canada. Vin din Australia, Marea Britanie, Europa, Canada si America.
Toti au subscrieri si like-uri la greu, numa eu vai de capul meu abia s-au strans de freo 100 ..mcpmdr...
Aveti grija de voi si keep rockin !

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #986 on: Sunday 24 January 2021, 20:25:17 »
Da mai, si nici macar nu a fost in stare sa scrie in romaneste, ca sa inteleaga si romanii ceva.
Si problema lui fenderica e chiar pe dos, oameni ca dorelu ar fi meritat sa fie in romania si sa ridice tara, nu sa ridice canada, iar multi din cei care sunt in ro ar fi meritat sa vina in canada, macar ca sa invete ce inseamna sa muncesti.

I Translate it

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #987 on: Sunday 24 January 2021, 20:31:33 »
Dorele, tabloul ala pe perete presupun ca e o icoana, ca altfel imi pare ca acolo e un om mergind pe coate, unul in genunchi care pare ca e sugrumat de ala in picioare, anyway nu se vede clar
e un gobelin, l-am luat de la “Greens Antiques” de pe Parliament cu Winchester Street, o doamna evreica mi-a zis ca mama ei a venit din Piatra Neamtz dupa rasboi, dar ea nu mai shtie romaneshte a vorbi, dara intzaledge bine, am luat multe de la shopul ei de-a lungul timpului ... imi plac antichitatzile chiar daca nu sunt autentice 100%, imi dau legatura cu ce am lasat acasa in Romania, am vrut sa imi recreez spatziul meu aici care sa ma transpuna inapoi in timp... acasa
« Last Edit: Sunday 24 January 2021, 20:48:15 by Dorel »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #988 on: Sunday 24 January 2021, 20:32:44 »

Da mai, si nici macar nu a fost in stare sa scrie in romaneste, ca sa inteleaga si romanii ceva.
Si problema lui fenderica e chiar pe dos, oameni ca dorelu ar fi meritat sa fie in romania si sa ridice tara, nu sa ridice canada, iar multi din cei care sunt in ro ar fi meritat sa vina in canada, macar ca sa invete ce inseamna sa muncesti.
bai crenguto n-o mai aburi.
Venirea in Canada se merita atunci cand intelegi mizeria din care ai plecat si iti schimbi behavierul.
Dar cand dupa atatia ani nu faci altceva decat sa urmaresti ce face altul si sa bagi la dosare, sa umbli cu ochii dupa chitante de plata ca sa afli un numar de cont ori o identitate ceva, asta inseamna ca nu s-a meritat, intelegi ? Ori sa te ataci ca una e mai frumoasa decat ailalta, soooo stupid, vere !
Lasa dumele alea cu munca in Romania si munca in Canda ca nu tine.
Zi daca ai inteles ce plmea tot vreau sa zic.

uitasem sa zic ca oricum ar fi tu ai, intotdeauna, dreptate.
20 de secunde cel putin spalarea pe maini cu apa si sapun, asa zic astia ca sa stam safe.
« Last Edit: Sunday 24 January 2021, 20:34:21 by fenderguitars »

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #989 on: Sunday 24 January 2021, 20:39:05 »
Am inteles ca te-ai apucat de judecat femeile de pe forum.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #990 on: Sunday 24 January 2021, 20:41:50 »
exact, tu ai zis ca sunt special.

btw, mi-am amintit ca m-au pus aia sa arat banii cand am ajuns pe Pearson. Am avut doua caramizi cu dolari americani. Nu i-au atins, nu i-au numarat, ofiterul de la interviul din aeroport a vrut numai sa-i vada.
La tine cum a fost ? Te-ai uitat frumos la el, cum ai facut ?

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #991 on: Sunday 24 January 2021, 20:56:40 »
e un gobelin, l-am luat de la “Greens Antiques” de pe Parliament cu Winchester Street, o doamna evreica mi-a zis ca mama ei a venit din Piatra Neamtz dupa rasboi, dar ea nu mai shtie romaneshte a vorbi, dara intzaledge bine, am luat multe de la shopul ei de-a lungul timpului ... imi plac antichitatzile chiar daca nu sunt autentice 100%, imi dau legatura cu ce am lasat acasa in Romania, am vrut sa imi recreez spatziul meu aici care sa ma transpuna inapoi in timp... acasa
Este f frumos, dar ai grija ça se duc culorile.
Évita expunerea la lumina solara directa deoarece se décoloreaza.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #992 on: Sunday 24 January 2021, 21:00:40 »
dorele cum ai inramat gobelinul, cu geam sau fara? pare cu geam.
am si eu cateva fix din Banat, zic de vreo 5 ani ca le pun pe perete.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #993 on: Sunday 24 January 2021, 21:08:44 »
Este f frumos, dar ai grija ça se duc culorile.
Évita expunerea la lumina solara directa deoarece se décoloreaza.
hmm e chiar la 1 metru de fereastra, dar nu cade lumina pe el direct.

Crengutza am pus rama cu geam aici la um magazin de rame, e mai protejat de praf asa
« Last Edit: Sunday 24 January 2021, 21:13:23 by Dorel »

Offline garlic

• Sr. Member
  • If I’m not back in five minutes, just wait longer.
« Reply #994 on: Sunday 24 January 2021, 21:11:28 »
Eu mi-as pune un cutit de tocat vinete, l'as agata frumos pe perete, pacat ca nu se gasesc pe aici adica d'aia l-as pune pe perete.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #995 on: Sunday 24 January 2021, 21:28:08 »
ei da, brusc ati inceput sa va pese de goblenuri.
mcpmdr, bre, chiar ca sunt special.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #996 on: Sunday 24 January 2021, 21:50:02 »
pe mine ma intereseaza ciorapii, aia crosetati
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #997 on: Sunday 24 January 2021, 21:51:46 »
ei da, brusc ati inceput sa va pese de goblenuri.
mcpmdr, bre, chiar ca sunt special.
tot degeaba, daca nu ai 2 masterate si nu lucrezi la tatuaje, nu esti nimic.
« Last Edit: Sunday 24 January 2021, 21:53:25 by andram »

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #998 on: Sunday 24 January 2021, 21:56:59 »
 :laugh: tiens, trollul livreur de fake news avea apetit artistic, cine-ar fi crezut?
You can’t pour from an empty cup.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #999 on: Sunday 24 January 2021, 22:01:44 »
Eu mi-as pune un cutit de tocat vinete, l'as agata frumos pe perete, pacat ca nu se gasesc pe aici adica d'aia l-as pune pe perete.

ce bizar. tot unul si unul mai curajosi. asa arata arta romaneasca emigranta post-canapeaua de piele, autentic.
You can’t pour from an empty cup.