Author Topic: filme 5 stele  (Read 495457 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: filme 5 stele
« Reply #5080 on: Monday 10 May 2021, 18:07:22 »
 :laugh:
Cum masina timpului n-o fost, puteti incerca Neverending Story (nanana nanana nanana) pe Netflix.
Sezonul romantic o fost scurt si s-o terminat  :grin: , azi vreau sa vad daca ma prinde The Sinner[size=78%] [/size]

You can’t pour from an empty cup.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #5081 on: Monday 10 May 2021, 18:13:06 »
Hold The Dark - mi-a placut

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5082 on: Monday 10 May 2021, 21:48:46 »
Shadow and bone pe netflix, citeva episoade, dar misto, mult mai bun decit witcherul grofului.
I am in perfect shape for my weight.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5083 on: Monday 10 May 2021, 22:07:45 »
Dreamcatcher 2003, dupa un clasic de stephen king, so, so.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #5084 on: Monday 10 May 2021, 22:10:48 »
serios? ok.
Ciudat insa ca la mine nu-i. Ce Netflix ai? Ceva iptv si american?

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #5085 on: Monday 10 May 2021, 22:12:12 »
stai ca l-am găsit. Nu mergea cu voice search, probabil de la accentul de francofon.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5086 on: Tuesday 11 May 2021, 08:01:37 »
Io nici nu incerc, artificial intelligence e proasta, nu pricepe my broken russian si pace.

I Translate it

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #5087 on: Wednesday 26 May 2021, 16:15:33 »
The Dry (2021) cu Eric Bana, mi s-a parut foarte bun

o ancheta despre o crima multipla urmata de sinucidere pe fundalul unor drame din copilaria personajelor, foarte interesanta intriga filmului
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5088 on: Thursday 27 May 2021, 20:34:15 »
Imersiune stephen king
Maximum overdrive, mie mi a placut, millenialii n au cum sa l inteleaga, finalul e demential, cu weather satelitul rusesc echipat din intimplare cu laseri si nuclear misiles care a distrus alienii.
Dreamcatcher, nici asta nu e rau
The mist, nici asta nu e rau
Nu se recomanda filmele facute dupa cartile lui stephen king daca nu esti familiar cu romanele si ideile lui.
Poate recentul sleep doctor sa faca nitel exceptie de la regula sau pet sematary

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #5089 on: Saturday 05 June 2021, 21:12:10 »
The Little Things (2021) cu Denzel si Jared Leto in roluri fara stralucire de barbati de varsta medie, intr-un film politist destul de mediocru cu final oarecum neasteptat dar de fapt cu mesaj aliniat la vremuri, noh

Mama Weed (2020) (La Daronne in fr) e o comedioara politista simpatica cu Isabelle Huppert, merita vazut ca film de w/e
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5090 on: Monday 07 June 2021, 22:38:23 »
Dupa ce am petrecut ziua pe canapea vazind doua filme de tarantino si unul cu al pacino, acu, pe intuneric, browsaind cu goagalu, am apasat din greseala pe indeed, asa intr o doara mi am updatat resumeul ramas la jobul dinainte si am clickait si pe un job.
Plm, nu e bine cind stau acasa, am reactii intempestive si nemotivate.
Nici nu stiu de ce am facut o, ca jobul e la ani lumina de cei 70/h de pomenise crengutza.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5091 on: Thursday 10 June 2021, 20:23:19 »
Ma intreb daca sa mai pierd vremea cu emmanuelle aia din 74 la care ne am uitat cu gurile cascate in 90.
Tot ce mi amintesc era cum inota tipa nuda in piscina.
Cum apa nu e cel mai transparent mediu, era mai mult pe ghicite ce vezi acolo.
Daca aveai imaginatie era ok

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #5092 on: Tuesday 22 June 2021, 04:55:44 »
Ilegitim ( 2016 ) film romanesc,
un film teribil, am stat pana la sfarsit sa vad cat de departe duce propaganda asta "progresista" vestica
cum au ajuns sa isi bata joc de ce e mai sfant pe lumea asta : familia
Un film mediocru, familie de medici, vorbesc ca niste birjari, dar ideea in sine ca cei doi frate si sora gemeni
au conceput un copil este de inspaimantat

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5093 on: Friday 02 July 2021, 23:01:01 »
De mult imi tot framintam basca in mina intrebindu ma daca alienii din filmele mele cu gindaci cosmici sint asa killing machines, dotati de la natura cu gheare, tentacule, otravuri si altele, capabili sa extermineze rasa umana in doi timpi si 3 miscari, cum plm au fost capabili sa construiasca si sa piloteze nave intersupragalactice sa ajunga aici, ca anatomic, marea majoritate ar fi total neputinciosi sa apese un buton sau sa roteasca un dial. Vorbesc bineinteles de alienii nonhumanoizi. Tocmai ma framinta problema vazind a quiet place 2.
Care nu e rau dar nici nu aduce nimic in plus fata de filmul original.
Chiar ma gindeam ca singurul film care mi ar raspunde la intrebare ar fi prometheus.
Ca sa ma delectez azi cu tomorrow war. Militar, logistic, indiferent cum ai vrea sa l apuci, un total nonsens. Iei oameni la intimplare, eh, nu chiar la intimplare, din societatea de azi, grasi, contabili, profesori si alte categorii la fel, ii antrenezi o saptamina si i trimiti in viitor sa lupte cu un inamic care ne maninca cu fulgi cu tot.
Emotional, de nota zece, zece plus as zice, dupa care zici ca e sequel la starship troopers. E ok, millenialii n au auzit de el. Ma rog, din rau in mai rau, se inchide portalul temporal. Aci, eu as fi facut pe dracu in 4 sa l contactez pe tovarasul vladimir, care dispune de logistica, armata etc si ar fi fost mai mult decit doritor sa apara ca salvator al umanitatii, numai asa sa i supere pe americani. Filmul de reaminteste de climate change, bate campii cu vulcanii, dar se spala de pacate explicind ca alienii mincatori de oameni erau doar cargo nu si la butoane in nava interspatiala.
Desi filmul pare inspirat din world war z, starship troopers si prometheus, are si citevaidei originale.
Cum nu prea sint multe filme de vazut, recent, nu e chiar rau.
Inainte ca crengutza sa intrebe unde se poate vedea, amazon prime.
Am pomenit mai devreme de a quiet place 2, nimic nou fata de primul, intra nitel in detalii cum a inceput totul, dar atit. Nu ca ar fi rau, dar la orice sequel sau prequel, parca astepti ceva nou fata de filmul original

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #5094 on: Friday 02 July 2021, 23:12:03 »
De mult imi tot framintam basca in mina intrebindu ma daca alienii din filmele mele cu gindaci cosmici sint asa killing machines, dotati de la natura cu gheare, tentacule, otravuri si altele, capabili sa extermineze rasa umana in doi timpi si 3 miscari, cum plm au fost capabili sa construiasca si sa piloteze nave intersupragalactice sa ajunga aici, ca anatomic, marea majoritate ar fi total neputinciosi sa apese un buton sau sa roteasca un dial. Vorbesc bineinteles de alienii nonhumanoizi. Tocmai ma framinta problema vazind a quiet place 2.
Care nu e rau dar nici nu aduce nimic in plus fata de filmul original.
Chiar ma gindeam ca singurul film care mi ar raspunde la intrebare ar fi prometheus.
Ca sa ma delectez azi cu tomorrow war. Militar, logistic, indiferent cum ai vrea sa l apuci, un total nonsens. Iei oameni la intimplare, eh, nu chiar la intimplare, din societatea de azi, grasi, contabili, profesori si alte categorii la fel, ii antrenezi o saptamina si i trimiti in viitor sa lupte cu un inamic care ne maninca cu fulgi cu tot.
Emotional, de nota zece, zece plus as zice, dupa care zici ca e sequel la starship troopers. E ok, millenialii n au auzit de el. Ma rog, din rau in mai rau, se inchide portalul temporal. Aci, eu as fi facut pe dracu in 4 sa l contactez pe tovarasul vladimir, care dispune de logistica, armata etc si ar fi fost mai mult decit doritor sa apara ca salvator al umanitatii, numai asa sa i supere pe americani. Filmul de reaminteste de climate change, bate campii cu vulcanii, dar se spala de pacate explicind ca alienii mincatori de oameni erau doar cargo nu si la butoane in nava interspatiala.
Desi filmul pare inspirat din world war z, starship troopers si prometheus, are si citevaidei originale.
Cum nu prea sint multe filme de vazut, recent, nu e chiar rau.
Inainte ca crengutza sa intrebe unde se poate vedea, amazon prime.
Am pomenit mai devreme de a quiet place 2, nimic nou fata de primul, intra nitel in detalii cum a inceput totul, dar atit. Nu ca ar fi rau, dar la orice sequel sau prequel, parca astepti ceva nou fata de filmul original
LOL ai dreptate  sper ca ai vazut filmuletul de recrutare pentru Armata Rusa ( sa nu zic Rosie ) vs US Army

https://www.youtube.com/watch?v=ZEnxmzqXJN8

:grin: :grin: :grin:

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #5095 on: Saturday 03 July 2021, 17:47:47 »
Manifest - o idee originala cu actori necunoscuti, cel putin de mine. Ideea si ideile noi de pe parcurs te tin in priza, dar actorii sint cam slabi. Deja are 3 sezoane.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5096 on: Sunday 11 July 2021, 22:31:13 »
M am delectat cu iubirea mea johansoana, de care imi placea si cind avea curul mai rotund, acu ca a slabit nitel e chiar delicioasa.
Filmul, cam meh, ca nefiind crescut in universul avengerilor, uit de la un film la altul cine e ei si ce vrea muschoul lor.
 Anyway, animatiile computadoristice parca mai fluide decit in alte filme recente, cum nu prea sint multe filme noi, merge de final de weekend.
Pt crengutza, e vorba de black widow, de ce black, n am inteles.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #5097 on: Saturday 07 August 2021, 08:04:20 »
Hit and Run 2021 pe Netflix, israelian. Bun, de actiune merita vazut.

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #5098 on: Saturday 07 August 2021, 13:53:52 »
Actorul din Fauda. Tare.

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #5099 on: Monday 09 August 2021, 15:44:32 »
*
« Last Edit: Monday 09 August 2021, 15:45:38 by crina-ca »
Some days you're the bug and some days you're the windshield