Author Topic: Canada construiește internment camps  (Read 7818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
Re: Canada construiește internment camps
« Reply #20 on: Sunday 11 October 2020, 18:35:37 »
io raman perplex la chestii din astea pe care le stiti voi din habar n-am ce surse, dar oficial nu zice nimeni nimic, toti tac malc
puterile oculte ne lucreaza mina in mina cu masonii
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #21 on: Sunday 11 October 2020, 18:43:23 »
mcpmdr, adica zici tu ca stii tu un doctor care ar risca sa fie radiat din ordinul medicilor, ca sa-l declare nebun pe un criminal cu care nu-i frate, nu-i sora, nu l-a platit cu n milioane dolari, doar asa ca sa testeze niste amarate de medicamente??? dar daca STII cu majuscule, asta-i treaba, sintem obligati sa te credem!!! apropo, de unde stii? ti-a spus doctorul sau criminalul?  :grin:   :laugh:
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

Offline janine

• Hero Member
« Reply #22 on: Sunday 11 October 2020, 18:50:25 »
. nu are rost
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 18:54:59 by janine »

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #23 on: Sunday 11 October 2020, 18:58:57 »
Esantioanele gratuite sunt medicamente déjà omologate.
Nu se fac studii pe medicamente decat in centre de cercetare, in conditii bine definite, depinde de studiu.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #24 on: Sunday 11 October 2020, 19:00:10 »
janino, n-ai decat sa crezi tu ca STII cum se face evaluarea unui criminal care zice ca-i nebun
intamplarea face ca in montreal se afla institutul Pinel, care se ocupa la nivel national de criminalii cu probleme mentale
si tot intamplarea face ca avem o prietena care e infirmiera la spitalul asta care-i un soi de puscarie pt criminali declarati dusi cu pluta
s-o crezi tu ca evaluarea ca un individ era nebun cind a comis o crima se face de un singur doctor, asa pe furis intr-un birou intunecos, hai ba ia medicamentele astea ca eu te declar nebun si-ai scapat de puscarie!
e o comisie intreaga care se ocupa de evaluarea indivizilor care comit crime si sustin ca au avut mintile intunecate in momentul comiterii crimei, e de-a dreptul imposibil ca o intreaga comisie sa se inteleaga la masa verde sa-i dea unuia cateva medicamente test ca sa-l declare nebun
da' tu n-ai decat sa crezi ce afli tu de la o barfa cu fetele in oras la o cafea!

Offline janine

• Hero Member
« Reply #25 on: Sunday 11 October 2020, 19:06:25 »
Well, am zis ca stiu. Iaca stiu gresit. O fi fost cu adevarat nebun de la inceput, dara.

:(

« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 19:09:26 by janine »

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #26 on: Sunday 11 October 2020, 19:09:09 »
Esantioanele gratuite sunt medicamente déjà omologate.
Nu se fac studii pe medicamente decat in centre de cercetare, in conditii bine definite, depinde de studiu.

e plin montrealul de firme care fac cercetare si incearca sa dezvolte noi medicamente
e plin peste tot la tv, radio, bus, metro etc de reclame la teste pt medicamente pe subiecti umani (de obicei trec ani de zile de cercetari si teste pe animale de laborator pina a se ajunge la testarea pe oameni), vrei sa participi la test, te duci la ei, iei pilulele catva timp, ei studiaza ce studiaza, efecte secundare etc si-ti dau o suma de bani pt participarea la studiu. da' nu te obliga nimeni sa te duci sa fii cobaiul lor

I Translate it

Offline janine

• Hero Member
« Reply #27 on: Sunday 11 October 2020, 19:13:17 »
e plin montrealul de firme care fac cercetare si incearca sa dezvolte noi medicamente
e plin peste tot la tv, radio, bus, metro etc de reclame la teste pt medicamente pe subiecti umani (de obicei trec ani de zile de cercetari si teste pe animale de laborator pina a se ajunge la testarea pe oameni), vrei sa participi la test, te duci la ei, iei pilulele catva timp, ei studiaza ce studiaza, efecte secundare etc si-ti dau o suma de bani pt participarea la studiu. da' nu te obliga nimeni sa te duci sa fii cobaiul lor

A? Si eu am zis ca cineva a fost obligat?

Ai avut macar curiozitatea sa dai click pe linku ala pus de mine? Nu. dar ai cotcodacict pana... "aaaa, daa, stiu ca se fac studii... ei pilule"

James, parca ai baut apa dupa agno ca numa el contrazicea tot ce ziceam...

Si ca sa zic pana la capat, nenea ala care o stat un an la St. Leonard ca sa nu stea mai mult la puscarie... acu e nebun cu adevarat... cred ca o gresit ceva doze

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #28 on: Sunday 11 October 2020, 19:17:18 »
nu contrazic tot ce zici, janino, da' am si io limitele mele, cind cineva scoate din el ineptii si gogomanii imi sare tandara.
sorry, dont take it too personal

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #29 on: Sunday 11 October 2020, 19:19:52 »
Stai linistita, nu am vrut sa te contrazic, am vrut sa clarific ce era in ceata, stiu exact cum functioneaza pt ça am distribuit esantioane omologate si pt ça lucrez in cercetare.
Iar tipa cu hipnoza era licentiata/acreditata, tôt din sursa verificata.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #30 on: Sunday 11 October 2020, 19:22:48 »
nu contrazic tot ce zici, janino, da' am si io limitele mele, cind cineva scoate din el ineptii si gogomanii imi sare tandara.
sorry, dont take it too personal

well, daca am fi fost prieteni ai fi stiut ca nu scot ineptii si gogomanii din mine. dar nu suntem.

Si ramane ca tu sa te caci pe tine de ras pana cand ai sa afli din surse oficiale ce am debitat eu aici... Si e ok, nu ma deranjeaza deloc. ca nici pe Noe nu l-o deranjat ca radea lumea de el cand construia arca in pustiu, pana cand chiar o venit potopul.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #31 on: Sunday 11 October 2020, 19:24:33 »

Asa e si in Toronto. Studiile clinice se fac intotdeauna cu mai multe doze, din care una e placebo (adica nimic). Clinica si pacientul habar n-au ce doza primesc, ei doar evalueaza pacientul si completeaza hartzoagele. La sfarsit firma coordonatoare a studiului (care nu e niciodata firma producatoare) deschide reszultatele si coreleaza datele pacientilor cu doza primita.

James, te-ai cacat pe tine cand or sa apara Mumus si cu Georgica Galt, astia sustzin sus si tare ca doctorii nu ne vor binele, ca sunt complici cu Big Pharma, ca Big Pharma nu vrea decat sa ne ia banii fara sa le pese de pacientzi, ca doctorii (totzi, in afara de naturopatzii care trateaza cancerul cu grau incoltzit) sunt niste sarlatani habarnisti, etc...

Auzi, si sa le zici si la altzii unde ai gasit de vanzare bun simtz, poate da domnul si se trateaza.

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #32 on: Sunday 11 October 2020, 20:00:06 »
Gemsule mai cauta, nu numai medicamente.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #33 on: Sunday 11 October 2020, 23:12:38 »

Asa e si in Toronto. Studiile clinice se fac intotdeauna cu mai multe doze, din care una e placebo (adica nimic). Clinica si pacientul habar n-au ce doza primesc, ei doar evalueaza pacientul si completeaza hartzoagele. La sfarsit firma coordonatoare a studiului (care nu e niciodata firma producatoare) deschide reszultatele si coreleaza datele pacientilor cu doza primita.

Well, si tu behai, MV. Am gasit info (asa cum vrea James, de pe NET!) din State, asa la prima cautare:

Who Conducts Clinical Studies?
Every clinical study is led by a principal investigator, who is often a medical doctor. Clinical studies also have a research team that may include doctors, nurses, social workers, and other health care professionals.

Clinical studies can be sponsored, or funded, by pharmaceutical companies, academic medical centers, voluntary groups, and other organizations, in addition to Federal agencies such as the National Institutes of Health, the U.S. Department of Defense, and the U.S. Department of Veterans Affairs.

Doctors, other health care providers, and other individuals can also sponsor clinical research.
Where Are Clinical Studies Conducted?
Clinical studies can take place in many locations, including hospitals, universities, doctors' offices, and community clinics. The location depends on who is conducting the study.

How Long Do Clinical Studies Last?
The length of a clinical study varies, depending on what is being studied. Participants are told how long the study will last before they enroll.https://clinicaltrials.gov/ct2/about-studies/learn

Si la sfarsit se deschide tortul si iese din ea o blonda. Rece. Bere.
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 23:35:11 by janine »

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #34 on: Sunday 11 October 2020, 23:19:56 »

Well, si tu behai, MV. Am gasit info (asa cum vrea James, de pe NET!) din State, asa la prima cautare:

Who Conducts Clinical Studies? Every clinical study is led by a principal investigator, who is often a medical doctor. Clinical studies also have a research team that may include doctors, nurses, social workers, and other health care professionals.Clinical studies can be sponsored, or funded, by pharmaceutical companies, academic medical centers, voluntary groups, and other organizations, in addition to Federal agencies such as the National Institutes of Health, the U.S. Department of Defense, and the U.S. Department of Veterans Affairs. Doctors, other health care providers, and other individuals can also sponsor clinical research.

Where Are Clinical Studies Conducted? Clinical studies can take place in many locations, including hospitals, universities, doctors' offices, and community clinics. The location depends on who is conducting the study.

How Long Do Clinical Studies Last? The length of a clinical study varies, depending on what is being studied. Participants are told how long the study will last before they enroll.

https://clinicaltrials.gov/ct2/about-studies/learn

Si la sfarsit se deschide tortul si iese din ea o blonda. Rece. Bere.

Așa, și cum diferă asta de ce-am zis eu?
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 23:20:59 by Mihai Vasile »

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #35 on: Sunday 11 October 2020, 23:57:06 »
saraca janine, ii creste tensiunea cind o contrazice cineva  :grin:
a stat si a cautat pe net nush ce chestii, doar-doar o demonstra ca ea are dreptate  :laugh:
bine, janino, eu ma inclin, ai dreptate!
nu de alta, dar mi-e teama ca n-ai sa poti dormi la noapte :)

Massther Clinic - Massage therapy

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #36 on: Monday 12 October 2020, 00:02:53 »
a stat si a cautat pe net nush ce chestii, doar-doar o demonstra ca ea are dreptate  :laugh:
"in cabinetul unul doctor"nu inseamna ça doctorul administréaza medicamente care nu-s omologate.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #37 on: Monday 12 October 2020, 00:04:31 »
fi-ti-ar al naibii tastatura francofona  :grin:

Offline janine

• Hero Member
« Reply #38 on: Monday 12 October 2020, 00:05:47 »

Stai calm, ca eu ma distrez pe aici. Nici nu stiu daca oi dormi (e deja nopate) ca am cateva fete la sleepover si is galagioase. Cine zice ca da somnolenta curcanu' o facut studiu gresit.

Aia e cand stai treaz, te contrazici cu unii pe forum, bagi cu google... Of, dar saptamana viitoare pleaca fie-mea la pretine si nu oi fi eu pe forum.

Razi, ca daca stateai mai aproape ziceam fetelor "Acu' haidem la Nasu' James sa vada cum e viata cu fete!"

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #39 on: Monday 12 October 2020, 00:06:46 »
fi-ti-ar al naibii tastatura francofona  :grin:
déci si injuri si contrazici cu foc  :laugh: :laugh: