Bienvenue au Québec! Welcome to Canada! > Québec - primii paşi

ce sanse am cu facultatea de management

(1/2) > >>

skepsis3005:
Credeti ca am vreo sansa cu titlul de " economist ". Am terminat facultatea de management si din 2006 masterul in administratie publica.
Nu am gasit pe niciun forum nimic. peste tot numai joburi cu calificare. Chiar si pe o banala testare online cand ajung la job description nu stiu ce sa trec.
Realizez ca daca ar fi ( SA SPERAM DOAMNE ) sa ajung in Canada ar trebui sa ma orientez spre altceva. dar ce ?
Hai va rog ajutati-ma cu ceva impresii

hercule:

--- Quote from: skepsis3005 on Tuesday 26 October 2010, 16:42:30 ---Credeti ca am vreo sansa cu titlul de " economist ". Am terminat facultatea de management si din 2006 masterul in administratie publica.
Nu am gasit pe niciun forum nimic. peste tot numai joburi cu calificare. Chiar si pe o banala testare online cand ajung la job description nu stiu ce sa trec.
Realizez ca daca ar fi ( SA SPERAM DOAMNE ) sa ajung in Canada ar trebui sa ma orientez spre altceva. dar ce ?
Hai va rog ajutati-ma cu ceva impresii

--- End quote ---

Citeste din scoarta-n scoarta ce s-a mai discutat pe forum despre contabili, economisti, etc. Cu titlul, nu ai multe sanse de job in Canada ............. poate doar daca ai si alte calitati  :laugh: ; insa "titlul" e bun ca sa treci de interviu ..............  :yes: .  Citeste cu rabdare, sunt destui cu scoala ca a ta care sunt bine mersi aici. Bafta multa!!!!!!!

skepsis3005:
Multumesc !!

Oricum dupa cate am citit dureaza ceva pana se echivaleaza diplomele. In jur de 2 ani de zile si sa fiu sincer m-a cam demoralizat. Daca acum ceva zile eram entuziasmat , acum nu stiu ce sa fac....

vacaru:
Auzi, uite aici, un link: http://www.cicic.ca/415/credential-assessment-services.canada

Pe siteurile alea ei zic ca le ia cam 10 zile unora, sau chiar 1 zi, cu taxa de urgenta.

No offence, dar tu de unde iti culegi informatiile despre o asa de importanta decizie, cum e emigrarea? Cand o sa vii aici, o sa trebuiasca sa faci cam tot researchul pe net, atat personal cat si la job, mai ales daca vrei sa fii pe undeva prin management.

skepsis3005:
mersi mult !!

asa e si ai dreptate in legatura cu celelate lucruri. cautasem pana acum doar pe quebec.

mersi inca odata

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version