Bienvenue au Québec! Welcome to Canada! > Québec - primii paşi

Asigurarea medicală in primele 3 luni

(1/2) > >>

Astrid:
Niște prieteni de-ai mei vin in QC in curând. In legătura cu asigurarea medicală, pot sa o cumpere aici sau este mai bine sa o cumpere din Romania? Ce companie de asigurări recomandați? Mulțumesc!

crina-ca:

--- Quote from: Astrid on Friday 25 September 2015, 14:10:14 ---Niște prieteni de-ai mei vin in QC in curând. In legătura cu asigurarea medicală, pot sa o cumpere aici sau este mai bine sa o cumpere din Romania? Ce companie de asigurări recomandați? Mulțumesc!

--- End quote ---

Daca vin ca turisti sa isi faca asigurare in Ro. Daca vin ca rezidenti permanti sa isi faca asigurare aici ca doar nu o sa reclame banii de la asigurari in Ro ei fiind in Canada .
Noi la munca folosim Empire Life. Suna si cere o cotatie :)
Sanatate

Astrid:
Vin ca rezidenti permanenti. Merci, Crina!

vali irlanda:
Maica mea ptr USA , plateste 145 de euro ptr 6 luni, la Tiriac la asigurari, merge de citiva ani cu eisi nu a facut nici un claim vreodata.

crsv:
In primul rand nu alege o asigurare pe criteriul x plateste y pe 6 luni - trebuie sa compari ce ofera fiecare pt acelasi pret.
2-lea cum a spus si Crina daca sunt residenti nu are rost sa faci asigurare in alta tara
3-lea cel mai bun este un curtier de asigurari - el cunoaste ofertele de la multe companii de assigurare si banci si va poate recomanda ce vi se potriveste mai bine

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version