Oferte ┼či publicitate > Jobs

Post concierge

(1/2) > >>

dirpim:
Post concierge la St.Leonard . Se ofera ap. ,lumina , tel .si salar ( depinde cite blocuri luati).
Cei interesati pot trimite C.V.-ul la numarul de fax: 3265686.

firewall:
Si unde vine asta? Pe minunatul si incomensurabilul domeniu Renesance? Acolo unde refugiatii negrii sunt adusi de cum pun piciorul in Ca? Acolo unde haitienii sunt la ei acasa? Acolo unde apartamentele sunt mici depozite de droguri, gongi, sobolani,  iar prostitutia se desfasoara llibera si nestingherita? UNDE? Acolo unde politistii nu mai au curajul sa vina, pt ca si-au luat-o de prea multe ori pe coaja? ACOLO UNDE? Unde spargerea de apartamente este o obisnuinta? ACOLO UNDE? Unde minunata administratora pizoista, mandra reprezentanta a IMMO Marketingului, mai face (uneori), si ea miscare prin complex (100 m garduri) )cu cate un negru frumos dotat cu un cutit, pe urmele-i delicate?   :o DA! DA! Mergeti dragilor, ca-i mare nevoie de concierge acolo! Mergeti dragilor acolo unde nici cu anunt in ziar(dat de luni de zile), nu se mai ocupa cele 3 posturi libere de concierge!

Mergeti dragi romani! Puneti umarul! Voi sunteti ultima speranta! Trebuie sa ii ajutati sa demonstreze ca un bun administrator este cel care profita de pe urmele co-nationalilor lui, numai pt a baga mai multi banuti in buzunarele unui quebecos! Caci nici ei n-o fac gratis! Fac cariera! Mergeti acolo unde nici macar refugiatii spanioli nu au stat mai mult de o saptamana! Mergeti si munciti bine si frumos, caci poate intr-o zi cu soare o sa ajungeti sa va luati si "salaru' " Mergeti dragilor ...   :-X

nemo:
firewall, da ce dura ai fost ... ;D ;)

firewall:
Nu am fost dura!   :-\  Am dat DOAR cateva informatii despre porcaria existenta acolo. Cine se indoieste de avertismentul meu, ii urez bonne chance!  :-*

dirpim:
Vreau numai sa fac o corijare la cele spuse de firewall.
Nu sunt trei luni de cind caut 1 consierj ci exact trei saptamini de cind am descoperit ca fostul(a) A FURAT BANII HAITIENILOR  care au platit chiria. Consierj roman ( nu haitian) , inginer(a) !!. Am numarat bine zilele firewall? . Furt dupa modelul unui nenorocit cu 4 clase care atita educatie a avut! ( asta a fost axplicatia ). Ce surpriza a avut "quebecosul de la IMMOmarketing"  cind a auzit ca ing. romani fura banii companiei !
  Si ma intreb de ce acesti fosti consierji locuiesc inca acolo daca este asa de groaznic? Pt. ca este gratis?
Nemultumirea si frustarea pot sa o inteleg , o avem cu totii si asa o sa raminem ( cel putin generatia noastra) dar exista limite in toate si daca nu ,sunt trebuie sa ni le impunem . De aici si pina la a improsca cu noroi persoane care te-au ajutat (MULT) este o distanta si o mare diferenta care spune destule despre TINE !!
Pe de alta parte tin sa subliniez ca acolo lucreaza alti romani care isi fac treaba BINE si fara crize de isterie (nejustificate) !!
         Acesta este primul si ultimul mesaj pe aceasta tema.       Nu imi place ca trebuie sa ma cobor a raspunde unor astfel de oameni dar sper sa se simta si sa inteleaga ca sunt si alte lucruri de facut in Canada ca de ati lua un anonimat si a scuipa pe altii !!
    Sa auzim si de bine!!!!!!!!!!!!!!!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version