Bienvenue au Qu├ębec! Welcome to Canada! > CANADA sau AMERICAN DREAM

La cumparaturi prin Montreal

<< < (2/4) > >>

Rufus:

--- Quote from: classic extra on Tuesday 20 February 2007, 14:14:26 ---La cumparaturi prin Montreal

...magazinele din coltul strazii, al caror aspect il aveti ilustrat in fotografiile la care ar fi bine sa va uitati. Intersectiile strazilor sunt vaduri comerciale mici sau mari si drept urmare, parca, s-ar impune un aspect mai ingrijit, mai putin mizgalit, mai zugravit, oricarui spatiu de vinzari situat acolo. Se pare ca nu este cazul Canadei.

Va las sa va uitati la poze si sa trageti singuri invataturi.

http://emigrare.ifastnet.com/DepanneursMtl.php

--- End quote ---

Bine, si cand ai de gand sa pui pozele cu magazine? Asta ai vazut tu in MTL, niste dughene prapadite dintr-un ghetou?

Eh, faci si tu un ban cinstit, imi dau seama, toata lumea trebuie sa traiasca.

etu:
Mey..unele arata chiar fain..... ;)

Rufus:
Cine se uita la poze poate observa ca este vorba de niste cartiere de kkt, fara indoiala.

Observati insa trotuarele, pana si la periferiile alea ai trotuare decente, cu pasaje la nivel pt handicapati. Un mic amanunt, poate neesential.

As vrea sa vad trotuarele din fata Casei Poporului, sau din Piata Universitatii din Bucuresti, asa, de nostalgie.  :)

VERONIA:

--- Quote from: Rufus on Friday 23 February 2007, 16:28:55 ---trotuare decente, cu pasaje la nivel pt handicapati.

As vrea sa vad trotuarele din fata Casei Poporului, sau din Piata Universitatii din Bucuresti, asa, de nostalgie.  :)

--- End quote ---

sunt ...hartiile care ajuta:)

Nico_Montreal:

--- Quote from: Rufus on Friday 23 February 2007, 16:28:55 ---Cine se uita la poze poate observa ca este vorba de niste cartiere de kkt, fara indoiala.

Observati insa trotuarele, pana si la periferiile alea ai trotuare decente, cu pasaje la nivel pt handicapati. Un mic amanunt, poate neesential.

--- End quote ---

din cite stiu, A.Nastase (prim-ministru pe vremea aceea) l-a luat la misto Comisarul Comisiei Europene la Bucuresti a participat in semn de sustinere la un miting al handicapatilor care cereau facilitati de acces in cladiri, pe trotuare etc: "Dl. ... se plictiseste si acum ne masoara trotuarele" (am uitat cum il chema pe ala... a fost in post vreo citiva ani la Cucuresti; un nume francez, parca). ce pumni in cap ar merita A.nastase asta...

eu am fost surprins ce multi sint aici in scaun rulant fata de Romania. de fapt, nu sint neaparat mai multi handicapati numai ca astia de aici nu sint nevoiti sa ramina in casa pt. tot restul vietii.

iar apropos de pozele lui Casamede (ca doar stiti deja ca el este), astea sint facute in Verdun. ca si cum as  fotografia gheretele din Ferentari si as spune: "asa se fac cumparaturile in Bucuresti".

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version