Author Topic: despre cum da multa m... Bell Canada la emigranti !  (Read 41192 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nicuprietenos

• Hero Member
Rãspuns: despre cum da multa m... Bell Canada la emigranti !
« Reply #20 on: Saturday 28 July 2007, 19:50:31 »
da, poate tu esti mai norocos. la mine e invers, adica neasteptandu-ma la tepe si acordand o incredere nejustificata am un comportament din ce in ce mai stupid
Be the person your dog thinks you are.

Offline inu_enda

• new users
« Reply #21 on: Wednesday 08 August 2007, 23:58:47 »
Nu ne-a cazut decat fata, inima a luat-o razna , ochii ne iesisera mai ceva ca la broscoi…..
Total factura 287,92 dolari canadieni !!!!!!!!!!!!!! Din care doar 145,22 dolari (fara taxe !)= 53 minute cu mamicile , restu’ : abonament de baza, internet (14$) + multe alte taxe si ajustari !!!!

Asta este Canada, un lung sir de tzepe.

Apreciez ca ai spus adevarul. Canadienii sunt niste hoti recunoscuti de catre toti cei care ii stiu. Din pacate trebuie sa emigrezi in Canada ca sa-i cunosti.

Canadienii sunt niste hoti iar noi suntem neinformati, de unde rezulta ca adevarul e cu doua taisuri.

Offline Teo7

• Newbie
Sunati cu Voip!
« Reply #22 on: Wednesday 12 December 2007, 10:09:07 »
Pentru mai multe detalii vezi www.zappglobalfree.ro!

Offline crina-ca

• Hero Member
« Reply #23 on: Monday 17 December 2007, 18:40:47 »
Apropo de tzepe si de cecuri..m-am mutat, aveam plan la Hidroqc. sa platesc o suma fixa in fiecare luna bazandu-se pe consumul fostului chirias...si am platit eu vreo 6 luni si m-am gandit sa ma mut iar(boala quebecoasa  :D) . ma mut eu linistita, cand intr- o zi ma trezesc cu un telefon(numar privat):" doamna x-ulescu? ati locuit la y adresa?" eu zic "da...de ce?" va sunam de la Hidroqc. am vrea sa ne dati noua adresa pentru ca avem sa va trimitem un cec (platisem mai mult cu vreo 18 dolari)...am ramas masca...in 4 zile am avut cecu  :o
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #24 on: Wednesday 16 January 2008, 21:59:46 »
ce frumos...
la mine a fost invers. am avut pentru o luna un contract si am sunat si eu ca tot omu cinstit la HQ sa le spun ca eu am contract , dar nu sta nimeni acolo, iar de luna viitoare va fi alta persoana  care va deschide contract pe numele ei.
ei, baieti finuti, au zis ca nu-i nici o problema si mi-au trimis o factura cu vreo 2-3$ curentul plus 50$ deschiderea de dosar si mentiunea inchiderii dosarului.
acum sa fiu sincer nu mai tin minte daca mi-au luat bani si pentru inchiderea dosarului, dar ce mai conteaza 100 de lei in plus sau in minus.
Be the person your dog thinks you are.

Offline blueice

• new users
« Reply #25 on: Friday 14 March 2008, 19:27:08 »
nu numai bell-ul, toate companiile de-aici dau beeeep la emigranti, drept urmare nu mai veniti fratilor aici, ca-i iadul pe pamant.
in special dau (.......) cand te intreaba la telefon diverse, nu stii limba (prea bine) zici oui, oui desi nu prea ai inteles ce te-au intrebat--- cunosc caz, ca altfel n-as vorbi
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
Friedrich Wilhelm Nietzsche

Offline Cera74

• Jr. Member
  • **
« Reply #26 on: Tuesday 28 October 2008, 00:41:06 »
Nu ai dreptate...tralala.
Nu ai dreptate...hahhahha
Teapa ti-au dat-o nesimtitii de la NECC . Aia de la VOIP-ul lui peste ti-au dat-o original de tot.

Daca te incalzeste, sa stii ca nu esti prima,si nici NECC-ul nu e singura companie care procedeaza asa.
Pe scurt treaba se face cam asa:

Te suna un tigan,ca doar tiganii isi pierd timpul in companiile astea de 2lei, si-ti spune intr-o engleza aproximativa, ce tari si mari sint ei si ce tarife au la minut.
Tu, cu gura cascata si neimbalsamata in realitatea si experienta canadiana pui botul, te abonezi la ei.
In momentul in care te-ai abonat la ei, ei trebuie NEAPARAT sa te scoata de la BELL cu long-distance-ul.(Exact ce ai facut tu: trebuie sa sune si sa ceara sa te scoata)Ei bine, pasul asta NU-L FAC.
Tu ai ramas conectata la BELL chiar daca tiganii ti-au zis ca ei au facut si dres si alte minciuni.
Ei sint platiti mizerabil la ora intr-un call center si habar n-au ce face echipa tehnica dupa ce au terminat convorbirea.

Daca firma de Voip nu era de 2 centi, te-ar fi scos ea automat de pe long distance-ul de la BELL.

BELL, sa stii ca e o firma serioasa si imensa care nu-si pierde timpul cu cacanarii din astea.
Daca cauti niste tepari adevarati, ii gasesti la Rogers.

Asa ca nu te supara.

I Translate it

Offline Tacalin

• Hero Member
« Reply #27 on: Tuesday 28 October 2008, 00:46:07 »
bah, pe tine nu te vede adminu' sa te ia la shuturi? Ce dreaq dezgropi mortzii de un an acilea?

Bafta!
Live now, pay later!

Offline ALTUL

• Full Member
« Reply #28 on: Tuesday 28 October 2008, 02:51:13 »
Citesc si ma minunez. Ma minunez pentru ca nimeni nu zice nimic de FIDO. Pe scurt, Altul vs FIDO, editie revizuita, adaugita si pe alocuri cosmetizata pentru Forum:
   Abonament FIDO pe 3 ani, telefon de 25 de coco, bla-bla, minute incluse, seara dimineata, povestile alea, week-end gratis, etc...Ma intreaba quebecosu' din Angrinion de la FIDO daca mai vreau si optiuni, ii zic ca da, vreau  si caller id vreo 5 coco,  fido to fido oriunde in Canada moka inca 10 coco. Imi zice ca nu e chiar moka pentru ca daca nu-s in reteaua FIDO ma taxeaza. Si cum stiu daca sunt sau nu in FIDO? Aa, avem o harta cu acoperirea . Alta solutie? Extended network. Ok, bag si extended network -ul lui Peste sa n-am surprize si inca 5 coco la abonament. Si incep sa vorbesc de pe drumurile patriei adoptive, si astept factura. Totul ca la carte. La ultimul cent, taxat la secunda. Dupa vreo3 luni primesc o factura de 800$ si ceva .  Intepenesc,  arunc cu treningu' dupa pisica, ma dau available pe Y!messengers, imi iau pantofii aia de mire care ma strang si...verific factura. Imi schimbasera pur si simplu abonamentul fara sa ma intrebe, practic vorbisem o luna intreaga la preturi din alea de....in loc sa fie gratis. Asa ca sun. La Ei. Vocea aia bucuroaso-saritoare incearca sa ma convinga de avantajul de a plati totul acum si dup-aia rezolvam noi cumva. Am intrebat-o cum o cheama si i-am zis ca vreau sa vb cu seful ei. Am stat inca vreo 45 de minute si cu sefu si dup-aia a zis ca s-a rezolvat. Curios ca imi schimbasera tipul de abonament de la jumatea lunii...Si luna urmatoare la fel, o alta factura de vreo opt sute, dar deja eram patit. Sun si ii zic lu' aia blonda vreau sa vorbesc direct cu ala..Jaques sa zicem ca-l chema. Si se rezolava in doua minute. Asta a fost acum vreu an. Luna asta patesc din nou faza asta. Si iar  sun si iar ma aburesc,  iar cer cu sefu care nu mai era acelasi de acum un an si care se arata total dezamagit de felul in care sunt tratat si-mi promite ca daca platesc totul acum o sa ma rezolve si o sa-mi dea nustiucand banii inapoi.  Alte 45 de minute de vraji pana i-am zis ca-i dau in judecata, nu le platesc si trec la koodo ca-s copii tineri si ambitiosi nu robbery ca ei. Si gata. Dupa 15 minute m-a sunat si mi-a zis ca s-a rezolavat, totul e carec si tre sa platesc numa 6o de coco. Dupa care am suflat o BR si m-am culcat linistit si impacat la gandul ca ce tare sunt baaa... e a treia oara cand nu ma las furat baaa!!!
« Last Edit: Tuesday 28 October 2008, 07:36:12 by ALTUL »
HAI ROMÂNIA! (da' mai repede fa'!)

Offline sflorin

• Jr. Member
  • **
Re: despre cum da multa m... Bell Canada la emigranti !
« Reply #29 on: Tuesday 16 March 2010, 06:41:44 »

Asta este Canada, un lung sir de tzepe.

crezi ca numa' Canada ???

Offline coraampean

• new users
Re: despre cum da multa m... Bell Canada la emigranti !
« Reply #30 on: Tuesday 16 March 2010, 15:37:15 »
@Altul: eu am patit-o cu Koodo, mincinosi nevoie mare (dar alti romani spun ca ar fi Ok astia de la Koodo).
Aceleasi optiuni pe care le-am avut la Fido, le-am cerut si la Koodo, si in fiecare luna am platit peste 150$ fatza de factura de la Fido, iar factura de adio cu ei a fost de 333$(ma refer la Koodo). Asa ca, acum astept mijlocul anului 2010 sa vedem ce oferte mai apar pe piata...