Bienvenue au Qu├ębec! Welcome to Canada! > AB, BC, MB, GNB, NF, NT, NS, NU, ON, PE, SK, YK

cine are nevoie de info despre toronto

(1/5) > >>

andreea:
puneti intrebari si va raspund cu placere :D

oracle:
buna andreea,
eu as fi interesat de toronto, pt ca la anul pot ajunge acolo.

1. cat ar costa un bachelor sau o camera pt o singura persoana in GTA? nu neaparat in toronto..
2. mancarea+transportul+ alte cheltuieli lunare (in limita rezonabila) cam la ce suma s-ar ridica?
3. poti sa ne spui cam ce salarii se dau la inceput (medie) la un job de supravietuire? si apoi in IT de exemplu? ce se cauta?
4. apropo de locuitori.. se stie ca toronto sarbatoreste diversitatea.. sper ca albii nu sunt minoritari.. ce concluzie ai tras in privinta asta?
5. unde merita mers in GTA/imprejurimi si ce ti se pare mai frumos acolo? cum este orasul/metropola?
6. stiu ca sunt cateva biserici romanesti acolo.. ai fost cumva? cum ti s-a parut?
7. despre viata de noapte... o descriere mica?

10q

andreea:
1. apartamente se gasesc peste tot minim 800 dolari si destul de spatioase
2. transpotul - abonament numai pt mississauga costa 20$/sapta si spt gta costa cam 42$/saptamina
mincarea de la 30 $/sapta in sus depinde fiecare ce maninca, sint magazine cu prod organice naturale care sint un pic mai scumpe dar merita si magazine cu tot felul de produse pline de chimicale, recomand Highland farms, superstore, Longos, Costco pt family packages.
3. daca stii sa vb engleza bine poti sa gasesti la 13-15 $, daca stii si franceza 15-17$, daca te intereseaza IT trimite-mi rezumeul tau, sotul meu este senior software engineer ..sa inteleg ca stii oracle? stiu ca se cauta .net si java
4. stai linistit orasul este OK, toata lumea este civilizata si spalata, mirosurile sint de la mincaruri, oricum nu este rau
5. imi place downtown-ul, imi place si country side unde de fapt locuiesc, niagara este f frumoasa , parcurile naturale la fel, wasaga beach, balm beach mi-au placut, ai ce sa vezi, ai unde sa pierzi timpul si sa cheltuiesti bani
6.am fost la biserica sf Andrei in mississauga...nu imi place dar merg din cind in cind
7. nu prea am avut timp, stiu citeva cluburi si terase, nu sint f scumpe dar pina iti gasesti de lucru mai bine astepti un pic, eu am fost ff atenta la bani cind am venit, mi-am gasit de lucru imediat insa si mi-a fost mai usor. mie imi place sa merg la magazine mai mult sau la filme sau sa ma plimb
UN SFAT: INVATA CIT MAI BINE ENGLEZA SI FRANCEZA PINA VII
este cel mai important sa stii sa te exprimi in orice imprejurare

Molson Canadian:
Am si eu o intrebare despre Toronto:

Ce poti manca cu 30 de dolari pe saptamana? Asta ar inseamna cam 120 dolari pe luna ceea ce nu e rau deloc.

andreea:
inveti sa gatesti ... :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version