Author Topic: Topicul lui Fender  (Read 62195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Topicul lui Fender
« Reply #680 on: Monday 18 May 2020, 22:18:12 »
Ala e Dorian, preotul. Pentru cine e interesat de muzica lui Elvis, e binevenit la el la biserica, predica cu muzica lui Elvis care se stie ca a fost involved in gospel big time.. Prima intalnire cu el a fost in Staples cand isi facea afisele electorale, mi-a aratat portofelul lui Elvis de la FBI si a cantat un pic din O trilogie americana. E foarte pasionat de Elvis, as zice un pic peste normal, dar cine sunt eu sa judec. Cand pot, il votez  ca pe altii nu-i cunosc.
" he set up an independent church, Christ the King Graceland Independent Anglican Church of Canada, in Newmarket, Ontario, where he continues to conduct services using Presley's music, with his signature Elvis pompadour and sideburns.'

https://en.wikipedia.org/wiki/Dorian_Baxter
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #681 on: Monday 18 May 2020, 22:59:23 »
Ala e Dorian, preotul. Pentru cine e interesat de muzica lui Elvis, e binevenit la el la biserica, predica cu muzica lui Elvis care se stie ca a fost involved in gospel big time.. Prima intalnire cu el a fost in Staples cand isi facea afisele electorale, mi-a aratat portofelul lui Elvis de la FBI si a cantat un pic din O trilogie americana. E foarte pasionat de Elvis, as zice un pic peste normal, dar cine sunt eu sa judec. Cand pot, il votez  ca pe altii nu-i cunosc.
" he set up an independent church, Christ the King Graceland Independent Anglican Church of Canada, in Newmarket, Ontario, where he continues to conduct services using Presley's music, with his signature Elvis pompadour and sideburns.'

https://en.wikipedia.org/wiki/Dorian_Baxter

So fenderu... oare de cate ori am trecut unu' pe langa altul si...

Pai atunci sambata de ce nu ai spus "tu janina, ma duc la oras, ai nevoie de ceva?"

Ce faza!

dar drept e ca Dorian e om adevarat, l-am sunat si numai ce am zis ca ne adunam sa celebram... si a raspuns "trimite-mi ora si adresa si vin", nu ca "te costa atata" sau de astea... si asa mi-a placut ca a spus ca se bucura sa fie parte din bucuriile comunitatii, ca el vine fara probleme oriunde e invitat... mi-a ramas drag tare omul. Si nu e doar asa cum pare, unu' obsedat de Elvis si atata, e un om destept si care cu adevarat simte cu sufletul, de aia nu face el cariera politica. Ca e INDEPENDENT!

E un om pe care merita sa il intalnesti si sa te gandesti ca nu ai pierdut vremea, dar ai invatat ceva:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=206&v=SntLoRqHQic&feature=emb_logo
« Last Edit: Monday 18 May 2020, 23:17:13 by janine »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #682 on: Wednesday 20 May 2020, 09:54:23 »

So fenderu... oare de cate ori am trecut unu' pe langa altul si...

Pai atunci sambata de ce nu ai spus "tu janina, ma duc la oras, ai nevoie de ceva?"

pai de unde sa stiu eu ca ai nevoie de ceva, plus ca nu ne cunoastem. Daca vrei sa ma atragi intr-un loc izolat si sa-ti bati joc de mine ?
Mi-e frica.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.

Offline karma

• Sr. Member
« Reply #684 on: Thursday 21 May 2020, 03:50:10 »
Trebe buletin d’hontariu pt ca sa scrii acilea?
Mi-as dori sa fiu si eu ignorant ca tine, dar din pacate nu am norocul.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #685 on: Thursday 21 May 2020, 08:34:02 »
Trebe buletin d’quebec pt ca sa scrii pe quebec.ro?

Offline karma

• Sr. Member
« Reply #686 on: Wednesday 03 June 2020, 02:19:32 »
N-ai prins faza
Pajini și pajini întregi Numa da glumițe și faze d-ale foastre da hontariu devine plictisitor, s-avem parol
Creca d-aia intrați voi la QC, nu doar ca vi s-au răsuflat toate găștile bans, Romaniana cuib da cuci etc da’ va place da kebekosi că-s fun nu boring ka D-alde voi
Recunoaște

I Translate it

Offline karma

• Sr. Member
« Reply #687 on: Wednesday 03 June 2020, 02:21:51 »
Noroc cu crenguțel nenea cu 1000 de fete, ka un diamant
Chiatra cea mai prețioasa a taclalei lately
Ar fi complet dezastruos sa aflam ca cregutu-i chiar grupy
Fun fun

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #688 on: Saturday 06 June 2020, 11:04:39 »

De Sambata Mortilor, am ajuns cu slujba pe tableta, aia e. Sa nu ne uitam credinta in care ne-am nacut.Doamne ajuta, sa ne ajute pe toti si sa nu-i uitam pe cei disparuti.
« Last Edit: Saturday 06 June 2020, 11:05:49 by fenderguitars »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #689 on: Saturday 06 June 2020, 11:22:11 »
Si pomana cum dai? Tot asa, virtual?

Ai facut tu coliva?

(zicea fie-mea zilele trecute ca ii e dor de la biserica romaneasca de Ana - o pretina si de prajitura aia asa, la pahar de plastic; ce isi aminteste ea! Si avea 3 ani cand inca mai mergeam pe acolo...

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #690 on: Saturday 06 June 2020, 11:33:46 »
Karmutza, cea mai intelijent injiner de pe planeta.
E bine sa ascultati slujba si cand stati pe balta si dati la peste.
Nu am vazut pe nimeni sa raspunda cu adevarat s-a Inaltat.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #691 on: Saturday 06 June 2020, 20:09:06 »
De Sambata Mortilor, am ajuns cu slujba pe tableta, aia e. Sa nu ne uitam credinta in care ne-am nacut.Doamne ajuta, sa ne ajute pe toti si sa nu-i uitam pe cei disparuti.

frumos ca te tii de chestii d-astea, bravo tie si Doamne ajuta
"Aquilla non capit muscas"

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #692 on: Sunday 07 June 2020, 11:09:21 »
Zorel la sedinta foto cu Mulberry Real Silk Scrunchie from https://honeylux.co/products/scrunchies

Offline janine

• Hero Member
« Reply #693 on: Sunday 07 June 2020, 11:54:24 »
Pai daca are grija mamica lui sa il gateasca... dar stii de ce poarta baietii scrunchies? Ia sa vad daca stii.

Si iar fenderu' pe grandomaneala cu link asa, cica "uite cat am dat io", dar ia de la amazon 65 cu $16.99

https://www.amazon.ca/Scrunchies-Scrunchie-Accessories-halloween-Thanksgiving/dp/B07ZPN7HVL/ref=sr_1_7?crid=1HRORZPHSHHOG&dchild=1&keywords=silk+scrunchies+pack&qid=1591545172&sprefix=silk+scrun%2Caps%2C184&sr=8-7

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #694 on: Sunday 07 June 2020, 15:11:02 »
Ce Zoricutu pupușel, pupi mami nasucul lui!
Bucurati-va!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #695 on: Sunday 07 June 2020, 17:57:54 »
Pai daca are grija mamica lui sa il gateasca... dar stii de ce poarta baietii scrunchies? Ia sa vad daca stii.

Si iar fenderu' pe grandomaneala cu link asa, cica "uite cat am dat io", dar ia de la amazon 65 cu $16.99

https://www.amazon.ca/Scrunchies-Scrunchie-Accessories-halloween-Thanksgiving/dp/B07ZPN7HVL/ref=sr_1_7?crid=1HRORZPHSHHOG&dchild=1&keywords=silk+scrunchies+pack&qid=1591545172&sprefix=silk+scrun%2Caps%2C184&sr=8-7

nu te poti abtine, nu ? Vorbesti de mere si eu vorbesc de pere.
Iti dau link sa citesti cum trebuie iar tu te uiti la pret si judeci. Mai bine mai pui 10 lei si iei the real thing, the Ferrari of scrunchies, de-aia bre ati inebunit amazonul ala pe chinezisme de cacat. Matase vere, ai auzit la Iasi de asa ceva ? tine parul cum trebuie si ne se mai imbarliga, frizzing and creasing, whatever.
« Last Edit: Sunday 07 June 2020, 17:59:08 by fenderguitars »

Massther Clinic - Massage therapy

Offline janine

• Hero Member
« Reply #696 on: Sunday 07 June 2020, 23:24:26 »
nu te poti abtine, nu ? Vorbesti de mere si eu vorbesc de pere.
Iti dau link sa citesti cum trebuie iar tu te uiti la pret si judeci. Mai bine mai pui 10 lei si iei the real thing, the Ferrari of scrunchies, de-aia bre ati inebunit amazonul ala pe chinezisme de cacat. Matase vere, ai auzit la Iasi de asa ceva ? tine parul cum trebuie si ne se mai imbarliga, frizzing and creasing, whatever.

:laugh:  Nu m-am putut abtine ca te stiu pe grandomaneala de cand mergeam la biserica la Tiu; tu erai ala care ai pozat gratarul exact la sarbatoarea ca aia de ieri si ai postat, exact ca ieri pomana ta data virtual  :laugh: , gratarul bisericii plin cu captiunea "Uite asa fac eu chef".

deci cu scrunchies, ferrari ca la tine in cartier, daca e de matase nu tine NIK parul, aluneca, bre! Se vede ca habar nu ai dar te dai si tu ca FEMEIA MEA MERITA CE E MAI SCUMP, the Ferrari of scrunchies! numai fiindca merita, care e treaba cu frizzing si nush mai ce?

Eu faceam de astea in vremea liceului, din catifea, sa nu alunece pe par si sa isi faca treaba.

Tu fender, esti  belea! Romanul care nu se lasa daca nu tine neaparat sa iti faca turul casei si sa iti spuna cati bani a dat pe fiecare maner de usa si de astea, apoi sa iti arate si gradina, sa iti explice cum aduce el chimicale de contrabanda sa nu aiba buruieni... Ferrari of iarba !  :laugh:

Multumesc!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #697 on: Sunday 07 June 2020, 23:38:03 »
ti-am mai spus odata ca ma confunzi. Creierul tau nu functioneaza tocmai bine, aibi grija de tine. Scuzi, ai grije di tini.
si-apoi, de la scruchies la turul casei ? mcpmdr. Poate curul casei.
P.S. Aia cu alunecatul din par iti spui tu tie ca sa iti oferi un motiv, dar daca ai citi, nu e matase de-aia de la tine de la Iasi care aluneca.
Of, nene.
« Last Edit: Sunday 07 June 2020, 23:39:57 by fenderguitars »

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #698 on: Sunday 07 June 2020, 23:53:28 »
eu pot sa confirm ca am fost la fender acasa si nu mi-a facut turul casei
mi-a facut doar turul gratarului, cu mici si bere

edit p.s. si mi-a facut si turul basementului, sa-mi arate scule, chitari and shit
« Last Edit: Sunday 07 June 2020, 23:56:43 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #699 on: Sunday 07 June 2020, 23:56:16 »
de-acu pe care va mai prind va fac turul la toti.
Numa sa se termine cu cacatul asta de COVRIG, ca sa dam drumul la CHEFURI.