Author Topic: Topicul lui Fender  (Read 30659 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline coment

• Sr. Member
Re: Topicul lui Fender
« Reply #400 on: Tuesday 23 July 2013, 11:32:57 »
deci sunt iar la Calgariu pentru trei zile, am intrat cu bocancii in obiceiurile si traditiile vacarilor astora si aflu numa lucruri triste. O gramada de ingineri au fost pusi pe liber din cauza de proiecte tinute in hold. Toti se gandesc sa incerce ontariu, najpa.
boom-ul albertan e din pacate ( sau din fericire) un mare fassss.
benzina e mai scumpa ca la torano, vai de capul lor de amarati.

bah, fii atent: asa de multzi de ashtia de la torano au venit aicea in alberta ca deaja nu mai po sa circuli cum trebe pe strazi.

ce fel de cariciu lu gogu de scoli de shoferi aveti acolo, ca nu stitzi nici unu sa tragetzi de colac cum trebe...zici ca is la bucale.

de aia s-a hotarat aicea in alberta ca, de fiecare data cand vine unu de la torano, sa ne vaitam tozi ca murim de foame si ca nu ne mai schimbam masina odata la tri ani.
acuma, mai nou, o sa ne facem totzi ecologisti. numa asa de-ai draq.

in alta ordine de idei, daca nu se face conducta aia prin land of braves, pe la sud, ne ducem pa carici, ca nu ieste unde sa rafinam kkatu ala din nord.

viata este felul in care un individ pare sa se fi invoit cu inacceptabila conditie umana - andre breton

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #401 on: Tuesday 23 July 2013, 11:37:42 »
asa de multzi de ashtia de la torano au venit aicea in alberta ca deaja nu mai po sa circuli cum trebe pe strazi.

taci ca strici visele lui Dorel si-ale altora despre prosperitatea din GTA. Aia care au venit sunt numai turisti, precis
"Aquilla non capit muscas"

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #402 on: Friday 09 August 2013, 15:50:49 »
acu, la cumpana dintre week si weekend, tre sa stabilim exact : cum va place , rare, done, well done, medium rare, cum bre, cum ?
iete ce-am halit eo si a fost bun, la granita lu medium rare....
acuma intre noi fie vorba cea mai buna inghititura a fost fasolea aia batuta cu ceapa calita dulce pe deasupra si salata de castraveti proaspeti din gradina cu marar si otet.
aoleo.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #403 on: Friday 09 August 2013, 16:07:21 »
nu manc carne rosie de fel, eventual doar daca merg la o petrecere si atunci doar asha de complezentza ca sa nu ofensez gazdele, altfel ma feresc sa manc asa ceva

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #404 on: Friday 09 August 2013, 16:17:42 »
nu-ti place de fel sau n-ai nimerit tu cum trebuie ?
ai auzit de montreal steak spice ? stii ce e aia, ? ii stii gustul ?
daca nu, asta e explicatia si ai dreptate, carnea rosie fara spice-ul care trebuie e un mare fail.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline DJ

• Hero Member
« Reply #405 on: Friday 09 August 2013, 19:48:42 »
....eventual doar daca merg la o petrecere si atunci doar asha de complezentza ca sa nu ofensez gazdele, altfel ma feresc sa manc asa ceva

Dar de ce crezi tu ca s-ar supara gazda?

Ca doar ii explici frumos povestea cu hepatita (motiv serios asta, medically endorsed... )

Bashk k un steak (de carne rosie, da?) pe care gazda il save cu tine, costa oricum mai mult decat cremwurstii aia avicoli.
tintin quarantino

Offline admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • quebec.ro
« Reply #406 on: Friday 09 August 2013, 20:01:42 »
acu, la cumpana dintre week si weekend, tre sa stabilim exact : cum va place , rare, done, well done, medium rare, cum bre, cum ?
acuma intre noi fie vorba cea mai buna inghititura a fost fasolea aia batuta cu ceapa calita dulce pe deasupra si salata de castraveti proaspeti din gradina cu marar si otet.
aoleo.

medium rare, negresit.
unde este sosul de 3 peppers? steak fara sos este ca sarmaua fara afumatura :)
The hardest part of my job is being nice to stupid people.

I Translate it

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #407 on: Friday 09 August 2013, 21:09:53 »
medium rare, negresit.
unde este sosul de 3 peppers? steak fara sos este ca sarmaua fara afumatura :)

+1 si la mine cu medium rare. incepusem si eu ca tot romanul cu "well done" si era ca o bucata de bocanc. am fost undeva unde nu exista "cum vrei steak-ul?", ci era chef's choice - si a fost medium rare. de atunci aia e alegerea.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #408 on: Friday 09 August 2013, 23:21:22 »
dar PORC voi nu mai mincati, antiromanilor?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #409 on: Friday 09 August 2013, 23:27:20 »
+1 si la mine cu medium rare. incepusem si eu ca tot romanul cu "well done" si era ca o bucata de bocanc. am fost undeva unde nu exista "cum vrei steak-ul?", ci era chef's choice - si a fost medium rare. de atunci aia e alegerea.
daca e aged beef, nu se exista bocanc, oricat ai frigeo. 28 de zile. Nici 27 nici 30. E un proces, numa elitele-l stapanesc.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beef_aging
dar PORC voi nu mai mincati, antiromanilor?
porcu trebe de-ala fara steroizi, ca altfel incepe sa-mi creasca tate si n-am bani de sutiene.

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #410 on: Sunday 11 August 2013, 18:16:12 »
uite bacsandere, pentru ca vad ca numai la de-ale gurii iti sta mintea, am gasit o tema de gandire pentru tine (dar nu numai).

Este binecunoscut faptul ca in secolul trecut, femeile se imparteau in trei : blonde, brunete, roscate.

Mai nou, categoriile au devenit

- phony
- texty
- surfy

cam asa, in context : Oh, that texty girl !

insa lipsesc descrierile riguroase. Ce parere ai ?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #411 on: Sunday 11 August 2013, 18:34:30 »
uite bacsandere, pentru ca vad ca numai la de-ale gurii iti sta mintea, am gasit o tema de gandire pentru tine (dar nu numai).

Este binecunoscut faptul ca in secolul trecut, femeile se imparteau in trei : blonde, brunete, roscate.

Mai nou, categoriile au devenit

- phony
- texty
- surfy

cam asa, in context : Oh, that texty girl !

insa lipsesc descrierile riguroase. Ce parere ai ?
proasta.
nu zice nimic de uscate si de grase.
cui ii pasa daca-i blonda sau bruneta ?

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #412 on: Sunday 11 August 2013, 20:05:04 »
ia incearca asa :

la grase : texty
la uscate : surfy

si la mijloc, phony. Ce-ti iese ?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #413 on: Monday 12 August 2013, 12:15:38 »
cum e aia sa te plimbi cu zmeul ? e ceva trendy si eu am ramas in urma ?
care stie, bre.
Primarul Constanţei, Radu Mazăre, a reacţionat pentru GSP.ro vizavi de acuzele aduse de atacantul Petrolului, Youness Hamza, care susţine că gărzile de corp ale edilului l-au bătut zdravăn.

"Un băiat, care ulterior am aflat că ar fi fotbalist, se plimba cu skijetul total aiurea şi a intrat în mine, după care a început să mă înjure. După aceea a continuat să mă insulte şi să încerce să mă calce cu acel skijet. Eu mă plimbam liniştit cu zmeul şi a venit acest descreierat să dea peste mine!

Cum vă imaginaţi că aş fi putut să-l lovesc eu, cu un zmeu, pe el, care avea cai putere sub el?! Aştept să vină avocata şi voi face plîngere împotriva acestui Hamza şi îl voi da în judecată pentru tentativă de omor. Am 30 de martori, printre care salvamarii.

Am aflat, ulterior, că mai devreme, neştiind să se plimbe cu acest skijet, era să lovească un copil. E exact ca şi cum tu ai fi cu bicicleta, eu te lovesc cu maşina şi după aceea tot eu mă plîng!", a explicat Mazăre.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #414 on: Monday 12 August 2013, 12:25:17 »
cum e aia sa te plimbi cu zmeul ? e ceva trendy si eu am ramas in urma ?
care stie, bre.

eu stiu. asa e:

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #415 on: Monday 12 August 2013, 12:36:51 »
Si eu stiu, baietelul acesta se plimba linistit cu zmeul:

"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Massther Clinic - Massage therapy

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #416 on: Monday 12 August 2013, 12:49:13 »
Si eu stiu, baietelul acesta se plimba linistit cu zmeul:

vad ca vrea fetita sa-l nelinisteasca un pic  :laugh:

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #417 on: Monday 12 August 2013, 12:54:47 »
Intr-adevar fetita este nelinistita. :grin:
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #418 on: Monday 12 August 2013, 12:55:23 »
aoleo.
ce intrebari te framanta
Eu as vrea sa stiu cand si de ce ?!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #419 on: Monday 12 August 2013, 13:04:21 »
pai fiindca mi-erea pofta.