Author Topic: Topic de astrologie  (Read 8863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Topic de astrologie
« Reply #40 on: Friday 24 April 2020, 10:50:13 »
Da sunt anii de criza. Mersi de nume o sa caut sa vad cum explica
You can’t pour from an empty cup.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #41 on: Friday 24 April 2020, 10:52:05 »
Are site, dar și Facebook și sigur găsești emisiunea TV de prin decembrie când spune asta și de ce.
Bucurati-va!

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #42 on: Thursday 09 July 2020, 10:59:56 »
Saturn - Pluto conjunct in 8 zile. Se-ntampla tot la 35-38 de ani, dar de data asta sa speram ca nu va fi asa grav pentru ca nu e triple conjunction. La triple conjunction ca-n 1914 a fost primul razboi mondial. Urmatoarea triple conjunction e 2053, cand va fi din nou un asemenea conflict.

Fyi daca aveti schimbari mari in viata, you can blame this conjunction, pentru ca a inceput anul trecut, s-a apropiat incet incet, a inceput sa dea din picioare prin decembrie and here we are now dupa ce a apasat pe tragaci la eclipa de Craciun. Just saying.

De la ceva legat de zborul PS752 mi-am adus aminte de ianuarie.

Dau quote la ce am scris mai sus si dedic acea postare celor care nu cred in astrologie. Deci cum o fost 2020?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #43 on: Thursday 09 July 2020, 12:15:26 »
gabi, Pluto nu mai e catalogata ca si planeta. Adica ba e, ba nu mai e. In absenta ei de ex, cum s-ar modifica legile astrologice ? ce au avut oamenii aia pana in 1930 cand s-a descoperit Pluto ? A avut un impact pana atunci, are un impact acum in zilele noastre ?
How about satelitii naturali ai planetelor, IO, Europa, and such, corpuri celeste, cum au ele impact in astrologie ?
trebuie luate in seama, asa cum Luna ne influenteaza viata, asa si ele.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #44 on: Thursday 09 July 2020, 12:17:16 »
toate au un impact, dar nu stim cum. Postarile mele din ianuarie demonstreaza clar ca predictive astrology functioneaza. The end :)

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #45 on: Thursday 09 July 2020, 12:22:38 »
vad ca tu traiesti un permanent concurs cu ce predict si daca se adevereste.
I couldn't care less. .
Ma interesa daca maine Nasa anunta ca au descoperit o noua planeta, cum va fi ea inclusa in astrologie. Ce fel de date trebuie sa o implementezi ? marime ? deplasare ?orbita ?
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #46 on: Thursday 09 July 2020, 13:08:10 »
Ma interesa daca maine Nasa anunta ca au descoperit o noua planeta, cum va fi ea inclusa in astrologie. Ce fel de date trebuie sa o implementezi ? marime ? deplasare ?orbita ?

Pe mine ma intereseaza ce te tot fute grija de ce descopera NASA, daca tot crezi ca sunt niste trisori mincinosi.

I Translate it

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #47 on: Friday 10 July 2020, 09:49:57 »
gabi, Pluto nu mai e catalogata ca si planeta. Adica ba e, ba nu mai e. In absenta ei de ex, cum s-ar modifica legile astrologice ? ce au avut oamenii aia pana in 1930 cand s-a descoperit Pluto ? A avut un impact pana atunci, are un impact acum in zilele noastre ?
How about satelitii naturali ai planetelor, IO, Europa, and such, corpuri celeste, cum au ele impact in astrologie ?
trebuie luate in seama, asa cum Luna ne influenteaza viata, asa si ele.

Religia ne-a ascuns un lucru , de la aparitia crestinismului , ne-a ascuns faptul ca inainte de crestinism sa stiut despre astre si astrologie mult mai mult decat credem/stim  noi acum  . Prtobabil ca daca fura cineva toata biblioteca din Vatican , acolo vom sti despre existenta si functionarea multor planete si galaxi , despre forma pamantului , despre cultura Maya si multe altele
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #48 on: Friday 10 July 2020, 10:10:36 »
Religia ne-a ascuns un lucru , de la aparitia crestinismului , ne-a ascuns faptul ca inainte de crestinism sa stiut despre astre si astrologie mult mai mult decat credem/stim  noi acum  . Prtobabil ca daca fura cineva toata biblioteca din Vatican , acolo vom sti despre existenta si functionarea multor planete si galaxi , despre forma pamantului , despre cultura Maya si multe altele
daca o fura cineva, mai trebuie sa o mai si citeasca.
Cu oameni ca matale sau vasilika, mai bine o lasati acolo.
Traiasca netflixu.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #49 on: Friday 10 July 2020, 10:19:47 »
keep an open mind fender, nu-i ingropa pe toti in netflix. Stay curious, stay interested, nu te ingropa in conventii si ce ti se spune. Pluto being a planet or not, tocmai ti-am aratat ca in ianuarie am citit in stele.
With all due respect, mistocareala si excesul de replici dilueaza aspectul extrem de interesant a ceea ce s-a intamplat.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #50 on: Friday 10 July 2020, 10:35:55 »
aia e, nu poti sa schimbi nimic. Cand n-ai cu cine sa vorbesti, asa se intampla, fie ca-ti place fie ca nu.
Adica fie ca e planeta, fie ca nu. Fie ca se vede, fie ca nu. Eu totdeauna citesc ceva numai cand vad literele, altfel nu pot.
P.S. Nicio clipa n-am zis ca ai citit sau nu in stele, am intrebat cu totul altceva dar e ok.
I am out fiindca this is becoming weird.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #51 on: Friday 10 July 2020, 13:04:42 »
daca o fura cineva, mai trebuie sa o mai si citeasca.
Cu oameni ca matale sau vasilika, mai bine o lasati acolo.
Traiasca netflixu.

Cititule si 'telectualule, ptiu sa nu te deochi.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #52 on: Thursday 29 October 2020, 18:10:14 »
M-am uitat la cele doua harti ale candidatilor si desi fiecare are significant aspects ongoing pe 3 noiembrie, Trump pierde, pierde din motiv de Saturn-Pluto aka loss si ca tranzit si ca solar arc.

Just as fair warning, stiu ca multi de aici sunt mari fani, dar zeitgeist in epoca acum sunt universal income (deziderat pentru toti), data and AI, “we’re all in this together” aka humanity, iar Trump e anacronic cu chestiile astea. Ideile astea-s ale lu’ Varsator, spre asta ne indreptam vertiginos cu The heavyweights of the zodiac Pluto si Saturn. Saturn in decembrie, iar Pluto in spring 2023 pentru vreo doua decenii.
Stiu ca multi de aici nu-s preteni cu idei de astea si le considera stangiste, dar ca sa nu se bata ca orbetii cu capul de lampa, this is where we’re going.
Cre’ ca stiti deja ca pierde, nu va zic o noutate.
Dorele mersi ca mi-ai aratat cum sa incui topicul (nu ma-ntere comentariile, era numa’ ca sa va informez)

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #53 on: Saturday 07 November 2020, 18:58:53 »
Poate va-ntereseaza sa vedeti ce s-o-ntamplat cu president elect, asa ca ii pun aici harta natala (roata pe interior cu figurine negre) si unde-o ajuns azi, cand o fost ales (pe exterior, figurinele verzi).

In cercul interior la dreapta este o figurina cu cruciulitza, Saturn. Cu viteza de 1 grad pe an s-o deplasat trop trop 78 de grade pana o ajuns in varful hartii, care in astrologie reflecta statutul social, reputatia, cariera. Progresia asta prin solar arc ii aratata in verde pe exterior. Saturn o ajuns la 1 grad de axa destinului acestui om (am ingrosat-o eu cu liniarul). Acuma, intr-o harta de om obisnuit cand vezi ca-i ajunge Saturn la North Node la 78 de ani te gandesti.. poate sa moara, mai ales ca Saturn/Cronos simbolizeaza si timpul nostru biologic and the end of the matter. Dar harta acestui om nu e de om obisnuit. La el ascensiunea lui Saturn ii incununarea carierei, o devenit the old man president.
Cum am stiut ca el castiga, pai am avansat harta pe 20 ianuarie 2021 ziua inaugurarii, cand Saturn o sa ajunga exact in dreptul la NNode 0 grade, aspect exact. Daca nu era el votat, 20 ianuarie ar fi fost just another day fara implicare cu destin :)

Dar... Biden ca orice scorpion.. apare acolo unde ceva ii decaying and is earmarked and about to undergo a profound change. Ca timing, cred ca in timpul mandatului lui (primavara 2023) o sa infrunte o schimbare fundamentala la nivel societal. Omul asta pe unde o trecut o avut parte de crize, asta ii viata lui. Nevasta i-o murit in accident de masina, o depus juramantul la spital, si-o inmormantat un copil mort de glioblastoma, celalalt tot mereu dependent de droguri, si el nu stie, da’ in ce camera intra acolo ii criza revolutia si reinnoirea. Daca vedeti in varful hartii pe exterior, Uranus ii tiptil la cateva grade in spatele lui Saturn, in cativa ani pana la criza.

Cum stim daca asta ne va afecta direct ca si colectivitate? Pai .. statul nostru ii monarhie condusa de un monarh in varsta al carei viitor rege ii un... scorpion: printul Charles. Daca in urmatorii ani ala ajunge rege atunci sunt doi scorpioni care conduc SUA and the Commonwealth, si stim unde va bate criza.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #54 on: Tuesday 24 November 2020, 20:41:36 »
Soon..curand, pe 17 decembrie Saturn revine in Varsator pentru urmatorii ani pana-n 2023. O sa ne afecteze pe fiecare in functie de cum cade fatza de harta natala. Fara sa cunoasteti astrologie, daca sunteti "treziti" si in genere va analizati traiectoria vietii, va puteti face o idee vaga despre aroma timpurilor ce urmeaza examinand cum a fost ultima data cand Saturn a tranzitat prin varsator acum 28-29 de ani.
Saturn a mai fost in Varsator din februarie 91 pana-n februarie 94. Atunci multi dintre voi erati studenti sau la scoala si puteti sa va intrebati, v-a fost bine, v-a fost greu, care era leitmotivul acelor ani pentru viata voastra? Ca acuma vine aceeasi Marie, dar cu alta palarie :) la o alta varsta. Sigur ca the challenge nu e acelasi, dar cum Saturn will hit the same points in your chart si ii the taskmaster la procitanie, probabil vrea sa vada in ce masura am invatat acele lectii.

La nivel colectiv imi aduce aminte ca in Romania aia au fost anii Tranzitiei, cinci ani dupa revolutie. Colectiv multi romani au suferit atunci mintal, daca mai tineti minte chiar spuneau la tv cati au innebunit sau o luasera pe aratura, oamenii se chinuiau sa inteleaga lumea noua, sa isi creeze identitatea, sa se exprime. Mai stiti cand erau opriti pe strada sa raspunda la cate un reporter si nu stiau ce sa spuna, care ii parerea lor? Sau celebrele talk shows la tv in care nu stiau sa vorbeasca? Vremuri de anomie, de stres.
Cand Saturn a revenit in varsator din 17 martie in iunie, asa putin cat sa se anunte ca tranzit, am recunoscut aceleasi simptome de stres colectiv. Pardon, 17 martie a fost ultima zi la job physically, defapt Saturn a aparut pe 21, ceea ce inseamna ca isi va face simtita prezenta cu un bang cam cu vreo 5 zile, o saptamana inainte de 17 decembrie.

Varsatorul e penultimul semn, si are legatura cu grupurile largi de oameni, organizatiile, structurile statale, ii un semn care favorizeaza grupul, nu individul, tehnologia and the machine, nu omul, un twisted umanitar, Prometeu asta. Varsatorul se preocupa de idealurile de grup :) Iar ca exemplu, cand arhetipul se altereaza ideile de pace si cooperare-ntre popoare, fara datorie externa si celelalte idealuri ale lu Ceausescu care era varsator, grupul sufera amarnic. Cum Pluto va tranzita varsatorul imediat dupa Saturn si ala ii un tranzit mai lung de-un deceniu, va trebui sa va obisnuiti cu varsatorul ca vreti, ca nu vreti, de-o sa ne iasa pe urechi.
Consideratiile etice vor domina, ca de exemplu cine primeste vaccinul si alte de astea.

Pentru cei dintre voi care sunt varsatori si semnul lor opus la 180 de grade, leii, o sa fiti mai afectati. Varsatorii you'll have your Saturn return. Nu va invidiez, tre sa fiti foarte tari in acesti ani, si sa va amintiti ca saturn ca tranzit cauta sa ne vada ca lucram sa ne structuram si construim solid partile din noi care sunt slabe. O metoda simpla e sa analizati ce vi se intampla si sa reparati zona aia ca altfel o sa tot continue sa o loveasca, asa ca pe un genunchi deja accidentat :) Dar Saturn recompenseaza munca sustinuta, si daca pana acum ati mucit din greu, o sa vedeti fructele, o promovare, ceva.

Cam asta... pana in 17 decembrie, sau cu cateva zile inainte :) desi.. deja cunoastem aroma timpurilor, cat o sa ne mai surprinda  :laugh: 

Pagina asta de pe situl cu nume ridicol (dar e sit bun) va da mai multe informatii despre cum afecteaza tranzitul asta fiecare semn zodiacal de la berbec la pesti. desi descrierea e scurta, aia e!

https://cafeastrology.com/saturn-in-aquarius-transits.html

« Last Edit: Tuesday 24 November 2020, 20:50:12 by gabi200 »

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #55 on: Monday 14 December 2020, 17:08:45 »
Deci situatia actuala va dura asa:

March 21, 2020   July 1, 2020

Dupa care Saturn retrogradeaza in Capricorn si e relativ calm pana

in December 16, 2020. ....March 7, 2023.

Asta e timeline-ul, ca sa stiti cum va pregatiti sarbatorile de iarna. Cu mare precautie, va rog.

bun, deci cum ziceam in 28 martie cand situatia actuala era una de restrictie..

Saturn a intrat in varsator in 21 martie. in acele zile s-o oprit treaba, s-or inchis magazinele.
Saturn revine in varsator pe 17 decembrie la 12 noaptea, vad ca revin restrictiile cu magazinele, alte restrictii..

sunt curioasa ce inovatii pentru binele tuturor (humanity) ne forteaza varsatorul sa facem in anii si deceniile urmatoare..daca vor gasi vaccinul pentru cancer fiindca turcii aia doi deja lucrau la asta, AI, si multe alte lucruri.

topicul asta il inchid si daca se poate sa il transfere cineva la hobbies cafenea or smth ar fi great.

Massther Clinic - Massage therapy