Author Topic: Topic de astrologie  (Read 2277 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Topic de astrologie
« on: Thursday 28 June 2018, 20:55:15 »
 :police: ..saracul topic :)

totusi. l-am deschis pentru ca tocmai mi-o picat fisa ca regina ii nascuta in primele grade din Taur. long story short, e greu sa supravietuiasca la cele doua planete care ii vor tranzita ascendentul in urmatorii ani.
Pluto ii la 1 grad, mai putin, dar acuma ii retrograd, deci cand se intoarce direct si trece peste ascendent..
Al doilea si cel mai important ii Saturn (sau Cronos, tic, tac, tic, tac, the end of the matter). Saturn ii cam la 16 grade de ascendent, in astia 3 ani, defapt cand se apropie la 10 grade deja se manifesta.
I'm just saying.
In harta de mai jos tranzitele sunt in verde pe exterior.

O sa mai scriu din cand in cand pe topicul asta, dar nu foarte des, asa ca nu va grabiti sa-l stricati
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
Re: Topic de astrologie
« Reply #1 on: Friday 03 January 2020, 15:47:56 »
Saturn - Pluto conjunct in 8 zile. Se-ntampla tot la 35-38 de ani, dar de data asta sa speram ca nu va fi asa grav pentru ca nu e triple conjunction. La triple conjunction ca-n 1914 a fost primul razboi mondial. Urmatoarea triple conjunction e 2053, cand va fi din nou un asemenea conflict.

Fyi daca aveti schimbari mari in viata, you can blame this conjunction, pentru ca a inceput anul trecut, s-a apropiat incet incet, a inceput sa dea din picioare prin decembrie and here we are now dupa ce a apasat pe tragaci la eclipa de Craciun. Just saying.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2 on: Friday 03 January 2020, 17:00:44 »
Daca imi reinnoiesc mortagageul anul asta e ok ?
Pusheen the cat

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #3 on: Friday 03 January 2020, 18:03:14 »
Daca imi reinnoiesc mortagageul anul asta e ok ?
Asta merită un topic separat - Sfaturi ipotecare de la baba Omida

Offline garlic

• Sr. Member
  • Ma pis pe prosti si pe tzatze
« Reply #4 on: Friday 03 January 2020, 19:28:26 »
Gabi, ce e cu shift -ul de zodii sau zodie, am inteles ca berbecii au devenit pesti sau ceva, ai amanunte?
N-am inteles ce e cu taurii, o zodie feminina ce ma intereseaza.
Multam
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #5 on: Friday 03 January 2020, 19:31:11 »
a stat topicul asta nestricat un si juma si te-ai gasit acusi sa-ti reanoiesti mortagageul.
naspa, nu-l reanoi.
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #6 on: Friday 03 January 2020, 19:39:25 »
Asta merită un topic separat - Sfaturi ipotecare de la baba Omida

comentariul asta mi-o picat prost.

scuzati ca nu mai am chef de scris pe topic, poate altadata.

I Translate it

Offline garlic

• Sr. Member
  • Ma pis pe prosti si pe tzatze
« Reply #7 on: Friday 03 January 2020, 20:12:08 »
John Galt, trebuie sa gasesti un raspuns, o cerere de iertare sau un update la shift-ul zodiilor.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #8 on: Friday 03 January 2020, 22:17:10 »
comentariul asta mi-o picat prost.

scuzati ca nu mai am chef de scris pe topic, poate altadata.

Gabi , nu fi asa de sensibila . Invata sa treci cu usurinta peste mistouri , cui pe cui se scoate . Esti cumva din zodia fecioarei ? Eu sunt taur dar cu ascendent in balanta (daca-mi aduc bine aminte . da pot sa ma uit ca stiu ora la care sunt nascut )Daca nu a-si avea ascendent in  balanta cred ca a-si fi extrem de suparacios si de incapatanat . Ma uit la semenii mei din taur cu ascendeti in leu , scorpion ,capricorn, berbec etc , sunt extrem de incapatanati , parca nu-mi vine a crede ca suntem din aceiasi zodie .

Da am verificat sunt cu ascendent in Balanta
« Last Edit: Friday 03 January 2020, 22:18:25 by santiago »
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #9 on: Friday 03 January 2020, 22:45:44 »
Gabi, ce e cu shift -ul de zodii sau zodie, am inteles ca berbecii au devenit pesti sau ceva, ai amanunte?
N-am inteles ce e cu taurii, o zodie feminina ce ma intereseaza.
Multam
Plm, berbecii pesti, taurii feminini, asta e trista realitate din canada de azi.
Corolla, un dinozaur refuzind transformarea in peste.
I am in perfect shape for my weight.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #10 on: Saturday 11 January 2020, 19:56:35 »
@ Dorel, jos labele de pe mancarea nesanatoasa, altfel o sa platesti cu sanatatea de n-o sa-ti pese de mortgage.
In rest, you can renew the mortgage.

@ garlic shiftul e plauzibil, dar eu nu il folosesc pentru ca: granitele dintre zodii nu sunt turnate-n beton. Adesea se vad asemanarile intre oameni cu semne alaturate in zodiac, ma aventurez sa explic ca pe lantul karmic taurul would have lived the aries experience in the most recent life, therefore has a visceral “memory” of how it was and is more forgiving or compassionate with the sign behind (aries) who smells what’s about to unfold in the future karma, but is blind to it for the moment.

De asta vezi perechi de semne care se succed in zodiac, eu le zic in gluma the deaf leading the blind hehe, sunt foarte draguti.

In fine, maine e Saturn-Pluto conjunction. Anul trecut cand citeam de breaking of existing social order si ma gandeam la Canada am zis eh, probabil un deces la suveranul Canadei, dar nu, Megxit happened.
« Last Edit: Saturday 11 January 2020, 19:58:02 by gabi200 »

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #11 on: Saturday 11 January 2020, 20:25:51 »
 Gabi , putem discuta aici si despre caracteristicile fiecarei zodii? Am asa niste varcolaci in stomac sa discut cu cineva despre o zodie anume , fecioara . Ma opresc aici , nu provoc discutia fara asentimentul tau , desi ma mananca `n crestetul capului s-o fac .

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #12 on: Saturday 11 January 2020, 21:23:59 »
Aha, te-o prins fecioara aia de care ai vorbit si acum un an! Discuta, discuta, doar ii topic de astrologie

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #13 on: Saturday 11 January 2020, 23:56:53 »
Aha, te-o prins fecioara aia de care ai vorbit si acum un an! Discuta, discuta, doar ii topic de astrologie
Aia e ca nu mo prins , Gabi !
 Dupa cum am mai spus , am fost barbat singur(necasatorit) dar nu singur neaparat . In atatia ani , bine `nteles ca am prins si fecioare dar cu greu .
 Am avut relatii de ceva durata , cu o fecioara din Los Cabos/Mexico  si una din Colombia , o mica localitate ( aldea ) (catun ) pe undeva spunea ea , langa Santa Marta . Habar nu am unde vine , nu am fost niciodata in Colombia . Am mai avut si doua relatii tot cu fecioare dar ceva de o repriza de fotbal , fara prelungiri :) ))
 Cred ca dintre toate femeile (pe zodii vorbind ) , fecioarele mi sau parut printre cele mai bune . Cand spun cele mai bune nu ma refer la pat ci in general .
 -Calme ! Imi plac femeile calme la nebunie .
 -Inteligente
 -Cooperante
 -Poti discuta cu ele aproape orice si daca e un subiect la care nu se pricep , te asculta cu atentie si interes.
 Au si ele defectele lor , cine nu are !
 Pentru mine ,cel mai mare defect al lor e ca vor doar viata de familie , iar atunci cand se implica intr-o relatie care stie ca nu va fi pe lunga durata , pot dispare din viata ta , indiferent cat de mult te-ar place ca barbat , chiar si dupa o noapte sau un an , fara AVIZ :) ))
 Am avut relatii cu femei din Berbec si Scorpion care sunt , vorba ceea , femei de otel si la o varsta inaintata si nu au plecat din viata mea pana ce nu a trebuit s-o faca .Nu ma simt lezat pentru ca o fecioara a plecat ( civilizat ) din viata mea , doar dupa 1-2 intalniri sau fara sa avem ceva . Nu , pentru ca atata timp cand in acea perioada aveam dupa mine o femeie din Berbec , mult mai tanara , imi dadeam seama ca nu sunt parasit de fecioara pentru ca nu a-si fi "barbat" , dar nici nu am putut sa inteleg , cum de una mult mai tanara nu vroia sa renunte la mine, cea din berbec  ( 31 de ani diferenta intre noi )  , dupa 4-5 ani de relatii iar una cu 12-14 ani mai tanara dispare asa , tam-ne-sam, cea din fecioara !
 Maine ma invitat fecioara la o cafea dar stiu ca e zadarnic . Nu e prima data cand ma invita si totul se termina ...fara nimic !
« Last Edit: Sunday 12 January 2020, 00:05:47 by santiago »

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #14 on: Saturday 08 February 2020, 10:51:14 »
Mercur retrograd la orizont haha
You’ve been warned. Incepand cu Feb 15 dupa parerea moi

2020

February 18 – March 9, 2020 in water-sign Pisces, ends in air-sign AquariusJune 17 – July 12, 2020 in water-sign CancerOctober 13 – November 3, 2020 in water-sign Scorpio, ends in air-sign Libra

https://www.astrologyzone.com/everything-you-need-to-know-about-mercury-retrograde/
« Last Edit: Saturday 08 February 2020, 10:55:24 by gabi200 »

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • Did I forget to offend anyone?
« Reply #15 on: Wednesday 12 February 2020, 18:56:03 »
Nu cred in astrologie. Dar nu e ok sa ai o relatie cu pestii. Totdeauna au relatie complicate cu angajatele.
#lojicadefier #injiner

Massther Clinic - Massage therapy

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #16 on: Wednesday 12 February 2020, 23:30:55 »
Nu cred in astrologie. Dar nu e ok sa ai o relatie cu pestii. Totdeauna au relatie complicate cu angajatele.

dad joke reddit

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #17 on: Thursday 13 February 2020, 21:36:07 »
am visat as'noapte ca am murit, m-am trezit speriat si curios sa vad daca-s in iad sau in rai
m-a impuscat unul in cap cu un pistol
e de rau, e de bine?
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #18 on: Thursday 13 February 2020, 21:51:20 »
Al dracu metalist, a murit impuscat in cap, ca innecat c o sarma sau cirnat ar fi fost prea prozaic
I am in perfect shape for my weight.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #19 on: Saturday 15 February 2020, 13:51:12 »
asta e, man, nu-mi pot controla visele
mi-a zis cineva ca am scapat (temporar) de moarte daca am visat ca am murit
e vreun Freud pe aici care se pricepe mai bine la vise ?
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere