Author Topic: Timpul sa schimb providerul de "bundle"  (Read 675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline janine

• Hero Member
Re: Timpul sa schimb providerul de "bundle"
« Reply #20 on: Monday 15 April 2019, 18:30:54 »
De obicei o factura telecom contine pretul serviciului pe luna viitoare si extraconsumatia pe luna precedenta.Etapele trecerii la un alt furnizor sunt urmatoarele :
1. Faci comanda la noul furnizor.
2. Astepti sa te instaleze si sa-ti transfere numarul de telefon.
3. DUPA CE NOILE SERVICII SUNT INSTALATE , suni la fostul furnizor si ceri intreruperea imediata a internetului si televiziunii. Telefonul e deja plecat din sistemul lor.
4. Astepti ultima factura de lichidare de la fostul furnizor. O citesti si , daca totul e-n regula , o platesti.

[size=78%]DECI ,  ca sa raspund la intrebarea de 205 lei , NU , NU O PLATESTI  ![/size]

P.S. Mare atentie ca multi confunda calitatea internetului cu cea a Wi-Fi ului . Gandeste-te sa faci o investitie pentru un ruter bun , eventual un mesh , in functie de marimea casei.

O sunat o doamna de la biroul presidentului si o lasat mesaj ca nu eram acasa; am sunat si eu si i-am lasat mesaj...

(daca ma nerfez nici nu le platesc deloc ca vad ca internetu e pe numele  fostului si... saracu')

Adica tu chiar spui sa nu le platesc? Pai daca ma baga la collections imi strica credit scorul...

Adica eu sa cumpar ruter? crezi ca pot? adica stiu ce sa cumpar?

Offline Iugin2

• new users
« Reply #21 on: Monday 15 April 2019, 20:40:33 »
O sunat o doamna de la biroul presidentului si o lasat mesaj ca nu eram acasa; am sunat si eu si i-am lasat mesaj...
Pai daca vad aia de la Rogers ca muti telefonul la carrytel , te suna prezidentu' in persoana ! Si-ti trimite si un buchet de trandafiri rosii cu belețel !
« Last Edit: Monday 15 April 2019, 20:44:02 by Iugin2 »

Offline Iugin2

• new users
« Reply #22 on: Monday 15 April 2019, 20:49:31 »
Adica tu chiar spui sa nu le platesc? Pai daca ma baga la collections imi strica credit scorul...
Pana la colections e cale lunga .
Am scris ca le platesti ultima factura , nu cea de 205 lei

Offline janine

• Hero Member
« Reply #23 on: Monday 15 April 2019, 20:51:39 »
Pai daca vad aia de la Rogers ca muti telefonul la carrytel , te suna prezidentu' in persoana ! Si-ti trimite si un buchet de trandafiri rosii cu belețel !

Vai, tu! Chiar?

Nu serios acu, ca am sunat napoi sa ma milogesc, am dat peste un tip super de treaba numa ca cica Maha, supervisera de la Chebec cu engleza ei francofona o bagat plangerea la president (creca i-am spus "fuck it, Maha!"); ia verifica sa vezi ca nu mintesc 1-888-379-4293 ext 7084, am uitat cum o cheama, creca Ashley. Suna ca lucreaza numa pana la 5.

Daca ma faci mincinoasa... aia e.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #24 on: Monday 15 April 2019, 20:52:36 »
Pana la colections e cale lunga .
Am scris ca le platesti ultima factura , nu cea de 205 lei

pai daca nu se negociaza elegant se adauga si 205 lei la closing

Offline janine

• Hero Member
« Reply #25 on: Yesterday at 15:55:33 »
Ia ca m-o sunat de la biroul presidentului si mi-o tremes email... io is multumita asa

Thank you for taking the time to speak with me today regarding your Rogers account.  As discussed your current balance is $130 due May 4th, 2019.
I have applied a promotion to your residential and wireless service to bring the total bill to $149.28 for 12 months.

Regards,

Ashley BadowichAdvisor, Rogers Office of The PresidentRogers Communications1900 – 4710 KingswayBurnaby, BC V5H 4W4