Author Topic: Tiganiada in Canada  (Read 4403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shugharitza

• Hero Member
Re: Tiganiada in Canada
« Reply #80 on: Saturday 23 June 2018, 01:05:49 »
tu stii ca dai in santi, dai si-nn  agno = santi- ango-
take care ! 

Rian, nu vreau sa ma bag in cearta ta cu Christian (chit ca ati putea sa nu va mai impungeti, dar whatever), incerc numai sa clarific faptul ca sunt sanse extrem de mari ca Santiago si Agno sa fie doi useri distincti. Distincti si diferiti. Asta in cazul in care crezi ca ar fi vorba de o singura persoana cu doua identitati pe forum. Eu zic ca n-au nimic in comun.

Online santiago

• Hero Member
« Reply #81 on: Saturday 23 June 2018, 10:50:45 »
iote tontonica , a sarit la beregata lu Santiango
porc batran ce esti !

La kilogramele lui , nu cred ca poate sa sara !:)))

bai tontonica, tu stii ca dai in santi, dai si-nn  agno = santi- ango-
take care ! 

Poate ca o apropiere de caracter a-si avea cu multi pe tacla dar m-am uitat cu atentie la foto lui agno din avatar , nu are trasaturi de Nogay .
Fuck you Columbus and your curiosity

Online santiago

• Hero Member
« Reply #82 on: Saturday 23 June 2018, 10:52:41 »
Rian, nu vreau sa ma bag in cearta ta cu Christian (chit ca ati putea sa nu va mai impungeti, dar whatever), incerc numai sa clarific faptul ca sunt sanse extrem de mari ca Santiago si Agno sa fie doi useri distincti. Distincti si diferiti. Asta in cazul in care crezi ca ar fi vorba de o singura persoana cu doua identitati pe forum. Eu zic ca n-au nimic in comun.

Cum sa nu avem nimic in comun ! Mama lui Agno si mama me-a au fost doua femei !

Offline janine

• Hero Member
« Reply #83 on: Saturday 23 June 2018, 11:46:17 »
O, Lordy! Christian, multumesc ca ai intervenit, eu pe nenea asta cu psihanaliza il ignor, nu vezi ca zice ca agno e cel din poza de avatar? Ce sa-i ceri?

Ma distreaza ca asta caruia i-am dovedit concret ca nu mint se tot tine maret... bre, care ar fi problema daca eu sau tu am fi tigani? Eu ti-am dovedit ca minti spunand ca in Iasi ai fost cand erai mic copil, ia de aici CV-ul cu care te tii (ori minti in CV, ori minti aici) https://www.linkedin.com/in/viorel-catalin-palade-3a82827/

Offline sinaloa

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #84 on: Saturday 23 June 2018, 22:03:30 »
Loreto observ ca "vipera" este un cuvant de alint pt tine.
Esti o javra infecta sa postezi detalii cat mai personale despre alti useri de pe tacla.
Nu degeaba esti singura in real life si nu rezista nimeni in preajma ta.
Vai de capul tau de distrusa....

Offline janine

• Hero Member
« Reply #85 on: Sunday 24 June 2018, 08:35:14 »

Esti o javra infecta sa postezi detalii cat mai personale despre alti useri de pe tacla.

Bula, astea nu-s date "cat mai personale"  :laugh:  daca ti le pui pe site de promovare. Am vrut sa demonstrez ca minti, dar tu esti ca ala care se ineaca si tot face "ham, ham".

Altfel, stii tu sigur-sigur ca sunt singura, eh? Ai facut tu investigatii ca sa afli "detalii cat mai personale" :laugh:  din "real life"-ul meu?  :laugh:

Eu nu am mai vazut la un barbat sa aiba asa vocabular colorat ca tine. Dar deh, educatia, mediul, etnia...

Hai ca am ras de dimineata. Tu te impiedici singur in cuvinte.

"detalii cat mai personale"  :laugh:

Offline monise

• Jr. Member
  • **
« Reply #86 on: Sunday 24 June 2018, 08:56:22 »

Ah nu, gresesti, f  bine ca a posat asta, sconcsule ! Meriti din plin.
Excelent !
L'arroseur arrose , cum se zice p-aici , hahaha.  Rahatul in care-ti place sa te tot scalzi aici ca un vierme jegos, nul si complexat  muscand neincetat pe altii de cur , incapabil sa produci cel mai mic lucru de calitate, doar deseuri si mizerii de retard infect,  ti-a explodat finally in mecla aia tampita " cu mustacioara" care contine si cuvantul cioara, btw . Inteleg ca mai esti si mincinos la palmaresul existent.
Bien fait pour toi, connard.
« Last Edit: Sunday 24 June 2018, 09:02:04 by monise »
softly....

I Translate it

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #87 on: Sunday 24 June 2018, 12:55:47 »
Cre'ca din motive similare fug toti de pe forumul asta ca refugiatii pro-europeni spre locatii unde poti sa ai mai mult control asupra cui vine sa manance cu tine ...

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #88 on: Sunday 24 June 2018, 13:22:03 »
de remarcat ca discutiile sunt ontopic, totusi
"Aquilla non capit muscas"

Online santiago

• Hero Member
« Reply #89 on: Sunday 24 June 2018, 13:28:00 »
Cre'ca din motive similare fug toti de pe forumul asta ca refugiatii pro-europeni spre locatii unde poti sa ai mai mult control asupra cui vine sa manance cu tine ...

Daca am inteles bine , te referi ca fugim unii de altii de pe forumul asta , pentru simplul fapt ca ne "impungem" ca dracu` .
 Ei bine , din experienta mea , in contactul direct cu oamenii , am gasit oameni care au principii ...fara principii dar ei considera ca sunt corecti . Unii , o fac la influienta celora care vor sa ne dezbine , multi fara sa-si dea seama ca sunt folositi . Mai sunt o grupare de indivizi care duc o viata de "gica contra" , carora nu le poti face pe plac indiferent ce ai face.
Exista o categorie mult mai periculoasa decat toate celelalte. Acestia sunt oameni care in orice sistem au trait , acasa si la locul de munca li sa insuflat ca au un nivel de superioritate fata de toti semenii lor . Acestia de regula provin din familii de oameni foarte bogati dar fara sa fi avut o specialitate inaintasii lor sau oameni ai caror inaintasi au fost extrem de saraci, ei fiind la prima generatie care au strabatut o universitate. Mai este si caracterul care daca e de neam prost , imbinat cu o pozitia sociala castigata nemeritat , ai deaface cu o persoana neamprost de doua ori.

Offline sinaloa

• Jr. Member
  • **
« Reply #90 on: Sunday 24 June 2018, 15:16:40 »
Bula, astea nu-s date "cat mai personale"  :laugh:  daca ti le pui pe site de promovare. Am vrut sa demonstrez ca minti, dar tu esti ca ala care se ineaca si tot face "ham, ham".

Altfel, stii tu sigur-sigur ca sunt singura, eh? Ai facut tu investigatii ca sa afli "detalii cat mai personale" :laugh:  din "real life"-ul meu?  :laugh:

Eu nu am mai vazut la un barbat sa aiba asa vocabular colorat ca tine. Dar deh, educatia, mediul, etnia...

Hai ca am ras de dimineata. Tu te impiedici singur in cuvinte.

"detalii cat mai personale"  :laugh:

Distruso, pe cine ai mai dat in judecata saptamana asta? Cui ai mai trimis "formal letter" ?
Ai postat linkul de mai sus in speranta ca cineva o sa-i trimita acelui individ vreo 'anonima' la job.
Tu nu mai poti sa faci asa ceva pt ca e prea evident. Ai facut-o odata, acum speri s-o faca altcineva in locul tau.
Avea dreptate Magda cand spunea ca esti un gunoi.
Cine te-a cunoscut in real life s-a lamurit imediat ce caracter mizerabil ai.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #91 on: Sunday 24 June 2018, 16:48:15 »
Cata zarva, cand doi se cearta al 3lea castiga, ieri am dat buna ziua cu doi simpatici din titlul topicului
Mergeam cu telefonul la ureche vorbind cu un prieten roman si trece pe langa mine, cu rasetul in obraji un cuplu si ea imi zice buna ziua doaaamna, io buna ziuuua, ce mai faceti, iaca si noi pe aici, si si-au vazut de drum razand  cand au vazut ca eu nu las telefonul. Oameni ca si mine, care rad si respira ca si mine.

Sinaloa, deduc ca esti barbat, daca imi permiti, as vrea sa-ti fac o sugestie: spune-ti si tu ca femeile is de pe Venus si barbatii de pe Marte. In anturajul meu, faza asta dezamorseaza orice conflict, nu se ajunge niciodata la gheraneli ca pe topicul asta. Am zis ca nu intru aici, dar cum is olteanca si.. daca vad un sarpe-n drum, nu-l ocolesc, scot un prezervativ, il pun pe gura borcanului si il pompez de venin, abia dup-aia il arunc in boscheti. Deci calmeaza-ti pomponul, am asteptari de la tine. Esti din Qc, pai e St-Jean bre, nu-i pacat, ca te-a botezat cu simtul binelui si sa fii civilizat. Replicile tale denota o stare emotionala intensa, de paintball game, care da lovitura cea mai colorata si la partile moi, dar pt amandoi, tu si janine, luati o pauza, stiu ca e urat afara si e vreme de impins pe tastatura cu putere, dar sunt atatea subiecte pe forum, haideti sa discutam pe altele, mai aflam de una de doua. Let it go, both of you, plz frumos, ca faceti riduri si nici Baudelaire nu le mai vede bune de pus in versuri.

Peace  :-*

Offline janine

• Hero Member
« Reply #92 on: Sunday 24 June 2018, 16:49:06 »

Distruso, pe cine ai mai dat in judecata saptamana asta? Cui ai mai trimis "formal letter" ?
Ai postat linkul de mai sus in speranta ca cineva o sa-i trimita acelui individ vreo 'anonima' la job.
Tu nu mai poti sa faci asa ceva pt ca e prea evident. Ai facut-o odata, acum speri s-o faca altcineva in locul tau.
Avea dreptate Magda cand spunea ca esti un gunoi.
Cine te-a cunoscut in real life s-a lamurit imediat ce caracter mizerabil ai.

Bula, vezi sa nu iti pocneasca vreo vena ca deja devii incoerent.

Intai ma intrebi cui am MAI trimis "formal letter" (stii ce e aia?) apoi te contrazici zicand ca nu as  mai putea face asa ceva...

acu o aduci pe MM in discutie cand stii foarte bine ce mizerii a scris despre mine, ca fie-mea era in cizme de cauciuc desculta si toata mucoasa..... pai toate ca toate, dar de copii nu te legi nici macar in satra.

Altfel, am postat CV-ul ca sa demonstrez ca esti un mincinos, ca ai lucrat la Iasi si la TV si la radio, atat...

in rest, ramai cu "real life"-ul tau ca ma ia cu ras numai cat ma gandesc ca unu' de la "sunet" imi zice mie "distrusa"... eh, la asa cultura, asa recolta.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #93 on: Sunday 24 June 2018, 17:00:55 »
...i.. daca vad un sarpe-n drum, nu-l ocolesc, scot un prezervativ, il pun pe gura borcanului si il pompez de venin, abia dup-aia il arunc in boscheti. ....

Mereu ai cate un prezervativ in posetutza?  :nerd:

Ce faci daca intalnesti doi serpi?   :whistle:

* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #94 on: Sunday 24 June 2018, 17:13:39 »
wait, what? asa il cheama pe sinaloa?
wow. ce surpriza neplacuta.

mai, da' forumul asta surprize placute despre caracterul oamenilor cand dezvaluie?
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Online santiago

• Hero Member
« Reply #95 on: Sunday 24 June 2018, 17:17:28 »
Cata zarva, cand doi se cearta al 3lea castiga, ieri am dat buna ziua cu doi simpatici din titlul topicului
Mergeam cu telefonul la ureche vorbind cu un prieten roman si trece pe langa mine, cu rasetul in obraji un cuplu si ea imi zice buna ziua doaaamna, io buna ziuuua, ce mai faceti, iaca si noi pe aici, si si-au vazut de drum razand  cand au vazut ca eu nu las telefonul. Oameni ca si mine, care rad si respira ca si mine.

https://www.youtube.com/watch?v=6oSi5dL0RJ4

Sinaloa, deduc ca esti barbat, daca imi permiti, as vrea sa-ti fac o sugestie: spune-ti si tu ca femeile is de pe Venus si barbatii de pe Marte.

Asta nu e bine . Ar fi mai bine barbatii de pe venus si femeile de pe marte . Venus e planeta dragostei/iubirii , pe cand marte planeta razboinicilor. O femeie razboinica in pat e o mana cereasca !
In anturajul meu, faza asta dezamorseaza orice conflict, nu se ajunge niciodata la gheraneli ca pe topicul asta. Am zis ca nu intru aici, dar cum is olteanca si.. daca vad un sarpe-n drum, nu-l ocolesc, scot un prezervativ, il pun pe gura borcanului si il pompez de venin, abia dup-aia il arunc in boscheti.
Olteanca ? ! Waw , voi sunteti de pe venus , in general , tocmai deaia e riscant sa ai in geanta doar un prezervativ , cum ti-a mai zis cineva aici.

Ai vazut ca nu esti de pe marte !

Massther Clinic - Massage therapy

Online santiago

• Hero Member
« Reply #96 on: Sunday 24 June 2018, 17:29:44 »

mai, da' forumul asta surprize placute despre caracterul oamenilor cand dezvaluie?

Nimeni si nimic nu poate convinge ca ceea ce divulga careva aici , poate fi real/adevarat , de ce ?

1)Pot fi contrafacute cu ajutorul programelor tot felul de date.
 2)Persoanele care pretind ca divulga pe careva , pot fi persoane folosite de anumiti "agenti" pentru a defaima , iar "agentii" sa le dea informatii false , tocmai pentru ai f*te pe ambii.
 3)De regula sunt divulgate persoanele care refuza sa fie folosite si care detin informatii despre cei care divulga , informatii ce le pot periclita numele (daca au unu) sau locul de munca.
 4)Daca exista totusi o divulgare reala , poate ca cel ce divulga o face fortat din spate , adica... Daca nu-l/o divulgi tu , te divulg eu pe tine. In concluzie , daca cel divulgat nu e curat , nici cel care divulga nu mi se pare curat , adica...E posibil ca oamenii sa se fereasca de ambii !

Online corolla

• Hero Member
« Reply #97 on: Sunday 24 June 2018, 17:31:06 »
nea dementu, ai uitat de conspiratia anglo-americana...
I am in perfect shape for my weight.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #98 on: Sunday 24 June 2018, 17:35:52 »

Toti avem chestii cu care nu ne mandrim in browser history.

de remarcat ca discutiile sunt ontopic, totusi

HAHA, Tare! :D

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #99 on: Sunday 24 June 2018, 17:37:52 »
Santiago din pacate faza ii nu numa plauzibila, ci si reala.
pacat.
desi.. la un moment dat cand nu intelegeam de ce persoana asta sinaloa se tot leaga de mine, ma tot jigneste, etc, am avut un moment (ala cu *vecina*, daca va amintiti) cand m-am gandit, ok, intr-un viitor o data tot aflu eu cine esti dumneata.
si uite ca am aflat. does it change anything? nu. o nemernicie in plus si atat, o dam si pe asta la spate.
dar Inca o data, exista pe forumul asta si oameni care sa ne surprinda placut?! ar fi foarte fain sa se dea in fapt :)
« Last Edit: Sunday 24 June 2018, 17:39:42 by gabi200 »
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.