Author Topic: Stalinismul si salarierea femeilor  (Read 1637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline descultz

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Stalinismul si salarierea femeilor
« Reply #40 on: Tuesday 05 December 2017, 14:29:25 »
... Mon, eu pe la 20 de ani am incetat sa mai citesc carti de cultura, pentru ca nu se potriveau cu ce vedeam in jur.

Fit zero ! citesti de pomana "despre". Este mai util sa studiezi geografia canalelor de pe Marte, zau...

Bre, in primu' rând "mon" se vrea sa fie "man" ? Daca da, atunci intelesei bine restu'. Faptu' ca te-ai oprit sa citesti carti de cultura de pe la 20 de ani nu inseamna decât ca te integrasi rapid in subcultura de dupa '90. Deh, ce sa mai citesti un Diogene sau un Diderot. Mai bine iera cu Teo si Mircea la teveu. Care-ti aratau viata-de-viata, nah ca iera sa zic de viata-de-vita, din Romania post-decembrista. Si sincer, te-nteleg bre. Când se urca seva'n stiulete, putini mai au timp de culturalizare. Doar daca nu vroiau sa i-o puna f'unei salariate cultivate, ca atunci il citeau si pe Nietzsche, toata opera. Si mai faceau si rezumat. Parerea mea.
« Last Edit: Tuesday 05 December 2017, 14:31:09 by descultz »
Desculț mergeam pe nisipul viselor pana au devenit realitate.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #41 on: Tuesday 05 December 2017, 14:32:34 »
P.S. Na, asta-i alt subiect pentru tine grupale - salariata cultivata. Se exista asa ceva ? Cât ie proportia ? Care-i prototipu' ? etc.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #42 on: Tuesday 05 December 2017, 14:59:59 »
descultze, e clar ca nu esti grupalu, dar ce intelegi prin manipulare, ca doar asta e scopul maselor, sa fie manipulate ?
Salvai ala e barbat si l-au reclamat tot barbati, cu o singura exceptie. Pe undeva gandim in ton, adica relatiile sunt bataie de cap, homosexualismul aduce numai beneficii, un final fara facial este ratat.
Pana stiinta va gasi alte solutii barbatul ar trebui sa doneze doar samanta si sa plateasca pensie cat mai mult timp.
Sa ne iubim.

Online grupalu

• Sr. Member
  • Canadian Security Intelligence Service
« Reply #43 on: Tuesday 05 December 2017, 15:15:09 »
Oare toata miscarea asta cu hartuirea si agresiunea sexuala, combinata cu continutul Netlix (puternic sponsorizat de guverne) si migrarea practicilor sexuale se inscriu intr-un program subtil de control al populatiei ?

S-a spart buba ! este binele adus de epoca Trump, cum am mai spus, si incendiile de padure sunt benefice in ansamblu.

La randul lor, guvernele sunt si ele facute din functionari si functionare, care lupta pentru cariera, pentru afirmare, pentru un loc mai in fata. Or sa inventeze tot ce vrei si ce nu vrei doar de dragul de a face ceva si a iesi in evidenta.

uite am gasit un link la quora despre THEY, o parte dintre "they", despre oameni cu mai mult de 100 mil. avere.
https://www.quora.com/What-is-it-like-to-have-100-million-net-worth

† Angrignon   
† Jean Drapeau
† Fenderguitars     † vlad69

Offline descultz

• Full Member
« Reply #44 on: Tuesday 05 December 2017, 15:48:24 »
descultze...

Bre crengutzo, tu pleci de la ideea ca masele exista ca sa fie manipulate si convergi prin aducere la absurd ca barbatii tre' sa fie numa' donatori de semen. Nu'ntelesei partea cu pensia alimentara, da' oi avea tu o iexplicatie plauzibila. Cat despre facialu' final... ma abtin deocamdata. Io-ti spun doar ce spunea Diogène când se masturba: "Ce bine ar fi fost daca doar mângâindu-ma pe burta as fi satul". Bre, in viata nu le poti avea pe toate. Alegi ce-ti cade bine.
« Last Edit: Tuesday 05 December 2017, 15:56:45 by descultz »

Online grupalu

• Sr. Member
« Reply #45 on: Wednesday 06 December 2017, 03:35:03 »
Grupale, recunosc ca esti un mare ganditor, probabil vei deveni mai tare decat Cioran si Tutzea impreuna.

Probabil ca o sa scriu pana la urma o carticica, "Ghidul Pamperistului", pentru uzul peste hotare, ca in Romania este imposibil sa te faci pamperist.

In Ro era o crima sa duci copilul pe umeri, te admonestau vanosii pe strada precum babutele daca uitai sa-i pui sepcuta.

Pana stiinta va gasi alte solutii barbatul ar trebui sa doneze doar samanta si sa plateasca pensie cat mai mult timp.

hehe, si eu m-am gandit sa fac afaceri cu sperma la kit.
Vine asa, o punguta de plastic cu lichidul, cateva poze, si carnetul de note.
Insa nu aveti voi asa atatia bani aici :O

So, pana atunci, copilul trebuie sa aiba doi parinti, o mama si un tata.
† Angrignon   
† Jean Drapeau

Offline descultz

• Full Member
« Reply #46 on: Wednesday 06 December 2017, 08:10:42 »
...dar ce intelegi prin manipulare...?...

Luat de val, uita-i sa raspund la intrebarea de 10 puncte a lui crenguta. Iote deci raspunsu' mieu: manipularea ie actiunea de inducere in mintea subiectului a unei necesitati indubitabile de a actiona conform unui plan prestabilit de cel ce executa manipularea. Ufff, ca mi-am pus neuronu' pe jar ca sa pot da asa definitie. Iau o pauza de 5 minute.
« Last Edit: Wednesday 06 December 2017, 08:18:53 by descultz »

I Translate it

Offline descultz

• Full Member
« Reply #47 on: Wednesday 06 December 2017, 08:17:59 »
...hehe...

Bre grupale, numa' semenu' nu e deajuns pentru potentialele cumparatoare. Tre' si restu': coloare ochi, body type, coloare par, IQ.... Pretzu' urca si coboara din cauza astora... cum sa le numesc... peripheral traits.

P.S. Nu mi-ai raspuns la subiectu' de-ti propusei - salariata culta.
« Last Edit: Wednesday 06 December 2017, 10:03:13 by descultz »

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #48 on: Wednesday 06 December 2017, 09:19:08 »
Probabil ca o sa scriu pana la urma o carticica, "Ghidul Pamperistului"

Și apoi 'Carticica șefului de cuib pamperist'
Trebe și o țâr organizare&ierarhie și la pamperisti, că după ți se urca-n cap. Cu tot cu pampers.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #49 on: Wednesday 06 December 2017, 09:22:56 »
Urmată de o carte de interviuri: 'Cum am devenit pamperist', apoi monografia 'Viata cu pampers' și un film documentar 'Atunci i-am condamnat pe toți la pampers'.

Niste sugestii doar.
Bucurati-va!

Offline descultz

• Full Member
« Reply #50 on: Wednesday 06 December 2017, 10:11:20 »
Marioara, tu prea le spui cu focus ca sa zic ase. Chapeau ! Da' chiar crezi c'are grupalu vreme de scris ? La 10 mesage pe zi, o sa-i ia o viata sa scrie primu' capitol. Zic si io, nu dau cu paru'.

Edit - inca nu putui focusa prea bine de ce 'pampers'u ie-n primplan... da vaz io pe parcurs.
« Last Edit: Wednesday 06 December 2017, 10:13:07 by descultz »

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #51 on: Wednesday 06 December 2017, 11:03:41 »
Grupy are 10/zi, iar postarea nu s-a specificat in ordinul de restricție cat de lunga-lata sa fie.
Daca publică postarea și capitolul, da gata o cărticica/zi.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #52 on: Wednesday 06 December 2017, 11:10:58 »
Termenul generic de pamperist/pamperism a fost lansat într-un moment de năduf de antipamperistul, a la limite de reacționarul Dorel din Buchinii Carasului.
Nu cred însă că, oricâtă rezistență opune, se va situa la nesfârșit la marginea istoriei. Valul schimbării îi va plesni obrajii aceia rotunjiți sfidător și va intra și el în matcă.
Sunt deja semne: viața la Florica asap.

Acolo nu te duci, tata, fara pampers in geanta.
Iar fără pamperista ești mort.
Deci in câteva luni, un an max se da pe brazdă.
Bucurati-va!

Offline descultz

• Full Member
« Reply #53 on: Wednesday 06 December 2017, 11:11:11 »
Grupy are 10/zi, iar postarea nu s-a specificat in ordinul de restricție cat de lunga-lata sa fie.
Daca publică postarea și capitolul, da gata o cărticica/zi.

Asta asa-i.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #54 on: Wednesday 06 December 2017, 11:49:22 »
Semenu cu pedigree e pentru ceasul biologic, dar cineva trebuie sa platesca pentru copii, ca doar nu o sa-si ia mama doua job-uri. Barbatul in Quebec e doar o extensie inutila a pxlii.
Sa ne iubim.

Online grupalu

• Sr. Member
« Reply #55 on: Wednesday 06 December 2017, 11:54:04 »
Luat de val, uita-i sa raspund la intrebarea de 10 puncte a lui crenguta. Iote deci raspunsu' mieu: manipularea ie actiunea de inducere in mintea subiectului a unei necesitati indubitabile de a actiona conform unui plan prestabilit de cel ce executa manipularea. Ufff, ca mi-am pus neuronu' pe jar ca sa pot da asa definitie. Iau o pauza de 5 minute.

si ia spune descultz, te bagasi la caldurica, intre mine si Crenguta huh ? mah tu ai talent de forumist, o sa imbatranesti si o sa te ticnesti aici pe forum, alaturi de atatia altii :laugh:

uite, ti-am mai dat eu sfaturi dar asta chiar ca e ultimul gratis : lasa bre cultura si baga pamperism, e unica solutie daca vrei sa ai salariata si copii ca un om normal.

Și apoi 'Carticica șefului de cuib pamperist'
Trebe și o țâr organizare&ierarhie și la pamperisti, că după ți se urca-n cap. Cu tot cu pampers.

Quote from: Mărioara
Urmată de o carte de interviuri: 'Cum am devenit pamperist', apoi monografia 'Viata cu pampers' și un film documentar 'Atunci i-am condamnat pe toți la pampers'.

:laugh: :laugh: :laugh:

daca nu eu, cine ? daca nu acum, cand ?

« Last Edit: Wednesday 06 December 2017, 12:13:10 by grupalu »
† Angrignon   
† Jean Drapeau

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #56 on: Wednesday 06 December 2017, 11:59:36 »
 :)

Grupy președinte!
Bucurati-va!

Offline descultz

• Full Member
« Reply #57 on: Wednesday 06 December 2017, 12:07:44 »
Semenu...

Ascultam la radio o emisiune d'asta matinala in drum spre serviciu si-o ascultatoare povestea cum a ramas ea insarcinata pentru a 4 oara. Sotu' zicea nu, 3 copchii e deajuns, da ea gica contra, nu si nu, vreau al 4-lea. Faptul ie, povestit de ea cu o mâdrie cum numa' québecoasele pot s-o aiba, ca a ales solutia extrema -> spartu' prezervativului cu acu'. Si asa se trezi insarcinata. Si tare mândra mai iera. La-ntrebarea, si sotu' ce zice ? Raspunsu' fu scurt - am divortzat de el, d'al in chizda ma-sii.

Mai era o alta emisiune d'asta despre cupluri de tineri cu 2-3 puradei care nu prea mai aveau timp de ei si astia povesteau cu nonsalanta ca s-or intâlnit la un bar, or dansat, s-or placut, s-or bagat in pat si dupa 9 luni iesi copchilu' la lumina. Deci copchiii p'acilea se fac din greseala, nu din dorinta. Si da, uneori as spune ca se fac si din spirit mercantil, cum observasi bine bre crengutzo, ca prea o tzii doanga cu pensia alimentara.

In concluzie crengutzo, parerea mea ie ca daca legea acilea in Québec nu considera par defaut ca femeia creste copchilu', iti spun ca multe n-ar creste singure plozii. Ci ar fi si tatii lor p'acolo. Rezultatu' acestei situatii anormale dupa mine, l-ai ginit si singura: bajetii crescuti de quebecoase singure sunt o prelungire inutila a pxlei, precum bine ai zis. Pampalai si cam fara har.

« Last Edit: Wednesday 06 December 2017, 12:20:09 by descultz »

Offline descultz

• Full Member
« Reply #58 on: Wednesday 06 December 2017, 12:16:40 »
si ia spune descultz, te bagasi la caldurica...

Bre, daca ridicarea-n slavi a barbatului prin reducerea lui la o pxla si pensie alimentara ti se pare normala, apoi io nu mai zic nika. Te las sa performezi.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #59 on: Wednesday 06 December 2017, 12:44:53 »
...mah tu ai talent de forumist, o sa imbatranesti si o sa te ticnesti aici pe forum, alaturi de atatia altii :laugh:

Bre, de când iti faci mendrele p'acilea ? 10 ani, mai mult ? Ticneala te pocni ? Da' as spune sa nu-ti faci griji pentru minie, am pielea groasa si mintea lejera. Ticneala vine numa' de la multa-ncrâncenare si batutu' apei in piua pe un acelasi subiect at eternum.