Author Topic: sintem iarasi mai saraci (bis)  (Read 56128 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
Re: sintem iarasi mai saraci (bis)
« Reply #380 on: Friday 07 February 2020, 11:19:34 »
Kirk Douglas, 103

Image result for Kirk Douglas

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #381 on: Friday 07 February 2020, 11:24:13 »
ce ți-e și cu viața asta... Azi ești, peste 103 ani nu mai ești, ofof!
"Aquilla non capit muscas"

Offline crsv

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #382 on: Friday 07 February 2020, 12:08:53 »
mare surpriza doar putea sa mai traiasca vreo 20 30 ... 50 de ani  :laugh:

Offline Giuchici

• new users
« Reply #383 on: Friday 07 February 2020, 12:19:52 »
Mare ghinion sa uite Dumnezeu de tine
Saracul Kirk

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #384 on: Sunday 09 February 2020, 00:42:51 »
Nu știam ca pot fi pomeniți aici doar cei care au murit pe neașteptate.

Aia care au murit târziu, fuck’em, vorba unui cocalar rezident și încă in viața.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #385 on: Sunday 09 February 2020, 01:59:56 »
vorba lu iliescu... ne mor tinerii
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #386 on: Wednesday 12 February 2020, 10:15:07 »
Christie Blatchford has died in Toronto.
The respected Canadian journalist was diagnosed with cancer in November 2019; she had lung cancer that had metastasized to her spine and hip.
She died Wednesday morning in hospital at age 68.
In the same month as her diagnosis, Blatchford was inducted into the Canadian News Hall of Fame. She could not attend the ceremony, but her award was delivered to her hospital room by Mayor John Tory.
Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj.

Ion Creanga

I Translate it

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #387 on: Wednesday 12 February 2020, 10:16:24 »
Rest In Peace !
Ascultam intotdeauna comentariile ei la radio dimineata si seara !
A cazut o stea ...

Ion Creanga

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #388 on: Friday 14 February 2020, 13:10:01 »

Fostul ministru Decebal Traian Remeș a murit acasă, la Baia Mare, după ce joi familia a cerut externarea.

"Domnul ministru a fost o perioadă îndelungată internat în spital, din cauza bolii pe care o avea. Joi, familia a cerut să îl ia acasă, pentru că starea era foarte gravă. Vineri seara, în jurul orei 18.00, am fost anunțată că a murit", a declarat Sorina Pintea.

Decebal Traian Remeș a fost ministru al Agriculturii în 2007 și ministru al Finanțelor Publice în perioada 1999 - 2000.

Ion Creanga

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #389 on: Friday 14 February 2020, 13:32:49 »
Dorelus, stii cum se zice, despre morti numai de bine, sa i fie tarana usoara, dar cum pana mea te simti tu mai sarac cand se mai duce un infractor?
Eu cred ca l confunzi cu Decebal a lu Scorilo.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #390 on: Friday 14 February 2020, 14:17:50 »
“Decebal Remes a fost ministru al agriculturii in 2007In 2007, Decebal Traian Remes a avut un mandat de doar cateva luni ca minisitru al Agriculturii, acesta fiind nevoit sa-si dea demisia dupa ce TVR a publicat o inregistrare video in care demnitarul primea un plic de la fostul ministru Ioan Avram Muresan. Apoi au aparut si intregistari audio referitoare la  niste licitatii ce trebuiau castigate de o anumita firma. Dosarul de trafic de influenta al lui Remes a fost numit „Caltabosul”, pentru ca, pe langa mita de 15.000 de euro, acesta ar fi primit si produse alimenatre (tuica si caltabos) in valoare de 1.500 de lei.“

Ion Creanga

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #391 on: Saturday 29 February 2020, 15:59:21 »
Nu am cautat daca s-a scris, dar eu azi am citit ca a murit solistul de la The cars - Ric Okasek, in septembrie 2019. Mi-a placut mult povestea dintre el si Paulina Porizkova, fotomodel cu 20 de ani mai tinara, au stat impreuna 30 de ani - sa citesc azi ca nu a inclus-o in testament - cam neserios Ric, chiar daca sa zicem ca le-a lasat banii copiilor; sa dai cu piciorul la o relatie de 30 de ani, cind nici macar nu divortasera.

Cind a aparut HBO in Romania, inceputul lui 1990, am vazut clip-ul asta de sute de ori. I-am pierdut urma mai mult de 20 de ani si l-am redescoperit acum citiva ani :)

https://www.youtube.com/watch?v=3dOx510kyOs

RIP Ric Okasek

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #392 on: Saturday 29 February 2020, 16:58:48 »
Nu am cautat daca s-a scris, dar eu azi am citit ca a murit solistul de la The cars - Ric Okasek, in septembrie 2019. Mi-a placut mult povestea dintre el si Paulina Porizkova, fotomodel cu 20 de ani mai tinara, au stat impreuna 30 de ani - sa citesc azi ca nu a inclus-o in testament - cam neserios Ric, chiar daca sa zicem ca le-a lasat banii copiilor; sa dai cu piciorul la o relatie de 30 de ani, cind nici macar nu divortasera.

Cind a aparut HBO in Romania, inceputul lui 1990, am vazut clip-ul asta de sute de ori. I-am pierdut urma mai mult de 20 de ani si l-am redescoperit acum citiva ani :)

https://www.youtube.com/watch?v=3dOx510kyOs

RIP Ric Okasek

Stiu ca multi n-o sa fie de acord cu ce am sa spun dar asta va dovedi cat de putin cunoastem natiunile lumii .
 Oameni cu bani ai vestului , sange nobil pentru noi , spun ei , se casatoresc cu femei frumoase din est , ca le palce lor sa faca show sa se dea grande in societate dar femeia aia in realitate , pentru ei nu are nici o valoare . Pentru ei , o femeie din Romania , tarile foste sovietice ortodoxe sunt obiecte de "cult" ,cultul  grandomaniei ,  nu partener de viata.
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #393 on: Saturday 29 February 2020, 20:20:02 »
mda, s-a dat grandoman vreo treizeci de ani.
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #394 on: Tuesday 03 March 2020, 14:43:51 »

Freeman Dyson, fizician si matematician de renume international, cunoscut de mai toti profanii ce urmaresc emisiunile de popularizare ale fizicii. Este primul care a propus ca ipoteza existenta sferelor Dyson pentru eventualele civilizatii extraterestre foarte avansate, ce pot fi puse eventual in evidenta prin observatii astronomice.
Este considerat un savant eretic, fiind criticat de mass media mondiala dominanta pentru opozitia la ceea ce a inceput sa devina o religie, incalzirea globala, Dyson argumentand ca se observa o incalzire a globului, dar locala, in anumite regiuni si nu se poate vorbi de o incalzire globala.  Sa-i fie vie memoria, mie dintotdeauna mi-au placut ereticii.

Freeman Dyson

« Last Edit: Tuesday 03 March 2020, 14:46:08 by christianT »
Nu imbatranesc, imi creste valoarea.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #395 on: Tuesday 03 March 2020, 16:04:05 »
termenul "eretic" e folosit prost. Religia incalzirii globale, e iar un bulshit. Aici ereticul e asociat fortat cu incalzirea globala, pe care unii idioti o considera religie.
Savant rebel, poate. Eretic, nu.
Cand a inceput si el sa inteleaga unele chestii, hopa, a murit. God bless him, ca n-a apucat sa inteleaga pana la sfarsit.
Mai bine ne-ar fi aratat niste modele fizice de diferente de presiune fara bariera fizica, sau cum se propaga caldura de la soare, diferentiat.
Da, stiu, baiatul era preocupat de alte chestiuni,....eretice...mcpmdr...
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #396 on: Tuesday 03 March 2020, 19:48:39 »
ca bine zici, treaba cu kktu.
imi place topicul asta cum dezgroapa cate unul un nume de e google, de care habar nu a avut, cum devine instant admiratorul si pretenul deo viata ce-o sa-i pastreze vie memoria.
dorelu plangea dupa un infractor despre care i se parea ca a fost important in istoria tarii, altu dupa un mare fizician cu nume de aspirator.
eretic, pai pana mea, nu sunt eretici toti oamenii de stiinta ?

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #397 on: Tuesday 03 March 2020, 20:02:13 »
ca bine zici, treaba cu kktu.
imi place topicul asta cum dezgroapa cate unul un nume de e google, de care habar nu a avut, cum devine instant admiratorul si pretenul deo viata ce-o sa-i pastreze vie memoria.
dorelu plangea dupa un infractor despre care i se parea ca a fost important in istoria tarii, altu dupa un mare fizician cu nume de aspirator.
eretic, pai pana mea, nu sunt eretici toti oamenii de stiinta ?

Cel putin sunt on topic, spre deosebire de tine....
Nu toti oamenii de stiinta sunt eretici.
Georges Lemaitre, belgian,  prieten apropiat al lui Einstein, fizician, matematician si astronom, este cel care a propus pentru prima data in fizica Teoria Big-Bangului. O alta calitate ce-o avea Georges Lemaitre, consta in faptul ca era si preot iezuit, deci in nici un caz eretic fiind profund religios.
Si cazuri mai am daca vrei.
Freeman Dyson era foarte cunoscut cum am mai spus din emisiunile de popularizarea astronomiei, era o celebritate, poti verifica prin numeroasele interviuri pe youtube.
« Last Edit: Tuesday 03 March 2020, 20:05:05 by christianT »
Nu imbatranesc, imi creste valoarea.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #398 on: Tuesday 03 March 2020, 20:20:18 »
ca sa fiu on topic, trebuie sa anunt ca azi dimineata era sa-mi moara catelusa. a scapat asa, la milimetru.
am coborat scarile cu ea la subtioara si fix la baza lor era gheata cu apa, am alunecat si am cazut cu curul in apa, cat pe ce sa strivesc pe mititica.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #399 on: Tuesday 03 March 2020, 20:21:38 »
sa nu uit, Eminescu a propus prima data teoria Big-Bangului.