Author Topic: sintem iarasi mai saraci (bis)  (Read 96645 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline descultz

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: sintem iarasi mai saraci (bis)
« Reply #40 on: Tuesday 23 August 2016, 08:12:33 »
crezi ca actorii de azi nu sunt inteligenti ?

Daca ar fi sa vorbim de cei români, cred ca ChristianT are dreptate. Sunt chiar prosti/proaste in majoritate, vre-o unu la suta ce ar fi in barem.
Desculț mergeam pe nisipul viselor pana au devenit realitate.

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #41 on: Tuesday 23 August 2016, 12:14:20 »
Daca ar fi sa vorbim de cei români, cred ca ChristianT are dreptate. Sunt chiar prosti/proaste in majoritate, vre-o unu la suta ce ar fi in barem.

ai vorbit tu cu toti si te-ai convins, sau cum ai ajuns la concluzia asta?
...de-o fi una,de-o fi alta...ca romani suntem si noi...

Offline blueeyes

• Sr. Member
« Reply #42 on: Tuesday 23 August 2016, 12:29:29 »

eu nu cred ca sunt toti prosti.

ci, asta e realitatea in arta in ziua da azi, vulgaritatea primeaza, se vinde.
Nu ca asa vor actorii, sa injure la fiecare replica, ci altfel nu capata atentia publicului, Este o alta era.
Lumea s-a schimbat.Nu mai e cum o stiam noi.

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #43 on: Tuesday 23 August 2016, 12:37:48 »
Vulgaritatea face parte din viata reala. toata lumea e cu p**a sau cu p***a-n gura. de ce trebuie sa ne oripilam simandicos daca auzim chestiile astea in film? am crescut si trait cu ele atata timp, iarasi ne intoarcem si bagam gunoiul sub presh?

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • hOW do I WEED If I high tOO MUCHH smoke??? !!!!
« Reply #44 on: Tuesday 23 August 2016, 12:46:49 »
Vulgaritatea face parte din viata reala. toata lumea e cu p**a sau cu p***a-n gura. de ce trebuie sa ne oripilam simandicos daca auzim chestiile astea in film? am crescut si trait cu ele atata timp, iarasi ne intoarcem si bagam gunoiul sub presh?
Vorbitul politicos face si el parte din viata reala.

-- Depinde de fapt de scopul urmarit de autor. Daca vrea sa sune realit, super. Daca vrea sa socheze, sa atraga atentia etc... spanac.
Baetiii de cartier nu vorbejte niciodata cu greseli de ortografe.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #45 on: Tuesday 23 August 2016, 13:51:58 »
ai vorbit tu cu toti si te-ai convins, sau cum ai ajuns la concluzia asta?

Cred ca raspunsul ti-l poti da si singur. Si nu am spus toti.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #46 on: Tuesday 23 August 2016, 13:54:56 »
eu nu cred ca sunt toti prosti.

ci, asta e realitatea in arta in ziua da azi, vulgaritatea primeaza, se vinde.
Nu ca asa vor actorii, sa injure la fiecare replica, ci altfel nu capata atentia publicului, Este o alta era.
Lumea s-a schimbat.Nu mai e cum o stiam noi.

Pe vremuri filmul, teatrul, erau considerate arte. Acum e de ajuns sa nu ai probleme sa te dezbraci si sa arati frumos, ca esti bagata prima-dona/don juan. Si daca mai bagi si-un "tu-ti gura ma-tii" chiar ai sanse la premiu. Dar ma indepartez de subiectul initial : suntem iarasi mai saraci.
« Last Edit: Tuesday 23 August 2016, 13:56:04 by descultz »

I Translate it

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #47 on: Tuesday 23 August 2016, 16:11:34 »

vulgaritatea poate face parte din viatza ta, nu si din viatza mea. eu si in viatza reala nu folosesc des cuvinte obscene. vorbeste in numele tau, foloseste persoana I-a singular.
« Last Edit: Tuesday 23 August 2016, 16:12:54 by christianT »
Nu imbatranesc, imi creste valoarea.

Offline Sorin68

• new users
« Reply #48 on: Tuesday 23 August 2016, 20:15:02 »
vulgaritatea poate face parte din viatza ta, nu si din viatza mea. eu si in viatza reala nu folosesc des cuvinte obscene. vorbeste in numele tau, foloseste persoana I-a singular.
eu folosesc cuvinte urate numai in viata de zi cu zi. In viata reala ma abtin ca sa nu dau de banuit ca vreau sa ma fac actor.

Offline Ediq

• new users
  • text beton
    • Salash
« Reply #49 on: Wednesday 24 August 2016, 05:51:02 »
Adrian Enescu vinerea trecuta

Gilli Smyth, membra fondatoare a grupului Gong, alaltaieri, la 83 ani
ss indescifrabil

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #50 on: Wednesday 24 August 2016, 10:14:59 »
Cred ca raspunsul ti-l poti da si singur. Si nu am spus toti.

daca puteam sa mi-l dau, fii sigur ca nu te mai intrebam. in rest, imi "plac" enorm diagnosticele astea a la romanika, unde toti stiu tot fara macar sa se oboseasca sa verifice ceva. au auzit ei sau au citit ceva, undeva, si de-acolo se trage concluzia ca asa e. indubitabil.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #51 on: Wednesday 24 August 2016, 10:27:58 »
daca puteam sa mi-l dau, fii sigur ca nu te mai intrebam. in rest, imi "plac" enorm diagnosticele astea a la romanika, unde toti stiu tot fara macar sa se oboseasca sa verifice ceva. au auzit ei sau au citit ceva, undeva, si de-acolo se trage concluzia ca asa e. indubitabil.

La o intrebare absurda genul : "ai vorbit tu cu toti ..." , raspunsul a fost pe masura, fara insa a te injura. Si cum am spus in primul mesaj pe acest topic, nu i-am bagat pe toti in oala. N-are de-a face cu românismul pe care, dupa câte vad, mi-l reprosezi, dar vad ca il porti cu aceeasi mândrie.
« Last Edit: Wednesday 24 August 2016, 10:29:31 by descultz »

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #52 on: Wednesday 24 August 2016, 10:32:22 »

scuza-ma ca te-am deranjat. tu poate traiesti intr-un palat de clestar. daca tu nu folosesti DES :) )), trebuie sa trag concluzia ca nimeni nu foloseste?

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #53 on: Wednesday 24 August 2016, 10:36:05 »
La o intrebare absurda genul : "ai vorbit tu cu toti ..." , raspunsul a fost pe masura, fara insa a te injura. Si cum am spus in primul mesaj pe acest topic, nu i-am bagat pe toti in oala. N-are de-a face cu românismul pe care, dupa câte vad, mi-l reprosezi, dar vad ca il porti cu aceeasi mândrie.

la cum ai decretat, ce ai fi vrut sa te intreb, daca ai vazut asta la televizor? pt mine era 99% clar ca ai vorbit cu toti ca sa poti trage concluzia ca marea majoritate sunt prosti. pt ala 1% nesigur, ti-am pus intrebarea. bine, pe viitor nu am sa te mai intreb nimic, se pare ca nu-ti convine sa raspunzi la intrebari.

Offline descultz

• Full Member
« Reply #54 on: Wednesday 24 August 2016, 10:38:39 »
scuza-ma ca te-am deranjat. tu poate traiesti intr-un palat de clestar. daca tu nu folosesti DES :) )), trebuie sa trag concluzia ca nimeni nu foloseste?

Eu cred ca ChristianT a reactionat mai mult la generalizarea practicata in mod curent --> daca eu injur inseamna ca toti injura. Tot un fel de "diagnosticeala à la romanika"...

Offline descultz

• Full Member
« Reply #55 on: Wednesday 24 August 2016, 10:43:24 »
la cum ai decretat, ce ai fi vrut sa te intreb, daca ai vazut asta la televizor? pt mine era 99% clar ca ai vorbit cu toti ca sa poti trage concluzia ca marea majoritate sunt prosti. pt ala 1% nesigur, ti-am pus intrebarea. bine, pe viitor nu am sa te mai intreb nimic, se pare ca nu-ti convine sa raspunzi la intrebari.

Nu am decretat. Citeste mai bine mesajul meu. Si vorbeam de prosti ca actori. Putea-i sa-ti dai seama din mesajul urmator in care expuneam diferenta intr-un mod mai concis.
« Last Edit: Wednesday 24 August 2016, 10:45:37 by descultz »

Massther Clinic - Massage therapy

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #56 on: Wednesday 24 August 2016, 10:54:52 »
Iar tu te cam agati in chestii si ramai ancorat in ele. treaba ta. :) ))
Cristian zice ceva de genul: "eu nu injur si daca eu nu injur si asta e realitatea mea, cam asta ar trebui sa fie realitatea generala". nu e ceva gresit in chestia asta? mie mi se pare ca da.
Eu doar am zis ca in viata reala, lumea injura, foloseste cuvinte obscene, nu am zis ca TOATA LUMEA injura. Deci e cumva normal ca in teatru si in film, cand se redau aspecte din viata reala, sa se mai si injure.Ca nu se injura 100 minute, sa fim seriosi. Aaaa, ca tie nu-ti convine ca se injura in filme, e ok tata, esti liber sa nu-ti placa, dar de aici si pana sa te oripilezi ca o primadona ca "vai doamne, tufata, ai auzit ca a zis cuvantul ala cu p"? nu cred ca e locul sa fim mai catolici decat papa. sigur e parerea mea

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #57 on: Wednesday 24 August 2016, 10:55:51 »
Nu am decretat. Citeste mai bine mesajul meu. Si vorbeam de prosti ca actori. Putea-i sa-ti dai seama din mesajul urmator in care expuneam diferenta intr-un mod mai concis.

ok, tu ai intotdeauna dreptate. e mai bine asa? :)

Offline descultz

• Full Member
« Reply #58 on: Wednesday 24 August 2016, 11:01:56 »
ok, tu ai intotdeauna dreptate. e mai bine asa? :)

Nu, dar e bine cum vrei tu. Si da, am avut prieteni care pentru a intra la Regie inainte de 89 dadeau de câte 2-3 ori pâna sa reuseasca. Dupa 89, s-a deschis robinetul si sa fim seriosi, cine nu vroia nu intra. Dar vorba ta, ce stiu eu... am venit cu pluta si habar n-am de nimic.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #59 on: Wednesday 24 August 2016, 12:40:48 »
Cristian daca ar fi fost francez in sec 16 l-ar fi chemat Prudhomme, acu doar T.