Author Topic: Sephora  (Read 3488 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Sephora
« Reply #100 on: Wednesday 08 November 2017, 14:16:35 »
cu placere, o sa mai postez aici ce mai descopar ca poate cineva beneficiaza de timpul meu pierdut :)
Ca sa nu mai cumparam atata crap :)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline descultz

• Jr. Member
  • **
« Reply #101 on: Wednesday 08 November 2017, 14:39:22 »
...in week-end o fost sale la sephora, a meager 20% off, da' merge si ala...

Scuze ca ma bag in discutia asta intre fete, da' daca cumperi prin https://www.ebates.ca/ mai obtii niste rabeuri interesante in plus de cei 20%. Si vorba aia, daca e mai ieftin, de ce nu ? Nah, nu o lua ca o ofensa, ia-o ca un sfat de la unu' venit p'acilea de putina vreme.

P.S. Rabeurile pe ebates se schimba des, deci nu va bazati ca azi la Sephora e doar 2.5%. Maine s-ar putea sa fie 10%.
« Last Edit: Wednesday 08 November 2017, 14:42:44 by descultz »
Desculț mergeam pe nisipul viselor pana au devenit realitate.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #102 on: Wednesday 08 November 2017, 16:20:17 »
ba mersi ca te-ai bagat in seama pentru ca observatia ta ii foarte utila :)
si eu folosesc ebates all za time, si acum 2 saptamani era 4 la suta, or pus-o la 2.5 numai pentru ca week-endul asta si cel trecut sunt vib sales si nah, cum sa castige clientii atatia bani :)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #103 on: Wednesday 08 November 2017, 17:06:52 »
si eu folosesc Ebates.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #104 on: Friday 10 November 2017, 15:59:43 »

Pentru Gabi :)

Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #105 on: Sunday 12 November 2017, 15:49:21 »
Pentru Gabi :)

me likes :) multumesc pentru aceasta frumoasa dovada ca orice topic poate fi taken over by cats
hahaha

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #106 on: Monday 13 November 2017, 12:55:56 »
sorry! No taking over! just a funny intermission :)

Fata mea (13 ani) a inceput sa experimenteze cu fardurile! Nu afara din casa ca nu ii dau voie inca, dar in casa. Cand se fardeaza arata ca una de 20 de ani :( me don't like it. Dar e ceva ce nu pot sa opresc. SI nu vreau. Si eu experimentam. Numai ca mama in afara de o pudra si ruj nu avea altceva :laugh: 
Oricum, ca sa nu imi consume ale mele scumpe a trebuit sa ii cumpar maybeline si altele. Nu o opreste sa le foloseasca pe ale mele, dar e consumul mai mic :D

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #107 on: Monday 13 November 2017, 13:07:55 »
nasol, io sint safe, lu fiu-miu nu-i place vinu de la italian.
m**e maricica
pișolcea, the dragon slayer

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #108 on: Monday 13 November 2017, 19:16:55 »
sorry! No taking over! just a funny intermission :)

Fata mea (13 ani) a inceput sa experimenteze cu fardurile! Nu afara din casa ca nu ii dau voie inca, dar in casa. Cand se fardeaza arata ca una de 20 de ani :( me don't like it. Dar e ceva ce nu pot sa opresc. SI nu vreau. Si eu experimentam. Numai ca mama in afara de o pudra si ruj nu avea altceva :laugh: 
Oricum, ca sa nu imi consume ale mele scumpe a trebuit sa ii cumpar maybeline si altele. Nu o opreste sa le foloseasca pe ale mele, dar e consumul mai mic :D

da nu te scuza deloc, aici poti pune pisicii tai si ai altora oricand, sunt invitati speciali de topic.
foarte cute cu fiica-ta :) a-do-ra-bil
ce-as face io dac-as avea fata, cre' ca as invata-o cu chestiile bune de la inceput, pentru ca pe mine n-o avut cine si mi-am stricat tenul. cand eram de 14-15 ani ni se parea noua in Cluj civilizat sa ne ducem la cosmetica. (............&^^%#$%*) si uite-asa ne duceam sa ne scoata punctele negre la aburi si sa ne puna niste masti mizerabile pe fatza, cu caolin sau ce mama dracului mai era prin Romania la vremea aia, si cu alcool ..si ni se parea normal ce ne zicea cosmeticiana ca-i normal sa iesim de-acolo cu fatza ca ciuma, ca se repara in 2 zile si ce bine va fi.
eh, azi as sti ca tratamentele cosmetice pe stil european cu sebaspirul si aburii si toate minunile alea sunt niste tampenii, but za damage is done.
azi as sti ca tre sa nu iti pui mana pe fatza sa le scoti, ca oricum se refac, dar porii mariti nu se mai repara. in loc de asta bagi simplu fazele cu acid salicilic https://www.beautypedia.com/skin-care-reviews/best-skin-care-products/Skin-Care/BHA-Exfoliants in rutina zilnica

paranteza inchisa. despre makeup, daca te asculta poti sa ii arati makeup care nu-i damaging for the skin, de la RMS si Ilia de exemplu. Sephora are on sale acuma o chestie care barely se vede pe buze, dar ii hidratanta, Bite Lush Lip Tint, eu am watermelon la job, o urma de culoare.
Daca devine pasionata de makeup si vrei sa ii faci cadou de Craciun atunci este ceva mult mai practic la RMS, Signature Pop collection sau Signature mod collection, la fel de discrete, ca lumea si desi nu-s de jucarie, sunt foaaaarte discrete.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #109 on: Monday 13 November 2017, 19:21:26 »
and whatever you do, sa nu pronunti nici din greseala numele lu Natasha Denona, ca parc-or innebunit toate cu ND si trusele de machiaj ale lu femeia aia incep la 62 si se termina la 260 de dolari :))
aia si Huda Rattan sunt foarte la moda, si Anastasia noastra romanca din Beverly Hills care-o spart piata in toamna asta cu trusa ei de Modern Renaissance