Author Topic: Sephora  (Read 4685 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grupalu

• Sr. Member
  • Canadian Security Intelligence Service
Re: Sephora
« Reply #40 on: Friday 06 October 2017, 04:39:41 »
Io ma spal cu un shower gel asa smoth and silky,  kirkland ii zice,  vine cite 4 sticle la pachet si imi intretin pielea mainilor cu gojo cherry.

incerc si incerc sa descifrez mesajul umoristic al lui Corolla si nu imi iese.

Da, sa presupunem ca ar fi fost vorba de niste slugi care au ajuns intr-un magazin de stapani si au facut rost de sapunuri de stapani iar acum se fataie pe Corso cu noile sapunuri.

Corola, om de rara noblete sufleteasca, vigilent, atrage atentia cu binecunoscutu-i limbaj scalciat : "nu sapunul este acela care deosebeste o sluga proasta de un stapan adevarat" "un jupan poate sa se spele si cu namol la Tekirghiol, tot stapan ramane"

Asa da, iar noi, suficient de inteligenti ca sa apreciem coroliana invatatura am fi uimiti de finetea mesajului si de nespusul umor.

NUMAI CA NU ESTE CAZUL.

Realitatea este ca Corolla just "fake it fake it till you make it" cum am spune in Canada, sau "a face pe prostul pana ajungi prost" cum am spune la Bucuresti.

Lipsit de triada lui protectoare, binecunoscutii Maestro-Baxy-Renegata, Corolla tine de unul singur contrapunctul la contrabas pentru o melodie care nu se mai canta... sau, putem spune ca este ca un ardei iute lasat pe fundul unei farfurii din care supa s-a terminat demult.

Zau asa, care-i sunteti prieten trageti-l de maneca cumva...
† Angrignon   † Jean Drapeau
† fenderguitars     † vlad69

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #41 on: Friday 06 October 2017, 06:19:42 »
Cine este Renegata ?
De ce ai lipsit de pe forum?

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #42 on: Saturday 07 October 2017, 17:33:28 »
Cine este Renegata ?
De ce ai lipsit de pe forum?

uite Dorele, din cauza la femeia asta am revenit, Rachel Maddow, imi place asa de mult ca m-as converti pe loc la lesbianism.

Ei, fata asta, ancora la MSNBC, a facut un apel catre populatie, iti vine sa crezi asa ceva ? un apel catre populatie ca sa ne facem conturi la presa locala, si sa sprijinim astfel democratia.

Mi-a amintit fara echivoc de perioada aceea de apeluri mediatice din Romania anului 1990 !!! poti sa crezi asa ceva ?

Nu te uita ca apelul a fost adresat americanilor, dar si noi canadienii suntem colonie americana si suntem foarte interesati in chestiune.

Rachel a considerat ca democratia si Vestul sunt primejduite de loviturile de ghioaga ale lui Trump si ale sprijinitorilor lui, cleptocratii rusi, si a facut un apel catre populatie  :surprise:  Si este o ziarista de maxima audienta in US !!!

https://www.forbes.com/sites/markjoyella/2017/09/26/rachel-maddow-leads-msnbc-to-record-ratings/#7e2deade13f9

Image result

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #43 on: Saturday 07 October 2017, 18:26:10 »
rofl - toata media este politizata , vanduta si cumparata , e circ si instrument pt a dirija pulimea
este nr 2 in top audience deci e normal sa vina cu ceva nou pt naivi pt a urca in sondaje
noua democratie e ca un tarc n care oile primesc niste paie daca misca la dreapta si bastoane , gloante de cauciuc , gaze lacrimogene la stanga ( nu ma refer la stanga/dreapta politica )
e doar o uriasa spalare de creiere in care cativa comanda si toti idiotii executa

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #44 on: Saturday 07 October 2017, 18:38:39 »
sal crsv, intru totul de acord,

hai sa te intreb ceva, tu vrei sa fii pwlime cu creierul spalat in Vest sau vrei sa fii pwlime cu creierul spalat in Est ?

eu vreau Vest si fac ce mi se spune din Vest.

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #45 on: Saturday 07 October 2017, 19:05:09 »
auzi crsv, il stii pe boul ala de Zuckerberg, de la Facebook ? miliardar intamplator ?

L-a propulsat sistemul atat de sus incat sa ia Casa Alba ar fi un downgrade pentru el.

Acolo sus este atat de lipsit de repere, de modele, de idei, incat sa auto-invita la cina pan casele oamenilor, in familii, sa-si recapete simtul realitatii.

imagineaza-ti ca vine Zuckerberger la tine acasa pe neasteptate, iti suna la poarta pe-nserat si se auto-invita la cina, ca sa ia o portie de normalitate... sa-si aduca aminte de unde a plecat...

hummm, de fapt nu e chiar asa de bou la faza asta.

http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/04/30/mark-zuckerberg-surprises-ohio-family-impromptu-dinner-visit/

« Last Edit: Saturday 07 October 2017, 19:06:32 by grupalu »

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #46 on: Saturday 07 October 2017, 19:38:29 »
O singura persoana pe forum se dadea lesbiana dar il chema "Daniel" parca Ciubotea a pus un print screen de pe facebook ( al lui Zuckerberg - stanca de zahar ... )  asta isi spunea twiga ori lilith mai tarziu.
Daniel e renegatul ? A fost renegat de catre cine ? Parinti ? Neam ? Colegi ? Forumisti ?
Cred ca nici tu nu ai exact idee despre ce vorbesti, doar bati apa in piua.

De ce ai lipsit de pe forum ? ai uitat sa imi raspunzi ? Ori te faci ca nu vezi ce am scris ?

Vreau claritate de la un om care spune ca pune articole de matematica pe wikipedia, vreau demonstratii cu argumente SOLIDE !
Nu clabuci cu pretentie de spuma intelectuala romaneasca  :evil: :evil: :evil:

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #47 on: Saturday 07 October 2017, 19:44:13 »
@grupalu can I just say ca Mark Z ii taur ca Blaga (hahaha) Freud si altii? thank you.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #48 on: Saturday 07 October 2017, 20:33:15 »
auzi crsv, il stii pe boul ala de Zuckerberg, de la Facebook ? miliardar intamplator ?

L-a propulsat sistemul atat de sus incat sa ia Casa Alba ar fi un downgrade pentru el.

Acolo sus este atat de lipsit de repere, de modele, de idei, incat sa auto-invita la cina pan casele oamenilor, in familii, sa-si recapete simtul realitatii.

imagineaza-ti ca vine Zuckerberger la tine acasa pe neasteptate, iti suna la poarta pe-nserat si se auto-invita la cina, ca sa ia o portie de normalitate... sa-si aduca aminte de unde a plecat...

hummm, de fapt nu e chiar asa de bou la faza asta.

well nu sunt american , nu sunt pro trump , daca-mi place de el poate comand ceva de mancare si eventual i-i dau de baut
cred ca nu ai sa intelegi dar incerc sa explic = din punctul meu de vedere toata polica e doar o hotie , iar la varsta mea nu am un atac de cord ca vine zucky... , trump , balerino asta al nostru sau patronul companiei mele , am doar asa un fel de grata si o mare durere in p***
toata chestia asta cu manipularea merge cu cei care au ceva de pierdut , care la randul lor i-i manipuleaza , inping pe ceilalti
eu sunt singur si am o mare durere in organul mai sus citat de toti , fac ce cred eu ca e corect si trebuie facut si ignor ce vor altii
sunt de 14 ani in canada si nu am votat nici macar o data - voi vota cand vor fi deputati/senatori fara plata pana una alta toti sunt de vanzare si curve
vezi house of cards ca un exemplu si crede=ma ca nu e fictiune
zucky nu e idiot e  populist si doar ia pusul sa vada daca are sanse la alegeri deja ma ia greata  oricat ar avea unii vor mai mult ...

http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/04/30/mark-zuckerberg-surprises-ohio-family-impromptu-dinner-visit/

Offline E

• new users
« Reply #49 on: Saturday 07 October 2017, 20:42:54 »
Tu privesti totul prin lentila masculina, unde e un esec sa fii singur

Dar pe aia insurati care vad sex de la nevestele lor de doua ori pe luna, unde ii bagam, la esecuri sau la succese ?

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #50 on: Saturday 07 October 2017, 20:58:07 »
fericiti viitori divortati , ca mine si altii , exploatati si folositi cat au nevoie , si sub nivelul meu cand  vezi doamne s-au ajuns si barbatul nu mai e la nivelul lor
au uitat subit cine erau si nde ar fi ajuns fara cineva care sa e tina ani de zile
am ramas perplex cand o asiatica mi-a spus ca ea munceste pt ca prietenul ( nu sotul !!!!) sa faca scoala - asta cred ca nu se intampla nici in 100k de cazuri cu romance
sa gandesti ca faci ceva sau lasi de la tine pt familie e pura naivitate sau chiar prostie crunta
pana la urma e fiecare pt el iar "sacrificarea' pt familie ramane pt prosti care vor ramane cu nimic

Offline E

• new users
« Reply #51 on: Saturday 07 October 2017, 21:31:21 »
fericiti viitori divortati , ca mine si altii , exploatati si folositi cat au nevoie , si sub nivelul meu cand  vezi doamne s-au ajuns si barbatul nu mai e la nivelul lor
au uitat subit cine erau si nde ar fi ajuns fara cineva care sa e tina ani de zile
am ramas perplex cand o asiatica mi-a spus ca ea munceste pt ca prietenul ( nu sotul !!!!) sa faca scoala - asta cred ca nu se intampla nici in 100k de cazuri cu romance
sa gandesti ca faci ceva sau lasi de la tine pt familie e pura naivitate sau chiar prostie crunta
pana la urma e fiecare pt el iar "sacrificarea' pt familie ramane pt prosti care vor ramane cu nimic

Pentru ca oamenii inca cred in bullshitul propagat de religie si programarea sociala, cum ca 'gaseste-ti perechea potrivita si veti trai fericiti pana la adanci batraneti', lucru care functiona in trecut datorita presiunii pe care societatea o exercita asupra oamenilor, si care e contrar biologiei din noi. Iar instinctul femeii o impinge pe ea sa te inlocuiasca cand va gasi unul mai bun ca tine (atata timp cat are inca de unde alege). Lasa, ca si asiatica aia se va plictisi la un moment dat, atractia pe care are pentru prieten nu e infinita.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #52 on: Saturday 07 October 2017, 21:54:28 »
poate sau poate nu dar nu asta era ideea ( cel putin a mea ) lol
btw gandind asa ideea de mariaj e nula si neavenita , mai bine cu ciom-ul ca in quebec macar stii de la inceput care e treaba
ori poate sunt eu batran  romantic si visez stele cand sunt doar niste becuri banale  rofl
« Last Edit: Saturday 07 October 2017, 21:57:27 by crsv »

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #53 on: Saturday 07 October 2017, 22:22:15 »
copiii au nevoie de familie, de parinti si chiar mai mult, trei adulti la un copil se socoteste in Vest.

altfel familia nu are sens.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #54 on: Saturday 07 October 2017, 22:41:44 »
care vest ?!?
chinezii si asiaticii nu au nevoie de atatia de asta cred ca vor fi majoritari chiar si in na
vom vedea ... care si daca vom trai

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #55 on: Sunday 08 October 2017, 04:35:19 »
?

lasa alea si zi aici, eu vreau "sa-l fac" pe Corolla dar mi-e imposibil, nici sa-i citesc mesajele nu pot, imi lasa senzatia ca scormonesc un rahat cu betisorul.

Ce-a patit Dorele omul asta, arata de parca s-ar fi cocosit candva la Maestro iar Maestro l-a rezolvat si i-a scos boieria din cap, si de atunci umbla incovrigat, dar inatacabil. Mai bine caine viu decat leu mort !

o punga imi trebuie, o punga de plastic din aia pentru rahat de caine...

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #56 on: Sunday 08 October 2017, 05:58:21 »
vrei sa il "faci" ?
Mai bine vino sa bei un pahar de vin ceva cu el ...
Sunt convins ca merge la petrecerea asta :

http://www.arec.ca/events/gala-dinner-arec-2017

http://www.bilete.ca/event/gala_arec_toronto_2017.html

When: November 11, 2017 at 6:00pm
Venue: The Royalton Hospitality Inc.
Address: 8201 Weston Road   Woodbridge, ON, L4L 1A6

Precis vine si Ciubotea si Libra.
Vad ca vine si Consulul nou al Romaniei si al Moldovei

« Last Edit: Sunday 08 October 2017, 06:01:48 by Dorel »

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #57 on: Sunday 08 October 2017, 09:09:12 »
Mai bine vino sa bei un pahar de vin ceva cu el ...
Sunt convins ca merge la petrecerea asta :

Daca Corolea a facut electronica la IPB ar fi trebuit sa ne cunoastem, cu exceptia situatiei in care a fost o figura foarte steasa, atat de stearsa ca nu l-a bagat nimeni in seama, eu eram dintre "proeminenti", Lentila, Bazu, Copita, Bashinica, Muius... ar fi trebuit sa ma stie el pe mine.

Mai degraba cred a fost un an dupa mine, sau la seral ? deci ar trebui sa intreb pe altii, ca poza a pus... dar decat sa intreb pe altii cu poza lui in mana mai bine limiteaza ravagiul si imi spune direct mie cum il cheama si cand a facut Politehnica.

altfel, stie ce esta aia un condensator si o poarta NAND parca si de ECC-uri facut vorbire; apoi a spus ca a fost sapte ani la Bucuresti, deci da, a fost IPBist.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #58 on: Sunday 08 October 2017, 09:45:14 »
Da tu dorele de ce nu vii sa bem un pahar dimpreuna?
Daca te temi de ciubotea si libra, stai tranquil ca nu vine nici unu nici cealalta.
Acu, cit mai ai ocazia, ca maine poimaine ma lichideaza si pe mine grupalu si ma pune la semnatura cu cruce.
m**e maricica
terminatorul dement, prima generație de salariați pișăcioși la oraș

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #59 on: Friday 13 October 2017, 00:08:14 »
Io ma spal cu un shower gel asa smoth and silky,  kirkland ii zice,  vine cite 4 sticle la pachet si imi intretin pielea mainilor cu gojo cherry.

Lon Chaney as the Hunchback of Notre Dame picture image Quasimodo