Author Topic: Sephora  (Read 11182 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
Re: Sephora
« Reply #20 on: Friday 29 September 2017, 20:36:29 »
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #21 on: Friday 29 September 2017, 23:00:29 »
Ce zice maica linku ala?
 JBWEB000124: The requested resource is not available.zice la mine.
E cu mitocani si printzese albe?
Edit, s a bagat porcu de rufus intre timp cu floarele lui.
« Last Edit: Friday 29 September 2017, 23:03:30 by corolla »
I am in perfect shape for my weight.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #22 on: Saturday 30 September 2017, 17:29:41 »
https://www.sephora.com/sephoratv/sephoratv.jsp?ooid=14MmR1YzE6a4zxceUt5idWEvrBqjvJjp
am iesit din cont, acuma sper ca merge

btw daca nu stiti ce sa le luati sotiilor de sarbatori, cutiile cadou sunt deja pe sit, dar nu in magazin
Drunk elephant are una ffaina, deja mi-am luat-o cadou :)
https://www.sephora.com/product/come-c-about-me-P423410?skuId=1992254&icid2=products%20grid:p423410
« Last Edit: Saturday 30 September 2017, 17:31:07 by gabi200 »
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #23 on: Saturday 30 September 2017, 18:03:47 »
https://www.sephora.com/sephoratv/sephoratv.jsp?ooid=14MmR1YzE6a4zxceUt5idWEvrBqjvJjp
am iesit din cont, acuma sper ca merge

btw daca nu stiti ce sa le luati sotiilor de sarbatori, cutiile cadou sunt deja pe sit, dar nu in magazin
https://www.sephora.com/product/come-c-about-me-P423410?skuId=1992254&icid2=products%20grid:p423410

oliviablue cica s-a excitat cuu elefantul asta lol e si un vibrator in cutie ?!?  :evil:

Offline libra

• Full Member
  • Beware of dumb sheeple.
    • gab - speak freely
« Reply #24 on: Saturday 30 September 2017, 22:12:15 »

oliviablue cica s-a excitat cuu elefantul asta lol e si un vibrator in cutie ?!?  :evil:

in mod sigur ca de-aia si-o facut-o gabi cadou

"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #25 on: Sunday 01 October 2017, 09:49:13 »
de ce, tu-ti cumperi paine din Canadian Tire? si ti se-ntampla des?

@crsv, olivia are dreptate sa fie excited, c-o patzit fix ca mine, cutia afisata era initial cu 4 produse si ce-o fost livrat era cu 3 pentru ca nu pot sa vanda Umbra Sheer in Canada (trebe ani de zile sa treaca de autorizarile din Canada).  Numai ca eu am aflat de pe net dupa ce-am primit produsul (painea adica, pe intzelesul lu libra), am sunat si pana la urma mi l-or dat pe gratis + 20 de dolari credit. 140 de dolari eu, sephora 0, this time. Fara nervi, numa ca ori stii cum sa vorbesti cu un call centre adica politicos, friendly, logic si amabil si iti faci treaba, ori nu stii si zbieri ca o fiara apucata, aroganta si imbecila si nu obtii nimic.
Bine, sephora mi-o dat creditul asta si pentru ca se asteapta c-o sa cumpar in continuare in ritmul ala and they'd be right, vezi libra deja m-o dibuit de fata batrana cu pisici care se-ascunde pe net sa cumpere jack rabbitzi, nici sephora nu-i proasta si stie ca timpu trece, iar varsta bate la usa :)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #26 on: Sunday 01 October 2017, 09:56:26 »
felicitari pt deal si stiu ca nu e treba mea dar nu pot sa ma abtin  :evil: incearca sa schimbi pisica cu un motan  ;)

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #27 on: Sunday 01 October 2017, 10:06:04 »
foarte amabil, da' sadly cred ca pe *motan* l-as deranja sa stie ca sephora mi-o dat banii aia fiindca-s vib rouge, aka cineva care-o lasat acolo cu mult peste de 1000 de dolari pe anul in curs, asa ca mai bine-asa fiecare cu criza lui de middle age. 

macar profitati din tema facuta de mine. un deal foarte foarte foarte bun pentru oricine barbat sau femeie e cutia True Blue de la Herbivore, costa 50 de dolari parca, deci free shipping, daca il dai cadou poti sa ceri si free gift wrap inainte de checkout, alegi 3 samples, bagi un cod numit mygift si iti mai da un produs, si gata. Blue tansy e o masca foarte faina care ia fioros cateva straturi considerabile de pe pielea noastra obosita de smochine dupa vara. cheers

Si cealalta cutie de la Herbivore, aia cu rose, face un cadou foarte classy. You're welcome

Offline libra

• Full Member
    • gab - speak freely
« Reply #28 on: Sunday 01 October 2017, 11:25:39 »

...vezi libra deja m-o dibuit de fata batrana cu pisici care se-ascunde pe net sa cumpere jack rabbitzi, nici sephora nu-i proasta si stie ca timpu trece, iar varsta bate la usa :)

love you  :-*

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #29 on: Sunday 01 October 2017, 11:47:53 »
banuiesc ca ai trecut prin niste experiente neplacute dar nu e toata lumea asa , mai spera ...
toate bune si o duminica frumoasa

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #30 on: Sunday 01 October 2017, 12:15:40 »
haha scuze n-am vrut sa par cinica, eu glumesc, mai :)
Tu privesti totul prin lentila masculina, unde e un esec sa fii singur, dar pentru mine nu e asa, eu simt ca am scapat in libertate prin urechile acului, forta destinului si mainly pentru ca alte femei din familie inaintea mea n-au ajuns la 50 de bine ce le-a facut familia :) Daca acuma rad ii pentru ca stiu ca nu toata lumea tre sa aiba inel pe deget si e bine asa :)
o duminica placuta si tie, tu crezi ca as putea sa fac ce vreau cu duminica mea daca as avea familie? :)

Offline libra

• Full Member
    • gab - speak freely
« Reply #31 on: Sunday 01 October 2017, 13:14:04 »
...tu crezi ca as putea sa fac ce vreau cu duminica mea daca as avea familie? :)

ce te-ar impiedica sa faci ce vrei daca ai avea familie?

(sorry for experientele neplacute din familia ta, dar trebuie sa-ti spun ca familia nu este un fel de modern day slavery pentru femei, daca la asta te refereai mai inainte)

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #32 on: Sunday 01 October 2017, 14:03:46 »
ete pxla modern day slavery pt femei, parca tu ai curaj sa zici ceva cind nevasta vrea una, alta sau ailalta...
corolla, la fel de sclav ca si livra.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #33 on: Sunday 01 October 2017, 15:11:47 »
haha scuze n-am vrut sa par cinica, eu glumesc, mai :)
Tu privesti totul prin lentila masculina, unde e un esec sa fii singur, dar pentru mine nu e asa, eu simt ca am scapat in libertate prin urechile acului, forta destinului si mainly pentru ca alte femei din familie inaintea mea n-au ajuns la 50 de bine ce le-a facut familia :) Daca acuma rad ii pentru ca stiu ca nu toata lumea tre sa aiba inel pe deget si e bine asa :)
o duminica placuta si tie, tu crezi ca as putea sa fac ce vreau cu duminica mea daca as avea familie? :)

eu privesc prin lentila  mea + cea de la ochelari  :laugh: de 7 ani sunt in "esec" si si am o liniste la care as renunta cu greu

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #34 on: Sunday 01 October 2017, 20:40:11 »
bery bery funny. stiu, ca nu sunt prea multi barbati sa reziste fara femeie :) sa va fie de bine si de sanatate :)

now, about those korean Websites: www.yesstyle.com si www.ibuybeauti.com
daca mai sunt fete curioase sa cumpere 10 masti de la tony moly (asta-i una din marcile mai populare), si headband-ul cu urechi de pisica, e o experienta in sine cumparatul din Coreea, si au un stil de impachetat foarte fain
folositi cu incredere, or ajuns cunoscute peste tot, era normal sa afle si romanii :)

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #35 on: Sunday 01 October 2017, 23:05:15 »
bery bery funny. stiu, ca nu sunt prea multi barbati sa reziste fara femeie
Crede ma pe cuvint, gilette shaving foam (or no name) works like a charm. Problema mea e ca am palmele prea aspre de la munca intelectuala ce o prestez.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #36 on: Monday 02 October 2017, 01:01:59 »
ai incercat cu manusi ?!? sunt unele anti cutting , o splendoare rofl

https://www.google.ca/search?q=anti+cutting+gants&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjryLeHlNHWAhXCPCYKHeGeBc8QsAQIJg&biw=1920&bih=971

unele se lauda ca rezista la cuttere si sis-uri deci cum i-ti ziceam la sa ne radem (sau mai degraba plangem ) azi canada cred ca nail-gun-ul ala e de preferat  :evil:
« Last Edit: Monday 02 October 2017, 01:08:46 by crsv »

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #37 on: Monday 02 October 2017, 12:52:59 »
Crede ma pe cuvint, gilette shaving foam (or no name) works like a charm. Problema mea e ca am palmele prea aspre de la munca intelectuala ce o prestez.
corollo , tu te mai dai cu lama pe fata?
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #38 on: Monday 02 October 2017, 15:05:57 »
Adica daca ma barbieresc cu lama?
Da.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #39 on: Wednesday 04 October 2017, 06:01:36 »
https://www.thedetoxmarket.ca/

foarte fain loc
vinde Briogeo, Herbivore si RMS, marci mai sanatoase pentru piele care se gasesc si in Sephora

poate iar nu stiati, sulfatii din samponul normal nu sunt buni deloc pentru par, si pe termen lung probabil accentueaza caderea parului
Briogeo a facut un sampon foarte fain, in caz ca sunteti curiosi Sephora are un soi de travel kit online, ca de obicei produsele mai bune sunt numai online..., puteti sa il incercati:

"The 98 percent naturally-based formula contains coconut-derived cleansing agents, which replace harsher sulfates, to gently, yet effectively clean without stripping natural oils. Hair is left stronger, softer, more manageable, and full of moisture.

What it is formulated WITHOUT:
- Parabens
- Sulfates
- Phthalates

What else you need to know:
This product is free of gluten, silicones, synthetic fragrances and dyes. It is vegan-friendly and cruelty-free."
« Last Edit: Wednesday 04 October 2017, 06:03:55 by gabi200 »