Author Topic: Sephora  (Read 2157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Sephora
« on: Wednesday 20 September 2017, 07:23:13 »
Ei, am aflat care-i my midlife crisis, Sephora. fetelor dragutelor, mai umblati careva pe-acolo? ce va mai cumparati, ce-ati mai vazut?

eu ma folosesc de www.beautypedia.com sa vad ratings and reviews, ewg.org sa mai vad cat de toxice sunt (desi beautypedia imi place mai mult), mai este o tipa din Toronto cu blog

am o lista de marci (probabil) bune pe care as vrea sa le incerc, dar nu am avut ocazia pana acum, cineva le-o-ncercat?

The Ordinary (canadiana)
Consonant (tot canadiana)
RMS
Herbivore poate
Coola (numai in US)
Supergoop! (numai in us ca nu au lucent in Ca)
Glossier (in US)

pls share feedback if any
« Last Edit: Wednesday 20 September 2017, 07:25:40 by gabi200 »
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
Re: Sephora
« Reply #1 on: Wednesday 20 September 2017, 19:07:06 »
Hey Gabi, Nu cunosc nici unul din brand-urile listate de tine. Imi place sa mai intru la Sephora din cand in cand, sau in Ulta, care e un fel de competitor. Eu folosesc Mac in majoritate, care nu e prezent in nici unul din magazine. Am si cateva chestii de la Nars, e scump da' buna calitate.

PS - la mine nu-i midlife crisis. Imi plac fardurile, mereu mi-au placut :)

PPS - imi iau si eu Iphone X cand apare  8)
« Last Edit: Wednesday 20 September 2017, 19:08:54 by cinderella_QC »
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #2 on: Wednesday 20 September 2017, 21:02:47 »
Ei, am aflat care-i my midlife crisis, Sephora. fetelor dragutelor, mai umblati careva pe-acolo? ce va mai cumparati, ce-ati mai vazut?

eu ma folosesc de www.beautypedia.com sa vad ratings and reviews, ewg.org sa mai vad cat de toxice sunt (desi beautypedia imi place mai mult), mai este o tipa din Toronto cu blog

am o lista de marci (probabil) bune pe care as vrea sa le incerc, dar nu am avut ocazia pana acum, cineva le-o-ncercat?

The Ordinary (canadiana)
Consonant (tot canadiana)
RMS
Herbivore poate
Coola (numai in US)
Supergoop! (numai in us ca nu au lucent in Ca)
Glossier (in US)

pls share feedback if any
eu folosesc shiseido si mary kay
Le recomand!
Din lista ta nu am folosit nimic.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #3 on: Thursday 21 September 2017, 07:17:30 »
eu nu folosesc dar le recomand lejer.  psychological damage  can result from bad arrangement make up, it needs paramount consideration.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #4 on: Thursday 21 September 2017, 07:47:26 »
Eu acuma ma dau cu o apa de toaleta "Aqua Esentziale" de Salvatore Ferragamo,
Mai am "Invictus" de Paco Rabanne, un Giorgio Armani "Code" și "Hugo" de la Hugo Boss
« Last Edit: Thursday 21 September 2017, 07:59:24 by Dorel »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #5 on: Thursday 21 September 2017, 07:57:07 »
Io ma spal cu un shower gel asa smoth and silky,  kirkland ii zice,  vine cite 4 sticle la pachet si imi intretin pielea mainilor cu gojo cherry.
m**e maricica
pișolcea, the dragon slayer

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #6 on: Thursday 21 September 2017, 07:58:49 »
Folosești Kirkland? Eu nu prea mai merg la Costco, sincer în afara de benzina nu prea am ce sa iau sa mi se merite, și sa stau la rand 30 minute pentru un rezervor de benzina... nu am rabdare.

I Translate it

Offline Vocemifaizdelirar

• Newbie
  • the world is my country, science my religion
« Reply #7 on: Thursday 21 September 2017, 08:10:56 »
Hermes, Terre d'eau

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #8 on: Thursday 21 September 2017, 08:36:42 »
Hey Gabi, Nu cunosc nici unul din brand-urile listate de tine. Imi place sa mai intru la Sephora din cand in cand, sau in Ulta, care e un fel de competitor. Eu folosesc Mac in majoritate, care nu e prezent in nici unul din magazine. Am si cateva chestii de la Nars, e scump da' buna calitate.

PS - la mine nu-i midlife crisis. Imi plac fardurile, mereu mi-au placut :)

PPS - imi iau si eu Iphone X cand apare  8)

sunt foarte faine culorile la Nars, nu am avut, dar tot timpul vreau sa-mi iau un blush ca sa-mi dau cu el pe ochi :)) la pune si niste nume domnu Nars asta de ti-i rusine sa le citesti :)
MAC ii un clasic,
ce imi place la generatia noua de cosmetice ii ca multe marci nu testeaza pe animale si obtin la fel de bune si mai bune rezultate. de-aia am abandonat incet dinozaurii din Europa, americanii au facut si cosmetice si parfumuri foarte faine
de-abia astept sa intru intr-un Ulta, abonatele de la Sephora se plang toata vremea ca punctele de recompensa Ulta sunt mult mai k lumea
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #9 on: Thursday 21 September 2017, 08:40:10 »
eu folosesc shiseido si mary kay
Le recomand!
Din lista ta nu am folosit nimic.

imi plac wipes si blotting paper de la Shiseido, desi sunt scumpe si cica este o marca coreeana sau japoneza (Muji) care le face cheap si la fel de bune, erau la Vancouver, ca Muji sigur e instalat pe coasta de vest, cred ca au si in Seattle in acelasi centru cu Nordstrom
acum sunt din ce in ce mai multe studente din Coreea si la Mtl, tre sa apara Muji
Mary Kay nu am folosit, mersi de recomandare :)

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #10 on: Thursday 21 September 2017, 08:44:07 »
Eu acuma ma dau cu o apa de toaleta "Aqua Esentziale" de Salvatore Ferragamo,
Mai am "Invictus" de Paco Rabanne, un Giorgio Armani "Code" și "Hugo" de la Hugo Boss

meh. La banii tai ai putea ceva mult mai bun
vezi daca ai timp sa mirosi niste parfumuri de nisa, ca de exemplu Commodity (il gasesti in Sephora)
mi-am luat Bergamot si tine 36 de luni de cand incepi sa folosesti sticla

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #11 on: Thursday 21 September 2017, 08:45:50 »
imi place ca generatia noua foloseste parfumuri unisex, si Margiella are niste parfumuri faine

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #12 on: Thursday 21 September 2017, 10:09:33 »
Dorele,  costco e la coltzu strazii pt mine,  normal ca ma duc la ei.  Pt benzina insa n am putere spirituala sa ma lupt cu hoardele de chinezi cu lexus care umple si 2-3 canistre in plus,  sa fie. Desi daca ma gindesc,  pot sa ma opresc miercurea de ex cind trec spre casa sa vaz daca tot asa mare e coada la benzina.
m**e maricica
pișolcea, the dragon slayer

Offline libra

• Full Member
  • Beware of dumb sheeple.
    • TheRebel.media
« Reply #13 on: Thursday 21 September 2017, 12:21:07 »
Nu stiu fetelor de ce folositi toate chestiile astea de care vorbiti, pentru ca frumusetea vine din interior, nu-i asa? Parca asa zice lumea....
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul *** "G.H.B.T.P" - Donald J. Trump *** "Because is [the current year]" - Justin Trudeau

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #14 on: Thursday 21 September 2017, 15:43:09 »
sunt foarte faine culorile la Nars, nu am avut, dar tot timpul vreau sa-mi iau un blush ca sa-mi dau cu el pe ochi :)) la pune si niste nume domnu Nars asta de ti-i rusine sa le citesti :)
MAC ii un clasic,
ce imi place la generatia noua de cosmetice ii ca multe marci nu testeaza pe animale si obtin la fel de bune si mai bune rezultate. de-aia am abandonat incet dinozaurii din Europa, americanii au facut si cosmetice si parfumuri foarte faine
de-abia astept sa intru intr-un Ulta, abonatele de la Sephora se plang toata vremea ca punctele de recompensa Ulta sunt mult mai k lumea

Da,  numele de la Nars spune-l: Triple Orgasm! loving it :)
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #15 on: Thursday 21 September 2017, 15:46:06 »

Nu stiu fetelor de ce folositi toate chestiile astea de care vorbiti, pentru ca frumusetea vine din interior, nu-i asa? Parca asa zice lumea....

libro, eu te respect ca mereu incerci si nu te dai batut sa ai umor fin si subtil. Dar iese asa caldut, ca o mancare care s-a racit  :laugh:

Massther Clinic - Massage therapy

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #16 on: Thursday 21 September 2017, 16:39:54 »
Da,  numele de la Nars spune-l: Triple Orgasm! loving it :)

cat ai lipsit s-o aflat pe forum ca n-am orgasm, asa ca nu pot sa zic *sad face*
partea buna, tre sa mai incerc :) 

am aflat ca siturile coreene iti dau plin de samples, depasesc valoarea comenzii numai ca sa te retina, tre sa vad ce-i cu mastile alea, maine imi zice cineva niste adrese, revin

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #17 on: Thursday 21 September 2017, 16:44:26 »
https://beautyeditor.ca

blogul tipei din Toronto
alea 7 emailuri gratis la care te-abonezi sunt fbune

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #18 on: Thursday 21 September 2017, 19:25:59 »

cat ai lipsit s-o aflat pe forum ca n-am orgasm...

na ca-mi scapase discuţia unde "s-a aflat", noroc c-ai reluat stirea, nici nu mai e nevoie de updates la topicul sexos că văd că te ocupi, thx!  8)

poate ar trebui să schimbi jucăriile, noh

scuze de ne-sephora
"Aquilla non capit muscas"

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #19 on: Friday 29 September 2017, 20:25:20 »
mitocan as usual :) ce ne-am face fara unii ca tine care toaca marunt si p-orma dau sfaturi inocenti ca albastrelele? :)

now for those koreans, or ajuns si-n sephora tutorials :)
https://www.sephora.com/sephoratv/sephoratv.jsp?ooid=14MmR1YzE6a4zxceUt5idWEvrBqjvJjp