Author Topic: Sa ne radem, azi iar US...  (Read 193544 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online Dorel

• Hero Member
Re: Sa ne radem, azi iar US...
« Reply #920 on: Saturday 30 June 2012, 19:36:57 »
Balubo eu cred ca mai down to earth ca mine nu ii nici unu de pe forum, eu petrec cam 50 din timpul meu liber in bazementuri ! Beat that !

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #921 on: Saturday 30 June 2012, 20:12:20 »
In general (si nu ma refer aici la bambi) cred ca una din chestiile cele mai serioase in ziua de astazi este ca oamenii nu mai pot tine pasul cu tehnologia si prin vot democratic trag in jos sau chiar opresc progresul.
Sunt nenumarate exemple de tehnologii pe care oamenii le rejecteaza pentru ca nu le inteleg si le e teama de necunoscut.
Sunt o gramada de indivizi care exploateaza aceasta spaima pentru faima si bani.

poate la voi la iues sa fie situatia in care technologia da navala peste omu de rind si-l ingroapa, la canada n-am auzit de asa grozavie.

technologia ie la ma ma dracului, mutata de mai bine de zece ani, poate pe chinezi sa-i sperie, ca aci n-a mai ramas nimic.

corolla, amintindu-si cu mindrie cind plapindu popor chinez cerea ajutoru maretului popor roman sa-i ajute sa-si puna industria pe picioare, anu de gratie 1988, cind io eram mai preocupat cum sa flirtez cu mindrele de la prese decit de planu cincinal
I am in perfect shape for my weight.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #922 on: Saturday 30 June 2012, 21:32:17 »
technologia ie la ma ma dracului, mutata de mai bine de zece ani, poate pe chinezi sa-i sperie, ca aci n-a mai ramas nimic.

Ma refeream la inginerie genetica, fracking chestii de astea, nu la mp3 players.
A nu se mai folosi englezisme ca checks and balances, ci termeni puri romanesti ca cecuri si balante.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #923 on: Sunday 01 July 2012, 17:08:15 »
inginerie genetica, robotica, nanotehnologii, maine, poimaine cylons and all the shit, dupa cum se vehicula pe aci, doar un razboi ne mai scoate din rahat, si ala e in carti.
fracking scarry.

« Last Edit: Sunday 01 July 2012, 17:09:36 by corolla »

Offline maestro

• Hero Member
  • Am o teava mititica...
« Reply #924 on: Sunday 01 July 2012, 17:25:39 »
inginerie genetica, robotica, nanotehnologii, maine, poimaine cylons and all the shit, dupa cum se vehicula pe aci, doar un razboi ne mai scoate din rahat, si ala e in carti.
fracking scarry.
...

Iata o inscenare in falsch! Sau cum ar spune ronnixian-ul falscher gebotsbetrag eingegeben!!!
Toata lumea stie ca americancele atirna cam un sfert de tona iar daca Matisse s-ar fi nascut pe noul continet, celebra sa hora ar fi aratat stfel:

Duritatea untului este proportionala cu prospetimea piinii!

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #925 on: Monday 09 July 2012, 12:19:28 »
Ma refeream la inginerie genetica, fracking chestii de astea, nu la mp3 players.
mancare genetica sa mananci tu! golden rice :)

fracking ala nu da foc la apa? asa zicea un film pentru prosti in stilul moore.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #926 on: Monday 09 July 2012, 12:24:02 »
Balubo eu cred ca mai down to earth ca mine nu ii nici unu de pe forum, eu petrec cam 50 din timpul meu liber in bazementuri ! Beat that !
ba eu te iau, eu cre ca stau 80% din timp in basement.
Acolo am toate chitarile, e rata de umezeala a aerului ideala 50 - 55 % .
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

I Translate it

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #927 on: Monday 09 July 2012, 12:33:13 »
ba eu te iau, eu cre ca stau 80% din timp in basement.
Acolo am toate chitarile tarnacoapele, e rata de umezeala a aerului ideala 50 - 55 % .

mai iesiti mai si la soare, ca tu si cu dorel o sa faceti ochii precum cirtitele de atita stat prin basementuri, bata-le sa le bata, ca nu stiu ce gasiti la ele de vi-s asa de dragi.
« Last Edit: Monday 09 July 2012, 12:35:56 by Lilith »

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #928 on: Monday 09 July 2012, 18:00:33 »
D-aia pacatosii de pe coasta de w nu au in standarde sa construiasca case cu basement. tu-i-as in tartita.
Platesti mai mult ca pe east coast si nu gasesti casa cu basement sa dai cu toporul.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #929 on: Monday 09 July 2012, 19:15:09 »
D-aia pacatosii de pe coasta de w nu au in standarde sa construiasca case cu basement. tu-i-as in tartita.
Platesti mai mult ca pe east coast si nu gasesti casa cu basement sa dai cu toporul.

Nici pe coasta de est nu se fac basementuri, fundatia e doar jumate din inaltimea unui om de aia ii si spune crawl space si e facut numai pt furnace, tevi si alte utilitati.
Restul casei e deasupra pamantului, probabil din cauza ca aici pamantul e mai ieftin si nu trebuie sa le faca asa de inguste ca si in Canada.

Da de ce iti lipseste tie basementul?
A nu se mai folosi englezisme ca checks and balances, ci termeni puri romanesti ca cecuri si balante.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #930 on: Monday 09 July 2012, 19:18:09 »
Cum de ce? Pai poa sa fie playroom pentru copii si adulti, office, loc unde sa gazduiesc sezatori unde sa militam pentru tinutul de carpit si remaiat de ciorapi alive. Man's cave, woman's budoir.  Vai dar cate si mai cate folosinte ar fi pentru un baizmant!

Eu in toronto am avut raised basement, aveam destula lumina, la nevoie se putea transforma intr-un mic apartament.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #931 on: Monday 09 July 2012, 19:23:45 »
Cum de ce? Pai poa sa fie playroom pentru copii si adulti, office, loc unde sa gazduiesc sezatori unde sa militam pentru tinutul de carpit si remaiat de ciorapi alive. Man's cave, woman's budoir.  Vai dar cate si mai cate folosinte ar fi pentru un baizmant!

Eu in toronto am avut raised basement, aveam destula lumina, la nevoie se putea transforma intr-un mic apartament.

Da de ce tii neaparat sa faci toate activitatile alea sub pamant?
Eu zic ca la un 3-4000 sqf se gaseste loc de toate barurile, playroom, pool room si ce room vrei tu.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #932 on: Monday 09 July 2012, 20:04:27 »
aah..., voi vorbiti de castele pt impliniti, fi-ai dracu cu scueri fitzii vostri sa fiti.
3-4000 eh?

acilea cred ca numa printesa are asa ceva, plus domeniu de vinatoare in backyard

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #933 on: Monday 09 July 2012, 21:06:30 »
astia de asculta muzica la RIC de-ala cu casti n-or sa inteleaga neam la ce trebe beizmant.
Plm, cu cine sa vorbesc bre, cine sa ma inteleaga, huh ?
.....si se mai mira ca e greu la Canada. Prima tara unde nu mi-a batut nimeni in teava sa dau maneaua mai incet.
Cine sa ma-ntelleaga, bre, cine.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #934 on: Monday 09 July 2012, 21:18:47 »
aah..., voi vorbiti de castele pt impliniti, fi-ai dracu cu scueri fitzii vostri sa fiti.
3-4000 eh?

acilea cred ca numa printesa are asa ceva, plus domeniu de vinatoare in backyard

Sunt pe la o juma de milion corollo, nu-s pentru princese.

Uite 4600 sqf la 540k in Charlotte

http://www.charlotteproperty.com/1423-Windy-Ridge-CHARLOTTE-NC/2060136/CMLS_RM1061

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #935 on: Monday 09 July 2012, 21:25:55 »
cind are unii noroc, are, pai la torano la 540k nu-ti iei nici macar townhouse cu amprenta la sol de 250sqf si cu 3 nivele plus basement, macar nu faci burta alergind toata ziua pe scari.
nici patu nu incape in bedroom ca n-are loc de scara care duce in sus in pod, unde poti sa pui un fotoliu si in jos in livingu cu o canapea si teveul pe perete
dupa cum ziceai, nu-i pamint destul la canada

Massther Clinic - Massage therapy

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #936 on: Monday 09 July 2012, 21:26:13 »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #937 on: Monday 09 July 2012, 21:28:21 »
dorele, umileste-i frate, pune poze de la tine de pe strada cu casele de 1.2 mil

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #938 on: Monday 09 July 2012, 22:04:23 »
1.4 mil 6500 sqf
rub shoulders cu 1% la country club

http://www.charlotteproperty.com/11812-James-Jack-CHARLOTTE-NC/2080729/CMLS_RM1061

Offline baluba

• Hero Member