Author Topic: Provider de Internet fiabil ca m-am saturat de Bell  (Read 801 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aaddyy2005

• new users
Re: Provider de Internet fiabil ca m-am saturat de Bell
« Reply #20 on: Monday 11 June 2018, 21:11:36 »
Fost cu belul de la facerea lumii mele si pana anul trecut. Avut net, tel fix si tv. Ma ciupeau fiecare luna ca la piata, ba ca s-a vizionat un film on demand, ba ca am depasit limita desi aveam ilimitat, ba un long distance desi aveam provider. Le-am dat cartea si nu-mi bateam capul. Pana am inceput sa- i iau la intrebari si am descoperit modulul lor de te Pune in asteptare la telefon.
Cand m-am saturat a fost momentul in care m-au pus sa le platesc 35$ pt fix. Am zis la doamna de la Bell ca la banii aia imi iau celular, mi- a raspuns ca alai pretul si nu poate face nimic. Eu am putut, trecut la videotron, taiat tv, luat kody si am avut acelasi pret discutat 1 an. Acum chiar l-au scazut cu cativa lei si contract pe 2 ani. Nu fac reclama ça toti sunt scumpi dar sa traga cat am vorbit, nu sa ma ciupeasca la buzunar lunar ca poate nu ma prind.
« Last Edit: Monday 11 June 2018, 21:13:38 by aaddyy2005 »

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #21 on: Tuesday 12 June 2018, 10:01:28 »
Fost cu belul de la facerea lumii mele si pana anul trecut. Avut net, tel fix si tv. Ma ciupeau fiecare luna ca la piata, ba ca s-a vizionat un film on demand, ba ca am depasit limita desi aveam ilimitat, ba un long distance desi aveam provider. Le-am dat cartea si nu-mi bateam capul. Pana am inceput sa- i iau la intrebari si am descoperit modulul lor de te Pune in asteptare la telefon.
Cand m-am saturat a fost momentul in care m-au pus sa le platesc 35$ pt fix. Am zis la doamna de la Bell ca la banii aia imi iau celular, mi- a raspuns ca alai pretul si nu poate face nimic. Eu am putut, trecut la videotron, taiat tv, luat kody si am avut acelasi pret discutat 1 an. Acum chiar l-au scazut cu cativa lei si contract pe 2 ani. Nu fac reclama ça toti sunt scumpi dar sa traga cat am vorbit, nu sa ma ciupeasca la buzunar lunar ca poate nu ma prind.

Mie mi-a placut cand de la 400 GB limita mi-a scazut la 260 GB si nu putea nimeni sa-mi explice unde-i diferenta   :laugh:
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline mihai_cotovanu

• new users
« Reply #22 on: Tuesday 12 June 2018, 19:10:34 »
Sa traiesti Peli!

La atatea exemple de provider internet, de ce nu unul in plus?

Providerul de mai jos e unul din cei mai vechi din Montreal, cu o vechime de 21 de ani, deci cam de la inceputul internetului pentru popor, foarte cunoscut de altfel.

http://www.colba.net/

Salut Christian, M-am uitat la colba si-mi surade  60/10 cu numa' 46$ pe luna. Ai idee , poti sa vii cu  modemul tau ? Ai probleme de  limitare  in momentele de  varf ?
Nu trebuie sa fii trist ca n-ai fost remarcat. Fii trist ca n-ai facut nimic remarcabil.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #23 on: Wednesday 13 June 2018, 10:16:20 »

Salut Christian, M-am uitat la colba si-mi surade  60/10 cu numa' 46$ pe luna. Ai idee , poti sa vii cu  modemul tau ? Ai probleme de  limitare  in momentele de  varf ?
videotron face din cind in cind un spaecial, exemplu: 52 $, nelimitat, fibe 120
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #24 on: Wednesday 13 June 2018, 10:17:31 »
Pentru celulare e vreo oferta ieftina si buna ca ma enerveaza koodo cu preturi aiurea si un customer service romanesc si mai aiurea?
Sa ne iubim.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #25 on: Wednesday 13 June 2018, 10:19:07 »
Ce e fibe la videotron ? Unde e specialul ala ? In Quebec ? 64,95$
Sa ne iubim.