Author Topic: Prostii pe 2018  (Read 951 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Prostii pe 2018
« on: Sunday 08 July 2018, 14:54:15 »
N-o mai fost topic despre prostiile pe care fiecare le-o facut. Tampenii mari sau mici, erori de rationament, dat cu capul, cazut in canal sau prostii funny.

Eu ieri m-am bagat pe Tinder. P-orma mi s-o explicat ca nu-i bun, ii mai bun Bumble. Am sters Tinder, joined bumble, am bagat upload la patru poze, m-am abonat sa imi aleg numa’ barbati care deja m-or placut deja si viata s-o schimbat.

Primul mesaj, i-am scris la un doctor. Wtf, unde mi-o fost capul toti anii astia, this is fun! It’s irresponsable, it lacks accountability, and it’s fun!!

Sper ca ii urgentolog, o sa-l las sa vorbeasca mult si bine.

« Last Edit: Sunday 08 July 2018, 14:55:41 by gabi200 »
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Online garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
Re: Prostii pe 2018
« Reply #1 on: Sunday 08 July 2018, 16:01:17 »
eu n-am cazut in canal dar am simtit nevoia sa-mi tratez unul mai vachi si am dat o fuga in belgia, cuurata prostie ca a trebuit sa gaureasca prin coronita de am ramas 2 ore pe scaun
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #2 on: Sunday 08 July 2018, 21:39:01 »
joined bumble... It’s irresponsable, it lacks accountability, and it’s fun!!

casual sex is always fun

cam asa cred ca vine dl doctor seara acasa dupa o zi grea, intrebarea este cum il intampini asa cum se cuvine?

« Last Edit: Sunday 08 July 2018, 21:44:28 by Rufus »
"Aquilla non capit muscas"

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #3 on: Sunday 08 July 2018, 22:47:50 »
io daca m-am apucat de constructii majore la dantura, aci la bravo fata, sunt on topic?
intreb pentru mine, nu pentru un prietin!
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #4 on: Monday 09 July 2018, 14:32:48 »
Intreaba-l pe Rolika, aici el e responsabilul cu dantura si dentistele... :educated:
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #5 on: Monday 09 July 2018, 14:38:17 »
io daca m-am apucat de constructii majore la dantura, aci la bravo fata, sunt on topic?
intreb pentru mine, nu pentru un prietin!

depinde de doctor si tehnician... ca pretul e ca si cum iti iei masina noua...

bre, o pretina de a mea a fost convinsa de o dentista ca mai bine ii scoate toti dintii, baga niste implanturi si restul placa. arata superfain, dar re mine ma sperie asa, numai idea. $63.000, are rata cativa ani.

Offline hercule

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: Monday 09 July 2018, 14:55:35 »

depinde de doctor si tehnician... ca pretul e ca si cum iti iei masina noua...

bre, o pretina de a mea a fost convinsa de o dentista ca mai bine ii scoate toti dintii, baga niste implanturi si restul placa. arata superfain, dar re mine ma sperie asa, numai idea. $63.000, are rata cativa ani.

Depinde desigur de starea dentitiei, dar chiar si in cazuri extreme, de malformatii / infectii, etc., greu de crezut ca un stomatolog iti recomanda sa dai afara tot ce ai in gura  (mai ales daca dintii sunt sanatosi) si sa-ti pui implanturi; pana ajungi la genul asta de recomandare, trebuie incercate toate celelalte solutii de tratament...

I Translate it

Offline janine

• Hero Member
« Reply #7 on: Monday 09 July 2018, 15:25:36 »
Depinde desigur de starea dentitiei, dar chiar si in cazuri extreme, de malformatii / infectii, etc., greu de crezut ca un stomatolog iti recomanda sa dai afara tot ce ai in gura  (mai ales daca dintii sunt sanatosi) si sa-ti pui implanturi; pana ajungi la genul asta de recomandare, trebuie incercate toate celelalte solutii de tratament...

Daca te gandesti la cata vreme pierzi tratand dintii astia, avusese deja caps din romania, dentista i-a spus ca nu garanteaza ca dintii rezista la tratament si pus alte caps, $1200 e numai pentru un dinte! tratamentul separat; si root canals, si ce o mai fi... cred ca a fost mai ieftin si mai rapid asa.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #8 on: Monday 09 July 2018, 21:58:49 »

casual sex is always fun

cam asa cred ca vine dl doctor seara acasa dupa o zi grea, intrebarea este cum il intampini asa cum se cuvine?

daca watteau ar trai in secolu asta asa ar arata romantismul la masculin, ca in poza asta. Cine ii redouane si ce lucrari o mai facut?

dupa cum bine stii, se poate ca si casual sex sa iasa foarte rau :) pe motiv de nepotrivire.

problema cu asteptatul ii ca odata ce te-ai obisnuit de capul tau nu mai vrei sa intampini pe nimenea cand vine seara de la lucru. Feedback despre un lucru pe care n-o sa-l traiasca lumea pe aici.
Cu cat trec anii de celibat cu atat de absurd ti se pare sa tolerezi si sa te legi la viata in doi.

It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #9 on: Monday 09 July 2018, 22:00:01 »
eu n-am cazut in canal dar am simtit nevoia sa-mi tratez unul mai vachi si am dat o fuga in belgia, cuurata prostie ca a trebuit sa gaureasca prin coronita de am ramas 2 ore pe scaun

ca si bumble, asta-i numa aparent o prostie, defapt te-o resolvat fara sa iti dea lucrarea jos, ceea ce ii remarcabil ca n-am mai auzit

poate belgienii is asa de destepti ca bat franta maine

Online garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #10 on: Tuesday 10 July 2018, 08:12:49 »

ca si bumble, asta-i numa aparent o prostie, defapt te-o resolvat fara sa iti dea lucrarea jos, ceea ce ii remarcabil ca n-am mai auzit

ok, deci apparent, fac prostii. nu stiam ca in Quebec nu se fac tratamente prin coroana, in brussels m-a costat enorm si fix 130 de euro. ce prostie. ei?
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #11 on: Tuesday 10 July 2018, 14:24:39 »

Cica se poate dar e recomandat s-o dea jos .

In privinta asteptatului pe cineva cand vii de la munca ..fiecare cuplu isi face relatia asa cum trebuie ca sa le fie bine ( dormit in paturi separate, camere separate, case separate ..totul e posibil :) )

Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #12 on: Tuesday 10 July 2018, 15:13:42 »
si sa isi faca surprize:)
mersi Crina, o perspectiva optimista :)

zilele astea atatea instructiuni am citit pe reddit incat am inceput sa m-adaptez la universul asta care swipes people like pieces of meat :)

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #13 on: Tuesday 10 July 2018, 15:35:12 »
Ma gandeam doar sa mentionez un metastudiu recent care arata ca fara o figura paternala stabila, sansa copiilor crescuti de single mother de-a ajunge in puscarie creste de 3 ori. Sau, in alte cuvinte, 85% din tinerii delicventi incarcerati provin din familii monoparentale.

Ca sa punem lucrurile in context. Ca altminteri ar incepe lumea sa creada ca traiul singuratic e cea mai groazava inventie de la painea feliata incoace. E cu bune, e cu rele, ca toate-n viata.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #14 on: Tuesday 10 July 2018, 16:37:00 »
According to: Family Violence in Canada: A Statistical Profile (2014), police-reported data shows that three in five child and youth victims of family violence were victimized by a parent. In 2014, among the approximately 53,600 child and youth victims (17 years of age and under) of violent crime, about 16,300 (31%) were victims of family violence, perpetrated by a parent, sibling, extended family member or spouse. The majority of these victims (61%) were victimized by a parent. For the youngest victims of family violence (those under one year of age), a parent was most often the perpetrator (89%) (Table 4.2).
[/size]The damage can last a lifetime. An abused child is more likely to end up in violent or abusive relationships as an adult, and the destructive cycle continues.
[/size]http://www.rcmp-grc.gc.ca/cp-pc/chi-enf-abu-eng.htm

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #15 on: Tuesday 10 July 2018, 16:44:29 »
.. lol! Agno nu cred ca exista acest pericol.  Cam fiecare stie si fara sa consulte studii ca e bine ca un copil sa creasca cu mama si tata, ca e bine sa iti faci familie, si alte chestii evidente. Problema nu e cum sa traiasca saracii 95 la suta din mainstream in context, ci sa lasi sa sufle opinia cuiva diferit.
In fine, stiu ca pentru tine-i dificil..

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #16 on: Tuesday 10 July 2018, 19:22:28 »
In fine, stiu ca pentru tine-i dificil..

Normal ca e dificil ca n-am trait doua vieti sa incerc si optiunea A si optiunea B sa pot face comparatie. Mi s-a parut ca pianul a luat viteza prea mare pe scari si m-am oferit sa ajut la oprirea lui. Pianele sunt scumpe, ar fi pacat sa se faca aschii.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #17 on: Tuesday 10 July 2018, 19:24:19 »
cit ai fi tu de bine crescut, tot nu poti opri un pian la vale pe scari.
newton e mai tare
I am in perfect shape for my weight.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #18 on: Tuesday 10 July 2018, 19:37:33 »
..aiurea, scrii niste prostii cat China. nici nu era vorba de copii, daca tot vrei sa-i bagi in ecuatie situatia altora macar fa-o mai decent.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #19 on: Tuesday 10 July 2018, 19:39:24 »
cit ai fi tu de bine crescut, tot nu poti opri un pian la vale pe scari.

Adevarat. Un pian in viteza pe scari nu se opreste decat cand doamna aceia grasa se opreste din cantat.