Author Topic: Politica americana  (Read 85772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline santiago

• Hero Member
Re: Politica americana
« Reply #60 on: Thursday 17 October 2013, 14:19:07 »
lasa-l dreaq de liceu, nene santi. Si daca il faceai, ce folos ?
de liceu te impiedici matale, cand n-aveai dreptul sa iesi pe granita decat in vizita la alte popoare amarate ?
Freedom, bre nenicule, stii ce e aia ? pana si animalele o cauta, nimanui nu-i pasa de fuckin liceu.

Da fendere,oamenii sau nascut cu simtul asta,vor libertate dar libertatea fara bani nu-i buna sau daca nu sti ce sa faci cu ea.
 Eu am venit fara bani in america, trebuia sa ajung defapt in Australia,emigram pe baza unei asa zise logodnice, o armeanca ce ma asteptat sa vin din armata sa ne casatorim .Ea a plecat dupa liberarea mea,eu insa am luat drumul catre alta tara,mai mult de frica ei:))) Daca mergeam la Monise in australia,traiam intr-o tara libera dar in puscaria unei femei posesive,ca numai de din astea am avut parte si de teama asta am ramas singur.

Norocul meu,si de aceia ii dau dreptate lui Mircea, ca am stiut ce sa fac cu drepturile si libertatea,iar asta pentru ca m-am nascut inchis in Romania ca de eram de aici,poate ca eram un herou al heroinei sau ma zgaraiam in taratzar ca altii:)))
 Cat priveste ce spune lilith, ca scoala romaneasca era mai ieftina dar nu mai buna,discutand pe perioade de timp, cred totusi ca invatamantul romanesc a fost mai bun.
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #61 on: Thursday 17 October 2013, 14:22:02 »

Cat priveste ce spune lilith, ca scoala romaneasca era mai ieftina dar nu mai buna,discutand pe perioade de timp, cred totusi ca invatamantul romanesc a fost mai bun.

o fi fost, ca de-aia geme lumea de inventii si de nobeluri romanesti.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #62 on: Thursday 17 October 2013, 14:22:51 »
Da fendere,oamenii sau nascut cu simtul asta,vor libertate dar libertatea fara bani nu-i buna sau daca nu sti ce sa faci cu ea.
 Eu am venit fara bani in america, trebuia sa ajung defapt in Australia,emigram pe baza unei asa zise logodnice, o armeanca ce ma asteptat sa vin din armata sa ne casatorim .Ea a plecat dupa liberarea mea,eu insa am luat drumul catre alta tara,mai mult de frica ei:))) Daca mergeam la Monise in australia,traiam intr-o tara libera dar in puscaria unei femei posesive,ca numai de din astea am avut parte si de teama asta am ramas singur.

Norocul meu,si de aceia ii dau dreptate lui Mircea, ca am stiut ce sa fac cu drepturile si libertatea,iar asta pentru ca m-am nascut inchis in Romania ca de eram de aici,poate ca eram un herou al heroinei sau ma zgaraiam in taratzar ca altii:)))
pai vezi dara...
invatamantul romanesc mai bun decat cine/care ? decat ala rusesc ?
o fi.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #63 on: Thursday 17 October 2013, 14:27:34 »
pai vezi dara...
invatamantul romanesc mai bun decat cine/care ? decat ala rusesc ?
o fi.

decit ala american, desteptule. eu il cred pe constantinescul ce zice, pentru ca nu am auzit niciun american sa se laude ca e mai educat decit 90% dintre romani.

citi dintre ei stiu de matei basarab si vasile lupu asa cum stie constantinescul? citi stiu cite Crisuri sunt si cums e numesc ele? citi sunt in stare sa spuna macar o strofa din eminescu?
« Last Edit: Thursday 17 October 2013, 14:31:31 by Lilith »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #64 on: Thursday 17 October 2013, 14:30:41 »
decit ala american, desteptule. eu il cred pe constantinescul ce zice, pentru ca nu am auzit niciun american sa se laude ca e mai educat decit 90% dintre romani.
nicio.
Sorry, nici eu. ( AOLEO, poate ma vede marioara ca am folosit gresit cuvantu ACADEMIEI).
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #65 on: Thursday 17 October 2013, 14:31:19 »
o fi fost, ca de-aia geme lumea de inventii si de nobeluri romanesti.

Daca o luam in raport cu numarul populatie,romanii au mai multe inventii/inovatii decat indonezia,lumea araba in totalitate si poate ca nici chinezii nu ne depasesc cu mult.
 Cand vorbim de premiul Nobel,nu stiu cat de clar e pentru tine,pentru ce a primit Mandela ,Gorbachov si Obama premiul nobel dar pentru mine e foarte clar.

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #66 on: Thursday 17 October 2013, 14:32:40 »
Mai buna. Am invatat mai mult in scoala decat 90% din americani.
si mai mult decat 90% din romani probabil (desi avem opinii politice diferite, se vede ca esti citit).

I Translate it

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #67 on: Thursday 17 October 2013, 14:33:17 »
lasa-i pe aia santi, ca nu de nobelurile pentru pace vorbesc eu. mai sunt si altele.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #68 on: Thursday 17 October 2013, 14:38:36 »
citi stiu cite Crisuri sunt si cums e numesc ele?
lasa-le dracu de crisuri, zii mai bine de moldova numita dupa catzeaua aia de-a zburat in cosmos, molda
catea celebra de altfel da care nu s-a mai intors, nici ei nu-i placea comunismu
I am in perfect shape for my weight.

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • hOW do I WEED If I high tOO MUCHH smoke??? !!!!
« Reply #69 on: Thursday 17 October 2013, 14:45:33 »
Asta cu crisu n-o stiu nici eu. Am dat cu goagal sa gasesc crisul alb, negru, repede si mov.
Baetiii de cartier nu vorbejte niciodata cu greseli de ortografe.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #70 on: Thursday 17 October 2013, 14:50:01 »
cateau aia de-au prajit-o rusii prin centura lu Van Allen o chema Leika, bre.
Dupa aia au facut ceasuri cu numele ei ca s-o cinsteasca pentru curaj.
Si dupa aia s-a nascut Van Halen, de a facut Jump-ul.
http://www.youtube.com/watch?v=wlq0lYB3iSM

• Hero Member
« Reply #71 on: Thursday 17 October 2013, 14:51:38 »
si mai mult decat 90% din romani probabil (desi avem opinii politice diferite, se vede ca esti citit).
Idea este ca noi am fost privati material, dar am avut niste sanse pe care saracimea din US nu le-a avut.
La 20 de ani, material eram aproape in aceasi situatie ca un negru din ghetouri: Ambii aveam un dest in cur. Dar eu am primit (moca) o educatie, pe care el nu a primit-o. Asa ca, inainte sa ma uit la el de sus in jos, ma uit la cauzele situatiei.

Un alt exemplu: Negrii de 18 ani care faceau pe vanzatorii de droguri in Chicago se rugau de un prof universitar care ii studia ca pe soarici sa le dea un job bun la facultate. Nu, nu profesor. Maturator.

E un ciclu al saraciei. Saracia parintilor da copii fara scoala si fara skill-urile cu care sa faca ceva in viata, si posibil tarati biologic (fetal alcohol syndrome, plumb in mancare si alte rahaturi).

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #72 on: Thursday 17 October 2013, 14:57:40 »
lasa-i pe aia santi, ca nu de nobelurile pentru pace vorbesc eu. mai sunt si altele.

Santi, nu ma lovi unde nu am raspuns,loveste si tu unde ma pot lua de tine.Am inteles lilith, o sa tin cont.

Cu un lucru sunteti confuzi multi,daca nu toti.
Americanii au o educatie materiala si mai putin sau deloc sociala.Noi romanii pot sa spun ca avem necesarul din toate.

Hai sa va dau un exemplu.Azi vorbeam telefonic cu baiatul unui amic din Romania,baiatul lui traieste in USA.Are si el vre-o 25 de ani de emigratie si a ramas fara munca.El e un simplu bucatar,asta a fost si in Romania. Il intreb ce parere are despre mancarurile naturale din usa la care el imi raspunde:
 Ne-a Ernest,daca vrei sa te convingi ce mananci in realitate in restaurantele din usa,intreabai pe marii sefi bucatari ce baze a pus Antoine Lavoisier in alimentatie.Te asigur ca 99% dintre marii sefi bucatari ai usa,nici macar nu au auzit de el,dar o sa-ti spuna cate medalii de aur are castigate,ca a inventat hamburgerul cu dungi patate si laptele de capra cu iz de camila `mpaiata. Jane,tipul asta, a avut mult de patimit pana sa lasat convins sa puna chicken base in pilaful de orez sau curry in sos alb cu peste.Imi dadea telefon cate-o data si-mi spunea:
-daca simti nevoia sa vomiti, treci pe la mine pe la restaurant,am avut o comanda de Tartare de bifteck,cu ananas si anchois.Ca sa nu mai vorbim de faptul ca merg la reuniuni cu adidas ,cravata si costum

Offline Marius Ştiucă

• Full Member
  • Senior Troll:Te-am prins, te-am ars !
« Reply #73 on: Thursday 17 October 2013, 15:13:30 »
De Alutusul stramosesc nu vorbeste nimeni...Americani spalati la creere!
Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #74 on: Thursday 17 October 2013, 15:24:47 »
Idea este ca noi am fost privati material, dar am avut niste sanse pe care saracimea din US nu le-a avut.
La 20 de ani, material eram aproape in aceasi situatie ca un negru din ghetouri: Ambii aveam un

• Hero Member
« Reply #75 on: Thursday 17 October 2013, 16:11:25 »

Te rog frumos. Al meu era Sharp, nu JVC. Putzin respekt va rog.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #76 on: Thursday 17 October 2013, 16:30:59 »
unde-i lilitha sa va vaza laudindu-va cu plasticele japoneze
te doare capu, viktor company, sharp frate ce nume de handicapati si la japii aia.
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #77 on: Thursday 17 October 2013, 18:40:24 »
plastice plastice, dar daca vezi cu cat se vand pe e-bay, iti cad pantalonii.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #78 on: Thursday 17 October 2013, 19:23:03 »

eu zic ca procentajul e mult mai mare, bate inspre 110% pentru ca n-am vazut nici un american sa scrie pe quebec.ro douaj de mesaje pe zi.
A nu se mai folosi englezisme ca checks and balances, ci termeni puri romanesti ca cecuri si balante.

Offline maestro

• Hero Member
  • Am o teava mititica...
« Reply #79 on: Thursday 17 October 2013, 22:04:05 »
plastice plastice, dar daca vezi cu cat se vand pe e-bay, iti cad pantalonii.

Depinde! Daca mai are inca sau nu degetu' ala-n cur. Simpla problema de mecanica.
Duritatea untului este proportionala cu prospetimea piinii!