Author Topic: Politica americana  (Read 82379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baluba

• Hero Member
Re: Politica americana
« Reply #40 on: Thursday 17 October 2013, 06:54:29 »
mai bine pe razboaie pe unde si-a intarcat dracul copiii. sper ca ted cruz sa reia buna traditie.

Razboaiele lui Obama in Libia, Afganistan si (cat paici) Siria sunt drepte si aproape.
Cele ale lui Ted Cruz vor fi rele si departe.

Nici n-a apucat saracu Ted sa candideze ca lumea tremura de frica lui.

Asa e si in Rusia unde cum scoate vreunul capul sa candideze impotriva lui Putin, e uns cu smoala, tavalit in fulgi si prezentat poporului de dupa gratii ca sa vada lumea cine sunt "ceilalti".
« Last Edit: Thursday 17 October 2013, 07:10:57 by baluba »
A nu se mai folosi englezisme ca checks and balances, ci termeni puri romanesti ca cecuri si balante.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #41 on: Thursday 17 October 2013, 07:22:34 »
dupa aprobarea unei noi carti de credit Presedintele arata poporului ce ramane de facut:

"let's all go quietly down this road wearing our backwards pants"

http://www.youtube.com/watch?v=fpwhA-LdOHo#t=78
"Aquilla non capit muscas"

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #42 on: Thursday 17 October 2013, 07:26:36 »
Acuma daca tu dai in branci in noapte pana-n noaptea ailalta, la ce-ti foloseste?

La nimic.
Da nu trebuie sa ma convingi Mariuaro, ca eu vreau sa fiu om de-al vostru, din popor.
Cu 0 income ma calific la healthcare gratis, food stamps, locuinta.

Ca ma tot gandesc: e mai usor sa te scoli la 6AM sau la 11AM?
e mai usor sa platesti tu pt healthcare sau sa plateasca altii?
e mai usor sa scrii software sau sa scrii pe forumuri ?

Hai, tu ce zici?
A nu se mai folosi englezisme ca checks and balances, ci termeni puri romanesti ca cecuri si balante.

Offline baluba

• Hero Member
« Reply #43 on: Thursday 17 October 2013, 07:30:18 »
dupa aprobarea unei noi carti de credit Presedintele arata poporului ce ramane de facut:

Yes!
Ne-am calificat din nou la Platinum status!
Next step este credit cardu sa nu aiba limita.

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #44 on: Thursday 17 October 2013, 07:39:19 »

e mai usor sa scrii software. Pe forum e ca si cum ai scrie hardware.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #45 on: Thursday 17 October 2013, 08:08:45 »
 :laugh:
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #46 on: Thursday 17 October 2013, 08:31:32 »
Ca ma tot gandesc: e mai usor sa te scoli la 6AM sau la 11AM?
e mai usor sa platesti tu pt healthcare sau sa plateasca altii?

Hai, tu ce zici?

Zic ca sculatu de dim. nu te ajuta la logica
ai vrut sa zici ceva si n-am inteles eu?
ca la mine-i 15.30 si-s satula de munca pe forum, probabil am nevoie de pauza  :P
Bucurati-va!

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #47 on: Thursday 17 October 2013, 08:38:16 »
Ppl, be more humble.
Numai pentru ca it happens ca unul are o meserie in high demand si-i pe val nu inseamna ca duce singur economia in spate. N-are sens sa ne imbatam cu idei de grandoare pentru ca asta duce la pierzanie. Stop assuming you know how much others work or don't work. E o aroganta inutila.
Also, e ipocrit sa vii dintr-o tara unde ai fost format pe gratis, apari fara datorii si te uiti de sus la unii care n-avut avut oportunitatea asta. E usor sa dai lectii cand nu te-ai nascut intr-o zona outside Detroit city limits.
Astea sunt chestii elementare, nu stiu de ce le mai zic..
Normal ca trebe gasit un echilibru intre statul cu tendinte de caracatita si sistemul privat carnivor de angajati, asta se dadea in problema, da hai sa pastram totusi limitele normalului
You can’t pour from an empty cup.

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • hOW do I WEED If I high tOO MUCHH smoke??? !!!!
« Reply #48 on: Thursday 17 October 2013, 09:14:21 »
Razboaiele lui Obama in Libia, Afganistan si (cat paici) Siria sunt drepte si aproape.
Cele ale lui Ted Cruz vor fi rele si departe.

Nici n-a apucat saracu Ted sa candideze ca lumea tremura de frica lui.

Asa e si in Rusia unde cum scoate vreunul capul sa candideze impotriva lui Putin, e uns cu smoala, tavalit in fulgi si prezentat poporului de dupa gratii ca sa vada lumea cine sunt "ceilalti".
Razboiul din Afganistan nu e al lui Obama. Nici cel din Irak.

Si pana una-alta, in interventia din Libia si in interventia din Siria, la un loc, au murit 0 soldati americani.
Baetiii de cartier nu vorbejte niciodata cu greseli de ortografe.

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #49 on: Thursday 17 October 2013, 09:51:42 »
Also, e ipocrit sa vii dintr-o tara unde ai fost format pe gratis, apari fara datorii si te uiti de sus la unii care n-avut avut oportunitatea asta. E usor sa dai lectii cand nu te-ai nascut intr-o zona outside Detroit city limits.
traiasca comunismul! adica aia de s-au nascut in romania unde totul e "moca" sunt mai norocosi ca aia nascuti in america. bun asa. d-aia emigreaza aia din detroit la cluj.
Razboiul din Afganistan nu e al lui Obama. Nici cel din Irak.

Si pana una-alta, in interventia din Libia si in interventia din Siria, la un loc, au murit 0 soldati americani.
0 soldati americani si o gramada de civili (dusmani) omorati la gramada de dronele castigatorului premiului nobel pentru pace (si popor).

• Hero Member
« Reply #50 on: Thursday 17 October 2013, 10:34:03 »
traiasca comunismul! adica aia de s-au nascut in romania unde totul e "moca" sunt mai norocosi ca aia nascuti in america. bun asa. d-aia emigreaza aia din detroit la cluj.
Eu sunt absolut convins ca:
-Am trait sub comunism mai rau decat traia un american pe welfare (nu de alta, da' mai prost decat traiam nu se putea, daca ne taia de tot mancarea muream dreaqu)
-Am avut acces la o educatie mult mai buna decat 90% din americani. O combinatie de scoli bune, multe carti relevante (nu vorbesc de carti per total. Vorbesc de carti relevante pentru o educatie stiintifica - Titeica se pune, ultimul roman din seria Da Vinci Code nu se pune) si educatia parintilor. Pentru asta ma consider norocos. Puteam sa ma fi nascut eu oricat de inteligent si muncitor, daca eram nascut negru intr-o familie nasoala din Detroit si mama se droga iar tata imi dadea cate cinci palme peste cap cand se imbata tot degeaba erau toate minunile capitalismului.

John, lucrurile nu sunt albe si negre. Capitalismul este mai bun decat comunismul romanesc per total, dar daca ai tras paiul scurt poate fi mai rau.

0 soldati americani si o gramada de civili (dusmani) omorati la gramada de dronele castigatorului premiului nobel pentru pace (si popor).
Americanii au popularitate mare in Libia. Deci ceva bun tot au adus civilii omorati de drone.

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #51 on: Thursday 17 October 2013, 10:41:56 »
Eu sunt absolut convins ca:
-Am trait sub comunism mai rau decat traia un american pe welfare (nu de alta, da' mai prost decat traiam nu se putea, daca ne taia de tot mancarea muream dreaqu)
-Am avut acces la o educatie mult mai buna decat 90% din americani. O combinatie de scoli bune, multe carti relevante (nu vorbesc de carti per total. Vorbesc de carti relevante pentru o educatie stiintifica - Titeica se pune, ultimul roman din seria Da Vinci Code nu se pune) si educatia parintilor. Pentru asta ma consider norocos. Puteam sa ma fi nascut eu oricat de inteligent si muncitor, daca eram nascut negru intr-o familie nasoala din Detroit si mama se droga iar tata imi dadea cate cinci palme peste cap cand se imbata tot degeaba erau toate minunile capitalismului.

John, lucrurile nu sunt albe si negre. Capitalismul este mai bun decat comunismul romanesc per total, dar daca ai tras paiul scurt poate fi mai rau.
tu ai avut parinti educati, dar 80% din colegii tai de generatie (cel putin jumatate din "oraseni" erau de fapt muncitori necalificati adusi de la sate de comunisti, iar aia de la sate numai acces la educatie nu au - decat daca vor - maica-mea vine dintr-o familie de 6 copii de la un sat in varful dealului - 2 dintre ei au facut facultate, restul nu au terminat nici liceul - personal responsibility) nu au avut. au ajuns betivi la birtul satului si violeaza babe de 80 de ani. same shit ca in detroit.

Americanii au popularitate mare in Libia. Deci ceva bun tot au adus civilii omorati de drone.
in libia au omorat ambasadorul sau unde?

• Hero Member
« Reply #52 on: Thursday 17 October 2013, 11:20:50 »
in libia au omorat ambasadorul sau unde?
Vorbesc de popularitate in populatie, nu de diversi dusi cu pluta Talibani.

Offline bambi

• Sr. Member
  • dau cu bombardeaua
« Reply #53 on: Thursday 17 October 2013, 11:45:03 »
mirciulescu si john, mai copii voi ce virsta aveatzi when communism came tumbling down ? 10 any if that much....what do you know about communism that you speak with such expertise ?  ::)
Deep doubts, deep wisdom; small doubts, little wisdom.

• Hero Member
« Reply #54 on: Thursday 17 October 2013, 12:05:10 »
mirciulescu si john, mai copii voi ce virsta aveatzi when communism came tumbling down ? 10 any if that much....what do you know about communism that you speak with such expertise ?  ::)
14. Si sistemul de educatie nu s-a schimbat chiar instantaneu.
Da' tu?

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #55 on: Thursday 17 October 2013, 14:01:27 »
Intre mircea constantinescu si jhon galt, de data asta cel putin, cele sustinute de mircea sunt mult mai justificate.Adevarul e ca e greu sa impaci si capra si varza dar totusi, a da in partile rele ale unui sistem si a nu recunoaste partile rele ale altuia, mi se pare nedrept .Poate ca unii cand o facem,stim ca suntem nedrepti dar o facem pentru ca ne vedem doar purul interes sau pentru ca uram pe cineva care ne-a atins in interesele noastre candva.
 Nu stiu cati duintre voi ati fost mai afectati de ororile staliniste decat am fost eu.Daca va aduceti aminte, cateva zile in urma va faceam cunoscut ca datorita unor abuzuri ale acelor vremuri, eu nu am avut acces la liceu.Cu toate astea,in vremea lui stalin era o lege in Romania care daca nu era abolita de Dej, cred ca nu emigram niciodata.
-Pentru coruptie,dare si luare de mita, pentru (nu mai stiu termenul) lipsa in gestiune,erai judecat si condamnat la un an de inchisoare pentru fiecare 1000 de lei paguba.
 Hai veniti acum sa-mi spuneti, cati oameni nevinovati intrau la puscarie atunci , pentru o asemenea lege tampita,am raspunsul pregatit.
Fuck you Columbus and your curiosity

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #56 on: Thursday 17 October 2013, 14:06:20 »
-Am avut acces la o educatie mult mai buna decat 90% din americani.

mai buna? poate mai ieftina. n-avea dreptate corola cind zicea ce zicea?

numa idiotii aia de la aibiem e de vina ca i-a mincat in cur sa faca pisiul, nu se mai multumea cu masinile lor de scris electrice, ca eram si io sef de sectie azi, cinderella era strungarita model la strungu carusel, constantinescu macaragiu la podu rulant, si microsoftu era inca in garaj la bill gates.
« Last Edit: Thursday 17 October 2013, 14:07:27 by Lilith »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #57 on: Thursday 17 October 2013, 14:10:08 »
lasa-l dreaq de liceu, nene santi. Si daca il faceai, ce folos ?
de liceu te impiedici matale, cand n-aveai dreptul sa iesi pe granita decat in vizita la alte popoare amarate ?
Freedom, bre nenicule, stii ce e aia ? pana si animalele o cauta, nimanui nu-i pasa de fuckin liceu.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

• Hero Member
« Reply #58 on: Thursday 17 October 2013, 14:12:59 »
mai buna? poate mai ieftina. n-avea dreptate corola cind zicea ce zicea?
Mai buna. Am invatat mai mult in scoala decat 90% din americani.

• Hero Member
« Reply #59 on: Thursday 17 October 2013, 14:14:40 »
-Pentru coruptie,dare si luare de mita, pentru (nu mai stiu termenul) lipsa in gestiune,erai judecat si condamnat la un an de inchisoare pentru fiecare 1000 de lei paguba.
 Hai veniti acum sa-mi spuneti, cati oameni nevinovati intrau la puscarie atunci , pentru o asemenea lege tampita,am raspunsul pregatit.
S-ar putea sa ai lipsa in gestiune din greseala, nevinovat fiind.
Dare si luare de mita nu se intampla din greseala futu-i. Nu ti-a bagat nimeni plicu' in buzunar cu de-a sila.