Author Topic: Plecarea  (Read 22633 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: Plecarea
« Reply #500 on: Friday 23 November 2018, 23:13:42 »
Tine de 6 pana nu vine Mihai si ne tunde pe amandoi la 0. Nu iti imagina ca pe mine nu m-ar articula daca simte nevoia. Trebuie, cand ai principii si valori si ti le aperi.

Trebuie sa fii una din putinele femei care apreciaza marlania. Sigur, daca pentru tine sunt principii si valori pot sa te ajut cu o perie virtuala.

Tu chiar ai vazut prea mult Dr Jekill si Mr Hide pe forumul asta simpatic foc, dar plin de clone. Eu ii iau pe toti dupa cum ii percep, nu ma mai intereseaza cine ce e, ci doar merg cu ce degaja personajul, bine, rau, e un coping mecanism si clonajul asta, banuiesc.

N-am musai o problema cu clonele ci cu faptul ca devin prea stravezii si ies la atac sincron. La naiba, daca iti faci clone depune un pic de efort, audienta o merita. :D :D :D

Daca mi-as face o clona m-as munci ca dracu' sa aiba ceva interesant de zis. Cu clona X sa perorez despre Jordan Peterson, cu clona Y sa scriu despre presiunea optima a unei femei gonflabile umpluta cu azot. Nu sa folosesc clona X ca sa sustin clona Y. Asta e lame.
« Last Edit: Friday 23 November 2018, 23:16:06 by Agno »

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #501 on: Friday 23 November 2018, 23:34:07 »
În sfârșit ceva cu cap.
De ce de opun autoritățile italiene? Chiar nu ne putem debarasa de nimicuri?

https://m.gandul.info/magazin/sicriele-organice-ideea-cu-care-doi-designeri-italieni-aduc-o-noua-perspectiva-asupra-mortii-14016333

ideea asta parca mi se pare un pic furata dintr-un sf pe care l-am citit cu multi, multi ani in urma: vorbitor in numele mortilor
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #502 on: Friday 23 November 2018, 23:35:35 »
Agno, tu crezi in himere, esti obosit si obositor. Peterson ala nu ma intereseaza cum ma fascinau ziarele din toaleta din fundul gradinii a bunicilor. Daca tie ti se pare ca valorile mele sunt marlanie, te rog, exista o lista de ignore.
Observatia obraznica si common sense-ul nu le scoti din mine nici cu fierul incins, poti sa faci tu confuzii si provocari cate vrei.

Iar sincronizarea mea cu Mihai e pura intamplare, chiar imi pare rau ca se aduce vorba de el atata, cum imi pare rau ca si gabi200 nu mai scrie, Van Helden si muzica, Mercutio cu filmele, Phoenix cu gradina si scrisul, sa nu mai zic de Dayzee, ce balsam pt ochii mei, sau Portocala, ce colturi de realitate rupea cu camera. Asta ca sa nu numesc decat cativa, de care mi-e tare dor.

Daca e sa ne gadilam in cine pe cine cunoaste, apai sa stii ca nu ma interesezi ca persoana daca asa esti asa de rapid pe tragaci in a judeca pe cineva, doar pt ca e diferit de tine sau nu corespunde normelor cu care esti obisnuit tu.
Poate faci un efort si gandesti outside the box a bit si dincolo de zona ta de confort. As aprecia.
« Last Edit: Friday 23 November 2018, 23:44:56 by anacordis »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #503 on: Friday 23 November 2018, 23:38:08 »
e loc sa-mi iau chitarile cu mine ? daca mai gasesc niste baieti cu acordeoane, ne cumparam un container mai mare.
Am auzit ca in viitor, ADN -ul copacului il va contine pe cel al mortului, si se poate face CLONE.
Ma gandesc la un proiect.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #504 on: Friday 23 November 2018, 23:47:15 »

Iar sincronizarea mea cu Mihai e pura intamplare, chiar imi pare rau ca se aduce vorba de el atata, cum imi pare rau ca si gabi200 nu mai scrie, Van Helden si muzica, Mercutio cu filmele, Phoenix cu gradina si scrisul, sa nu mai zic de Dayzee, ce balsam pt ochii mei, sau Portocala, ce colturi de realitate rupea cu camera. Asta ca sa nu numesc decat cativa, de care mi-e tare dor.

aia e, am ramas numai noi, jigodiile.
Numai bune de pierdut vremea cu ele pana scade varza aia. (pui f-un pic de afumatura, sau e varza ca la Cluj ?)
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #505 on: Friday 23 November 2018, 23:50:45 »

Fender, te alinti din nou si mimezi autoderiziunea. Am inteles, mi s- a tot tocat la cap ca nu esti serios. :grin:

O sa vina ziua cand epiphoanele, ibanezele, yamaha, squier si dean-urile vor fi facute din trupul fenderilor.
Hallelujah !!  :yes:

(Clar cu afumatura, asa ramane pe intestinmai mult timp, sanse mai mari de cancer si alte balarii, dar macar e distractie pt probiotice).

O seara si week-end bune tuturor, m-am simtit bine la tacla cu voi! I mean it  :-* .
« Last Edit: Friday 23 November 2018, 23:54:39 by anacordis »

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #506 on: Friday 23 November 2018, 23:52:04 »
Daca tie ti se pare ca valorile mele sunt marlanie, te rog, exista o lista de ignore.

Vai, ce spui, eu ziceam de valorile celuilalt ... nu ale tale ... Doamne cum e posibil sa faci asemenea confuzii? :D :D :D

I Translate it

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #507 on: Saturday 24 November 2018, 00:03:15 »
Fender, te alinti din nou si mimezi autoderiziunea. Am inteles, mi s- a tot tocat la cap ca nu esti serios. :grin:

O sa vina ziua cand epiphoanele, ibanezele, yamaha, squier si dean-urile vor fi facute din trupul fenderilor.
Hallelujah !!  :yes:

(Clar cu afumatura, asa ramane pe intestinmai mult timp, sanse mai mari de cancer si alte balarii, dar macar e distractie pt probiotice).

O seara si week-end bune tuturor, m-am simtit bine la tacla cu voi! I mean it  :-* .
ete na, de parca ma cunosti. Asculti numai ce zic altii...bad bad...
whatever
As vrea sa ma reincarnez intr-o noua chitara. Humans are fukedup.

p.s. cand mai ai timp, mai fa liste de-alea cu useri vechi. Le ador. Topice cu PLECARI, amintiri cu turntable-uri si Walkman-uri, etc, e clar, daca mai stau pe aici o sa incep sa ma simt batran ca voi. Iar eu mai am viata de trait.
« Last Edit: Saturday 24 November 2018, 00:07:28 by fenderguitars »

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #508 on: Saturday 24 November 2018, 00:13:11 »
Fender, musai, mie amintirile imi priesc, cand fac 40, bat la usa iarn asta, te anunt. Dar nu fara cadou.
« Last Edit: Saturday 24 November 2018, 00:14:57 by anacordis »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #509 on: Saturday 24 November 2018, 00:20:50 »
Fender, musai, mie amintirile imi priesc, cand fac 40, bat la usa iarn asta, te anunt. Dar nu fara cadou.
atunci trebuie sa ma intelegi, nu toti suntem la fel. Eu sufar.

pe mine,
R1: Amintirile ma chinuiesc, amintirile ma rascolesc, nu mai rezist [x2]

R2: Tu n-ai stiut cat am suferit, singur sa traiesc din amintiri [x2]
plus ca mi-e frica sa dorm singurica.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #510 on: Saturday 24 November 2018, 01:26:07 »
Ana, da, gradina cu înțelesul de proprietate, pământ al familiei din jurul casei. In fapt e o fâneață cu pomi fructiferi de pe lângă casă.
In Retezat locului unde cultivi an de an, gradina gen i se spune holda.

Da, Oltenia e ceva fabulos pentru cultul morților. Unica in țara noastră.
Am văzut un doc cu olteni și moartea, fabulos!
Poate apare pe net sa il pun, adorabili!
Bucurati-va!

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #511 on: Saturday 24 November 2018, 02:24:29 »
Nu stiam, Marioara, de holda, merci.Seamana a loc destinat reculegerii si cugetarii.

In Oltenia, sud de tot, avem o parte in fata casei care se numeste bolta.
E o intindere larga, cu vita de vie, rosioara i se spune la soiuri, ananas si alb de masa. Oamenii pun grilaje de fier si asa creste, se urca si face o bolta.Unde vara stai sub ea si dormitezi iar toamna curge mustul direct in par. De multe ori sub ea se fac nunti, botezuri, priveghi si alte paranghelii.

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #512 on: Monday 26 November 2018, 21:14:00 »
Copil fiind, am facut cateva vacante in vara in Oltenia, la Slatina si la tara langa Slatina si imi aduc aminte de BOLTA de struguri si de via mai mare din gradina si de un dud batran ce facea dude imense care cadeau pe langa fantana si ce cald era ziua si ce placut era seara cand era racoare si lumea se aduna fiecare pe la casa lui, ce amintiri te napadesc cand auzi doar un cuvant de demult, iti aduci apoi aminte de o lume intreaga si de o copilarie aproape uitata...
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #513 on: Tuesday 27 November 2018, 09:40:27 »
nu numai in oltenia erau bolte cu vita de vie si pline de amintiri.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #514 on: Tuesday 27 November 2018, 09:57:49 »
Bolta de vie e peste tot.
Eu am vin tot din bolta.
Bucurati-va!