Author Topic: Octombrie 17, 2018  (Read 6294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Octombrie 17, 2018
« Reply #120 on: Sunday 21 October 2018, 11:02:06 »

hai, lasa-te de jargoane din astea ca ne cunoastem; daca tu nu iti amintesti de mine e ok... dar eu chiar te admiram candva.

PS stii ca-s de la Iasi, a? Deci nu chiar "necunoscuta" si "ignorabila"
pai tu ai zis ca esti din Iasi, wtf ...de unde era eu sa stiu ?
nu ma mai admira atat. Nici macar nu beau cafea si de-aia sunt intr-o stare de depresie absolut grandiaoasa.
Necunoscuta si ignorabila ? vai pacatele mele, tu esti centrul atentiei mele.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #121 on: Sunday 21 October 2018, 11:12:59 »
Stai linistit, fendere, ca nu de atentia ta am nevoie.

Nici de aprobarea ta cum sa imi traiesc viata, daca sa beau cafea sau alte chestii...

azi sunt obosita si stau pe aici, nu am nici un chef sa ma contrazic cu nimeni.

Dar stii ce faina e o cafea instant Davidoff (de la Yummy Market)? asa, cu zahar, frecata ca acasa de ramane cana cu urme de la lingurita? Sau un espresso cu crema de lapte deasupra? Sau o cafea neagra facuta la french press? Am toate jucariile astea, le-am dorit si le-am cumparat, si ma bucur de ele si oleaca ma doare ca te intristeaza pe tine ca eu beau cafea... dar aia e! Oh, si cappucino imi place!

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #122 on: Sunday 21 October 2018, 16:15:05 »
Trist e ca l-am cunoscut pe fender nostim, si frumos la suflet, intotdeauna gata sa spuna un cuvant de incurajare sau sa ajute.

Da tu fata, si mie me dor de fenderul ala dinainte de a deveni woke la prosteala universala ....

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #123 on: Sunday 21 October 2018, 17:10:50 »
Da tu fata, si mie me dor de fenderul ala dinainte de a deveni woke la prosteala universala ....
si mie mi-e dor, dar viata merge mai departe pentru unii. Asta e legea firii.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #124 on: Sunday 21 October 2018, 18:06:46 »
Eu sint convins ca as avea un weekend nemaipomenit cu aproape oricare din voi, maritimul included, singura exceptie fiind grupi, am asa o calitate chiar beat manga fiind sa ma abtin sa atac subiecte delicate, si vorba lui agno, daca nu avem nimic de impartit, plus neavind cu ce sa ma laud, averi si acareturi, probabil ca ne v om simti bine. Aci cu v om asta nu sint sigur, maritimul ma piate corecta daca e cazul fara sa ma supar
I am in perfect shape for my weight.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #125 on: Sunday 21 October 2018, 19:13:35 »
Eu sint convins ca as avea un weekend nemaipomenit cu aproape oricare din voi, maritimul included, singura exceptie fiind grupi, am asa o calitate chiar beat manga fiind sa ma abtin sa atac subiecte delicate, si vorba lui agno, daca nu avem nimic de impartit, plus neavind cu ce sa ma laud, averi si acareturi, probabil ca ne v om simti bine. Aci cu v om asta nu sint sigur, maritimul ma piate corecta daca e cazul fara sa ma supar

Your awesomeness is exceeded only by your gait.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #126 on: Sunday 21 October 2018, 19:52:21 »
Yap, m ai facut sa gogalesc gait, sa te fut.

I Translate it

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • Did I forget to offend anyone?
« Reply #127 on: Sunday 21 October 2018, 20:09:36 »
Dar nu puteți forma o familie.
Admine, chiar nu se poate sa facem ceva cu clubul labarilor?

Da, baietii finuti si de viata din cauza carora pleaca toate fetele de pe forum. Stii si tu care sunt.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #128 on: Sunday 21 October 2018, 20:37:02 »
Pai nu, ca e bartai animalu, mi ar fi frica sa ridic mina la el sa l bat

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #129 on: Sunday 21 October 2018, 21:26:40 »

Bine ca nu esti sigur, ca n-are cratima. Filoloaga Marioara stie acum, dupa ce i-am explicat, ca cratima se pune doar la absorbtia unei litere sau grup de litere. In cazul asta, “vom” este pers. I-a plural a verbului (ca auxiliar pentru viitor) “a vrea”, ca in “eu voi merge”, “tu vei merge”, “el va merge”, “noi vom merge”, etc...

Prin urmare, n-are.

Declare ca m-am plictisit de gramatica, de acum puteti scrie “mortii matii” fara frica, nu va mai corecteaza nimeni.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #130 on: Sunday 21 October 2018, 23:14:24 »

Aia e secretul: "un weekend nemaipomeint cu oricare dintre noi (avem onoarea!), dar specifica: "SEPARAT!", ca daca ne adunam toti... bani de bail ai?

Offline janine

• Hero Member
« Reply #131 on: Sunday 21 October 2018, 23:17:58 »

Declare ca m-am plictisit de gramatica, de acum puteti scrie “mortii matii” fara frica, nu va mai corecteaza nimeni.

Am onoarea sa descopar prima greseala la MV.

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #132 on: Sunday 21 October 2018, 23:56:57 »

Am onoarea sa descopar prima greseala la MV.

Asa e, pastele ma-sii de autocorrect, mai scapa cate una neromaneasca.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #133 on: Monday 22 October 2018, 08:33:54 »
Marcat in calendar !

:laugh:

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #134 on: Monday 22 October 2018, 09:14:54 »
hai ca v-ati imprietenit.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #135 on: Monday 22 October 2018, 09:32:58 »
hai ca v-ati imprietenit.

adica eu m-am imprietenit cu el , nu el cu mine.

hai recunoaste si tu ca e destept, cred ca asta sperie pe multi... ca pe vremea lu Galileo Galilei, l-or ars pe rug caera mai usor decat sa se lase invatati de el... ceea ce stim azi. Ca "epur si muove"  :grin:

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #136 on: Monday 22 October 2018, 09:38:56 »
este foarte destept, ceea ce ma sperie.
Ca sa crezi ce a zis unul acu 400 de ani si sa nu mai treci prin nici un filtru de gandire, asta e o dovada de desteptaciune pura. Ala a avut instrumente atunci mai bune decat avem noi azi.
Ce sa mai , a zis-o Galilei. Il stii pe Galilei ? Baiatu lu Galileo.

semnat,

Rabufnitoru.
« Last Edit: Monday 22 October 2018, 09:40:08 by fenderguitars »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #137 on: Monday 22 October 2018, 09:45:53 »
Ca sa crezi ce a zis unul acu 400 de ani si sa nu mai treci prin nici un filtru de gandire, asta e o dovada de desteptaciune pura.

bre, nici 10 dimineata nu e si tu deja esti deranjat. Da, Galileo Galilei a stiut lucruri fara sculele astea pe care le avem azi.... dar ce cconteaza.

Nici nu iti mai  raspund.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #138 on: Monday 22 October 2018, 09:48:10 »

bre, nici 10 dimineata nu e si tu deja esti deranjat. Da, Galileo Galilei a stiut lucruri fara sculele astea pe care le avem azi.... dar ce cconteaza.

Nici nu iti mai  raspund.
nici eu.

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #139 on: Monday 22 October 2018, 10:23:40 »
Ca sa crezi ce a zis unul acu 400 de ani si sa nu mai treci prin nici un filtru de gandire, asta e o dovada de desteptaciune pura. Ala a avut instrumente atunci mai bune decat avem noi azi.
Ce sa mai , a zis-o Galilei. Il stii pe Galilei ? Baiatu lu Galileo.
Ia, repede o lista cu unul si altul care n-au trecut de filtrul gandirii critice fenderiene:

- Albert Einstein (teoria relativitatii, curbe geodezice, GPS-ul care de fapt nu exista)
- Hermann Oberth (motorul racheta care merge in vid)
- Galileo Galilei (mai sus)
- NASA (desene false in loc de fotografii, sateliti, conspiratie mondiala)
- Nicolaus Copernicus (auzi tu, "e pur si muove")
- Roald Amundsen (a ajuns la Polul Sud, n-a gasit zidul de gheatza si nici n-a cazut)

Lista e in dezvoltare continua.
« Last Edit: Monday 22 October 2018, 10:24:43 by Mihai Vasile »