Author Topic: Octombrie 17, 2018  (Read 6187 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: Octombrie 17, 2018
« Reply #100 on: Saturday 20 October 2018, 20:49:16 »
De ce te vizita comisia? Ca sa-ti aduca acasa ca tu nu mai esti in stare sa mergi la LCBO decat in patru labi pardon labe?

Tre' sa citesti, e fun de numai. Comisia asta formata din femei in varsta, foarte intepate venea la tine acasa Duminica, dupa slujba si vorbea pe rand cu tine, ca pacate, ca Iadul, treburi si cu femeia ... ca se presupunea ca daca barbatul bea, are o suparare si evident, femeia era de vina. :)

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #101 on: Saturday 20 October 2018, 20:56:33 »

alcoolul este monopol de stat.
piata neagra? dute si cumpara o sticla de grey goose la juma de pret in canada, de pe piata neagra. gasesti?

de curiozitate, in romania iti faceai vinul acasa la fel ca aici?
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #102 on: Saturday 20 October 2018, 20:57:29 »
ba io cred ca temperance league te si batea cu gentile in cap daca te prindea pe strada clatinindu-te.
nu mai stiu pe unde am vazut o condicutza d-asta in care erai trecut cind si cit alcohol ai cumparat, plus ca alcolul il tinea in spate, ferit de privirile pofticiosilor fara parale, cam cum se tin tigarile acuma
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #103 on: Sunday 21 October 2018, 01:05:23 »
Suna ca teoriile lui fender. Nici alcoolul, nici iarba nu-s controlate de guvern, nu total in orice caz. Cand guvernul controleaza prea tare ceva, apare piata neagra. Dar ar fi fost asa cum zici War on Drugs era terminat inainte de-a incepe.

Elanul asta cu interdictiile cred ca vine de la lazy parenting. In loc sa pierzi vremea cu proprii copii, sa le arati de ce nu e bine asta sau aia, unii prefera sa lase guvernul sa le faca munca lor si sa nu dea voie la nimic tentant.
fortezi nota si o dai in sofisme.
Aia n-are nicio legatura cu nicio teorie. Interdictiile vin din calcule economice : e mai ieftin sa previi decat sa ingrijesti bolnavi la spital care nu mai platesc taxe si nu mai fac decat sa consume din banii publici in loc ca lovelele alesa sa intre la teschereaua baietilor.
Nimeni altcineva nu are grija de tine, in afara de mama ta, cine o mai are.
Nimeni. (asta da, e o teorie de a mea - mi-o  insusesc. Daca cineva crede altfel, e doar un naiv)
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Giuchici

• new users
« Reply #104 on: Sunday 21 October 2018, 01:08:20 »
nu le da idei că nu se știe ce le mai bubuie mintea
la ce le-o bubuit lor acum trei zile te poti astepta la orice

[/size][size=78%] [/size][/size]
terminați nene cu interdicțiile, chiar n-au guvernele alte treburi mai importante de făcut?!
pai tocmai aici e paradoxul ,in loc sa rezolve problemele guvernul se ocupa cu mizerii.

[/size]
de ex in toată Europa se fumează pe terase exterioare și pe stradă și acolo sunt sistemele medicale mult mai bine puse la punct și susținute de nivele de impozitare mai scăzute decât în Canada
ei nu-i chiar asa Rufuse ,exagerezi ,uite un link cu tarile astea temerare care vor sa urmeze pilda cacanadei.
  https://www.civilized.life/articles/countries-to-legalize-marijuana-after-canada/
  daca Olanda si Spania se pisa contra vintului de ce s-ar lasa mai prejos Canada,doar e la moda.

I-as intreba pe cei cu interzicerea de ce nu incepeti intai cu alcoolul si tigara, ca-s mai nocive si mai addictive cu mult decat iarba?
[/size]because of marijuana's largely illegal status, long-term studies on all its health effects have been limited — meaning more research is needed.[/color]
Aranjeaza tu cu Iustin sa scoata alcolul si tigara in afara legii ,am ramine doar cu iarba, un deal reusit.

[/size]
Elanul asta cu interdictiile cred ca vine de la lazy parenting. In loc sa pierzi vremea cu proprii copii, sa le arati de ce nu e bine asta sau aia, unii prefera sa lase guvernul sa le faca munca lor si sa nu dea voie la nimic tentant.
Aici chiar te invidiez ,statutul tau de gospodina semi-casnica iti ofera sansa de a-ti pierde timpul cu proprii copii.Mi te si imaginez cu miinile in sold ,sortzul cu floricele la briu, criticind parintii care impiedica sarmanul guvern sa sloboada ceva tentant pe piatza.

Mi-as dori sa va vad fetzele cind nepoteii vostri o sa inceapa o zi obisnuita de kindergarten cintind noul imn al cacanadei, urmind logica zilei de 17 oct.
  https://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw&list=RDWeYsTmIzjkw&index=1

Pofta mare la dans
  Agno ,nu uita sa-ti pui sortzul

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #105 on: Sunday 21 October 2018, 05:44:07 »
Aici chiar te invidiez ,statutul tau de gospodina semi-casnica iti ofera sansa de a-ti pierde timpul cu proprii copii.

It's OK, m-am obisnuit sa primesc cele mai multe sfaturi despre cum sa-mi cresc copiii taman de la cei fara copii.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #106 on: Sunday 21 October 2018, 08:55:07 »

Hai ca io sint la warehaus de la 6, da tu janino la ce te ai trezit asa devreme?
Sa nu mi zici ca imbatrinesti si tu si nu mai si somn...
Nu e semn de varsta, bre, ca eram treaza la 7. Am avut de participat la un curs (de ala intens, cu practica dupa fiecare capitol) ieri de la 8 dimi la 6 seara. De dormit pot sa bag si 12 ore, daca si cand apuc un weekend cu nimic urgent si gasca plecata, ca asta se plictiseste asa, sa ma stie dormind, si vine sa ma pupe, sau imi aduce cafeaua...

Dar e semn de varsta ca is chiauna azi, dupa ce ieri am bagat atata informatie. Cand eram tanara mergeam la sesiuni de astea de instruire cate o saptamana si ma intorceam acasa invigorata, azi parca nici sa ma duc sa fac a doua cafea nu am energie.

I Translate it

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #107 on: Sunday 21 October 2018, 09:14:00 »
Nu e semn de varsta, bre, ca eram treaza la 7. Am avut de participat la un curs (de ala intens, cu practica dupa fiecare capitol) ieri de la 8 dimi la 6 seara. De dormit pot sa bag si 12 ore, daca si cand apuc un weekend cu nimic urgent si gasca plecata, ca asta se plictiseste asa, sa ma stie dormind, si vine sa ma pupe, sau imi aduce cafeaua...

Dar e semn de varsta ca is chiauna azi, dupa ce ieri am bagat atata informatie. Cand eram tanara mergeam la sesiuni de astea de instruire cate o saptamana si ma intorceam acasa invigorata, azi parca nici sa ma duc sa fac a doua cafea nu am energie.

daca tai cafeaua din viata ta o sa te simti ca la 20 de ani again.
Serios.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #108 on: Sunday 21 October 2018, 09:43:12 »
daca tai cafeaua din viata ta o sa te simti ca la 20 de ani again.
Serios.

du-te, bre! Si care e rostul vietii daca imi tai toate placerile, asa, cate una? sa mor sanatoasa ca sa foloseasca si altii organele mele?

La 20 de ani eram o curca, nu cred ca as vrea sa ma simt din nou asa.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #109 on: Sunday 21 October 2018, 09:59:31 »
cafeaua e una din bucuriile vietii ? ok.
daca ti-e frica de furat organe, apuca-te repede sa bagi doua pachete de tigari pe zi, chush la greu si o sticla de johnny de dimineata pe stomacul gol. In felul asta nimeni no va mai fi interesat de nimic.
Iar Bucuriile vietii vor reveni de indata la normal.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #110 on: Sunday 21 October 2018, 10:07:32 »
Fender, ce am scris eu si ce ai inteles tu...

Erai mult mai nostim cand faceai poze la gratarul de la  biserica lu popa gheorghe decat esti acum. Degeaba te vanturi prin lume ca nu ti se deschid orizionturile ci ti se inguseteaza si devin PUNCT DE VEDERE.

TRIST ANAPODA...

sa nu te invidieze nimeni nici ca te plimbi, nici ca vezi locuri... ca ceva e gresit in spatele globului ocular si distorsioneaza imaginea in asa hal, ca informatia primita de creier este ...

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #111 on: Sunday 21 October 2018, 10:16:03 »
pun poze cu ce vreau si ma plimb unde vreau si fac ce vreau.
Ce-are asta de-a face cu a fi nostim cand doar ce vorbeam despre cafea iar tu ai pomenit ca vrei sa mori bolnava de ceva sa nu-ti ia astia organele.
Ce-are a face cu a fi invidiat de cineva despre ceva ?
you got a problem girl, a big one.
Got bless you.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #112 on: Sunday 21 October 2018, 10:27:53 »
io cred ca nu vorbesti serios, pe bune.
cafeaua aia, era vorba de o mica placere.
cateodata dimineata la o tacla.
si atat.
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #113 on: Sunday 21 October 2018, 10:28:43 »
cafeaua e una din bucuriile vietii ? ok.
daca ti-e frica de furat organe, apuca-te repede sa bagi doua pachete de tigari pe zi, chush la greu si o sticla de johnny de dimineata pe stomacul gol. In felul asta nimeni no va mai fi interesat de nimic.
Iar Bucuriile vietii vor reveni de indata la normal.

Dom`n doctor , a doua sticla pe zi in ce conditii o recomandati ?
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline janine

• Hero Member
« Reply #114 on: Sunday 21 October 2018, 10:33:25 »
Trist e ca l-am cunoscut pe fender nostim, si frumos la suflet, intotdeauna gata sa spuna un cuvant de incurajare sau sa ajute.

Unde a cazut el asa de rau de a devenit asa apatic?

bre, toti am avut de trecut prin foc, mai usor saau mai greu, dar sa ne acrim in asa hal? Sa traim asa, in continua incrancenare?
« Last Edit: Sunday 21 October 2018, 10:37:40 by janine »

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #115 on: Sunday 21 October 2018, 10:35:44 »
io cred ca nu vorbesti serios, pe bune.
cafeaua aia, era vorba de o mica placere.
cateodata dimineata la o tacla.
si atat.

In ziua de azi , oamenii nu sunt educati cum sa foloseasca bunurile , chiar vorbind si despre oameni cu inalta pregatire. Intri in cabinetul unui doctor , persoana cu cele mai bune conostinte despre sanatatea umana sau daca nu le are , persoana care se poate documenta cel mai usor si il vezi cu o cafea de 750 ml pe birou , cafea pe care o termina de baut in doua ore , dupa ce a oxidat toata.
Fuck you Columbus and your curiosity

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #116 on: Sunday 21 October 2018, 10:47:28 »

Dom`n doctor , a doua sticla pe zi in ce conditii o recomandati ?
a doua sticla se recomanda dupa ce ai jucat o tabla.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #117 on: Sunday 21 October 2018, 10:53:34 »
fender, fiecare cu bucuriile lui... daca tu nu mai gasesti nimic in care sa iti gasesti placere, cred ca ar fi bine sa vezi un consilier...

apatia e un semn al depresiei, dar stiai ca e si un pacat? Pavel apostolul scrie Filipenilor: "Bucurati-va in Domnul! iarasi zic: bucurati-va!" degeaba esti tu acolo la pupat icoane daca nu traiesti Cuvantul. Serios...

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #118 on: Sunday 21 October 2018, 10:55:01 »
fender, fiecare cu bucuriile lui... daca tu nu mai gasesti nimic in care sa iti gasesti placere, cred ca ar fi bine sa vezi un consilier...

apatia e un semn al depresiei, dar stiai ca e si un pacat? Pavel apostolul scrie Filipenilor: "Bucurati-va in Domnul! iarasi zic: bucurati-va!" degeaba esti tu acolo la pupat icoane daca nu traiesti Cuvantul. Serios...
janine, tu ai, intotdeauna, dreptate.
BTW, cine e popa gheorghe ? e de la voi de la Iasi ?

Offline janine

• Hero Member
« Reply #119 on: Sunday 21 October 2018, 10:58:19 »
janine, tu ai, intotdeauna, dreptate.
BTW, cine e popa gheorghe ? e de la voi de la Iasi ?

hai, lasa-te de jargoane din astea ca ne cunoastem; daca tu nu iti amintesti de mine e ok... dar eu chiar te admiram candva.

PS stii ca-s de la Iasi, a? Deci nu chiar "necunoscuta" si "ignorabila"