Author Topic: Netflix  (Read 13705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crenguta

• Full Member
Re: Netflix
« Reply #160 on: Sunday 24 November 2019, 13:03:36 »
eu folosesc popcorn si ma sparie niste colegi care zic ca au primit notificari dela internet provider sa nu mai utilizeze popcorn. in plus asta cand demareaza imi recomanda cu insistenta un vpn.
Sa ne iubim.

Offline Iugin2

• new users
« Reply #161 on: Sunday 24 November 2019, 21:41:28 »
unde e vpn cu 6.99, vreu si eu lincul.
https://www.purevpn.com/pages/get1ydeal?aff=20375&chan=fbrt

Pay only $11.88 while subscribing to the 1-year plan!
The recurring will be charged at $69.95 next year.

Nu exista nici un recurring

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #162 on: Monday 25 November 2019, 21:30:46 »
incercati si surfshark, e misto, bun si in super special de black Friday. eu l-am incercat multumit.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #163 on: Tuesday 26 November 2019, 23:08:40 »
https://www.purevpn.com/pages/get1ydeal?aff=20375&chan=fbrt

Pay only $11.88 while subscribing to the 1-year plan!
The recurring will be charged at $69.95 next year.

Nu exista nici un recurring

De unde stii ca nu exista ? Cand platesti iti dai acordul, scrie destul de clar.
Sa ne iubim.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #164 on: Wednesday 27 November 2019, 00:14:52 »
De unde stii ca nu exista ? Cand platesti iti dai acordul, scrie destul de clar.

Dupa ce platesc chestii de astea de care mi-e frica de auto- reinnoire, sun la banca si schimb cardul cu care am platit. Altii folosesc prepaid visa, unde merge.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #165 on: Wednesday 27 November 2019, 18:31:12 »
sunt foarte insistenti, mi-au scris ca de ce m-am oprit la un pas de final, io le am zis sa-si bage recurenta undeva, mi-au raspuns ca dupa ce fac plata apare o optiune sa cancelezi recurenta.
prea multa bataie de cap pentru 12 dolari. sa mai stau si cu grija si sa-mi schimb cardul ? duca-se.
Sa ne iubim.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #166 on: Wednesday 27 November 2019, 22:26:00 »
sunt foarte insistenti, mi-au scris ca de ce m-am oprit la un pas de final, io le am zis sa-si bage recurenta undeva, mi-au raspuns ca dupa ce fac plata apare o optiune sa cancelezi recurenta.
prea multa bataie de cap pentru 12 dolari. sa mai stau si cu grija si sa-mi schimb cardul ? duca-se.

:laugh:  Pai daca le zic ca m-or incasat aiurea unii  imi da banca banii inapoi. Dar nu 12 dolari, macar un frigider, sa merite  :laugh:

I Translate it

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #167 on: Wednesday 27 November 2019, 22:42:12 »
N-as prea crede ca nu mai sunt nici astia la banca asa de prosti.
am patit-o cu un joculet unde puneai 1$ si automat erai inscrisa la un abonament lunar de 300$ cu nspe mii de participari. desigur ca asta scria foarte foarte mic pe la agrementurile celea pe care nu le citeste nimeni.
Asa ca m-am trezit cu 300 pe card , m-am pus cu gura pe aia la banca, ca ce nu verificati, ca daia sunteti platiti, ca trebuia sa vedeti o plata atipica si mi-au explicat dragutz ca in momentul cand am facut o plata (cel 1$) nu se mai considera tranzactii noi si neacceptate urmatoarele. Norocul a fost ca au mai cazut multi altii in plasa, aveau reclamatiii destule si cunosteau situatia, chiar mi-au spus unde sa citesc ca la prosti si mi-am recuperat banii.
d'aia incerc sa evit situatii asemanatoare.
Sa ne iubim.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #168 on: Wednesday 27 November 2019, 22:46:23 »
viseaza tu frumos ... pt  cumparaturi pe net e bine sa ai un card de valoare mica 100-500  $ de care te poti dispensa usor , ceva gen capital one , NU folosi cardurile tale de baza  decat daca faci plati prin pp ... unele sit-uri spun cu litere mici (foarte) ca daca vrei sa termini o subscriptie tre sa trimiti un mail la o adresa  ca sa-ti trimita un cod  ... inutil sa spun ca nu-ti trimit nimic si tre sa anulezi cardul
« Last Edit: Wednesday 27 November 2019, 22:48:08 by crsv »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #169 on: Thursday 28 November 2019, 00:02:28 »
Merci! Acum am scos CC-ul de pe walmart ca am comandat acum cateva zile si m-am mirat ca era acolo un card salvat; de obicei platesc PP si numai daca nu sunt sigura ca imi vine ceva sau imi place pun CC ca sa pot returna fara sa ma complic cu store credit.

Cred ca costco tine minte cardul.. sau doar membershipul? si Amazon, ca la cat cumpar de acolo sa tot pun numere e jale.

Nu, mi-am cumparat dvd-urile la filmele pe care le voiam si nu sunt pe netflix... oricum sunt filme care pot  fi vazute de mai multe ori...

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #170 on: Thursday 28 November 2019, 00:17:19 »
nu stiu de costco ca fiind solo nu  ma prea intereaseaza  , la amazon platesc cu paypal  deci ei nu au card-ul meu , iar cu PP se presupune  ca ai double protection
« Last Edit: Thursday 28 November 2019, 00:33:19 by crsv »

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #171 on: Sunday 01 December 2019, 16:05:04 »
Vizionat azi "Father Figures".

Ioi, ce mi-a placut!  :yes:
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #172 on: Sunday 01 December 2019, 22:19:02 »
the Irishman, not bad
I am in perfect shape for my weight.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #173 on: Sunday 01 December 2019, 22:27:42 »
nu e netflix dar am ras cu lacrimi:

Image result for bad moms"

Image result for bad moms"

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #174 on: Sunday 01 December 2019, 22:49:26 »
bagati Netflix neica.

coroleo chiar ti-a placut irishmanu ? profund dezamagita, mai ales de De Niro. Actor mare , nu zic, dar machiajul m-a bulversat profund. La fel si restul, prea multi grei la un loc. Am ramas cu impresia ca filmul e atat de apreciat datorita subiectelor pe care le atinge. pe kennedy l-a pus mafia italiana si tot ea l-a impuscat, cu Nixon la fel, cu hofa, cu las vegasul, fbi-ul, numa subiecte fierbinti. Pesci joaca exceptional.
Sa ne iubim.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #175 on: Monday 02 December 2019, 14:37:56 »
ce curios, generatia noastra vede the irishman ca pe un masterclass de la marii maestri, dar altii (e.g., nepotu-meu) nici nu pot trece de o ora din cauza de viteza mica a actiunii (?!) si prea mult context istoric de inteles. Ceea ce arata inca o data ca oricat de genial ai fi, esti geniul generatiei tale, nu mai mult.

Am vazut si interviuri cu ei despre the irishman (cu exceptia lui Joe Pesci care nu participa la asa ceva). In afara de tehnica aia de intinerire a actorilor discutiile erau boring.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #176 on: Monday 02 December 2019, 14:43:25 »
daca ati avea minte-n cap ati intelege ca astea-s doar unelete de spalare a creierului si deturnarea deliberata de la adevar. Astia tinerii sunt deja fucked (majoritatea). Nu mai gandeste nici unul, cultura lor se bazeaza pe netflix and other TV and media bullshit.
Subliminal, acum, pe oricine intrebi mafia vere a fost de vina
mcpmdr
« Last Edit: Monday 02 December 2019, 14:47:59 by fenderguitars »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #177 on: Monday 02 December 2019, 15:29:37 »
the father figures: final neasteptat. ai plans liliacule?

irishman: ma uit la el ca la serial. cate putin in fiecare seara. film de 3 ore !
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #178 on: Monday 02 December 2019, 15:47:59 »
Am vazut Irishman filmul dar nu am vazut nimic bun, ventileaza teoriile conspiratiei cu niste moshi care abia isi taraie pantalonii
Pusheen the cat

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #179 on: Monday 02 December 2019, 18:04:44 »
nici pe mine nu m-a încântat The Irishman, aceeași intrigă mafiotă plictisitoare care a tot fost "bătută" de o mulțime de  filme pe aceeași temă de câțiva zeci de ani

distribuția grea cred că ar fi încântat publicul în urmă cu 30 de ani, acum mi s-au părut penibili cu fețele alea aproape imobile încărcate de machiaj
"Aquilla non capit muscas"