Author Topic: Netflix  (Read 5345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shugharitza

• Hero Member
Re: Netflix
« Reply #60 on: Monday 28 May 2018, 19:09:22 »
cred ca de atunci ai evitat filmele de dragoste cu final najpa, nu ?
....ca daca imi spui ca te-ai uitat apoi si la Somewhere in Time, inseamna ca esti addicted.
trebe rehab cu Texas chain saw, Psiho 1 si Jaws.

Ca tu n-ai vazut nici Love Story si nici Somewhere in time, nu?

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #61 on: Monday 28 May 2018, 22:31:02 »
wrong topic, sorry
« Last Edit: Monday 28 May 2018, 22:33:33 by Rufus »
"Aquilla non capit muscas"

Offline janine

• Hero Member
« Reply #62 on: Monday 28 May 2018, 23:22:37 »
Or fi doua filme cu titlul de Blacklist pe acelasi Netflix?
Mi-a placut Blacklistul in care o FBI-ista tinerica si nu prea experimentata ajunge sa lucreze ca partenera pentru un rechin mare. Cred ca n-au trecut prea multe episoade pana sa ma gandesc ca Lizzie e chiar fiica banditului. Altfel, care barbat vrea sa protejeze o tanara fata de care, evident, nu nutreste interes sexual? Apoi, fiecare episod e de sine-statator, iar faptul ca intre timp altcineva din casa a vazut in plus 2-3 episoade nu mi-a deranjat nicicum vizionarea. Am continuat de unde s-a oprit. Iar daca peste doi ani o sa ma intrebi despre filmul asta, n-o sa ma refer la el ca la un film care mi-a pus creierii pe bigudiuri. Repet, mi-a placut: a fost usor de urmarit si m-a relaxat.
Referitor la intalnirea cu ochii aia albastri, inteleg ca ti-a placut. Sa fie cu noroc!

Poate ai dreptate, poate numai mi-a picat mie bine in acea perioada - ca ala e filmul de care zici si tu; asa cum in seara asta am ras cu lacrimi la o porcarie de film (Ibiza,  parca). Dar la vremea aceea (ianuarie) filmul ala m-a hranit asa, sufleteste, cu citate gen "There are wood ships and sail ships; there are ships sailing on storm or on calm water; but you better hang on on friendship". Cred ca linia sentimentala mi-a placut, ca ghicisem ca e tatal fetei dar imi placea asa de mult dansul ala intre ei, ca tagoul cumva.

Cu nenea cu ochi albastri nu a fost decat funny, am ras ca urmaream cu flashpoint de ochii lui si de locurile din Toronto pe care le recunosteam, nici nu imi amintesc prea mult ca pretina a aranjat sa ne vedem exact dupa family court, adica dupa ce trag de custodie, de vizite si alte porcarii, sa nu ma duc acasa sa ma umflu de plans...

si X-comp a ramas la inima mea ca fie-mea mi-a facut surpriza, a facut ea cina si cica a gasit ea un film... si-a amintit ca imi placea flashpoint... oare cati ani in urma o fi fost? Zuza, fie-mea... si a fost dulcica ca ne-am uitat la toate episoadele impreuna desi cred ca nu era pe placul ei. Dar am pierdut actiunea exact cand a ajuns "shpioana" in Romania.

Am incercat sa ne uitam la Girlmore Girls dar parca nu mai are farmec; cand eram gravida am primit toata colectia (1-7), m-am uitat la film cand avea micuta colici si o tineam in brate. Apoi ne-am uitat amandoua intr-o vara cand avea 8 ani... dar acum nu ne-a mai placut. cred ca inca nu  vrem sa acceptam ca viata s-ar putea sa ne limiteze doar la vizite... Poate ca nu.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #63 on: Tuesday 29 May 2018, 03:43:51 »
Va rog, poate cineva sa rezume in cateva cuvinte simple fenomenul, că nu m-am dat, nu știu
E cumva un fel de radio la difuzor, ca in anii 50-60 la noi la sate. S-a electrificat și/pt că trebuia să intre treaba cu omul nou in oase.
Electrificat, acu înseamnă net de nu scapă nici musca nefeisbucizata/netflixata

Fender, abtine-te.

Dorel, ai microfonul.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #64 on: Tuesday 29 May 2018, 03:46:49 »
De ce? acum.
Citesc cum că Udrea a fost contactată chipurile pt un film. Pt netflixu asta.
Vreau sa inteleg care e treaba, e fenomen ca feisbuc?

Mă minunez și nu prea cat tupeu are parașuta asta, cică va conduce Romania.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
Bucurati-va!

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #66 on: Monday 25 June 2018, 08:51:41 »
Ultima gaselnita, documentarul despre Vogue CFDA Fashion Fund. L-am inceput ieri: binge worthy
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

I Translate it

Offline janine

• Hero Member
« Reply #67 on: Monday 25 June 2018, 11:44:28 »
Asta film, nici nu stii cand curge finalul, dupa realitate; exista si carte autobiografica pentru cine e interesat.

Brain on Fire (2016)

https://www.imdb.com/title/tt3704700/videoplayer/vi1324661529?ref_=tt_ov_vi

https://www.imdb.com/title/tt3704700/

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #68 on: Monday 25 June 2018, 12:15:59 »
Un serial german fain “Dark” despre calatorii in timp merita timpul

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #69 on: Monday 25 June 2018, 15:06:26 »
Un top 10 al celor mai bune filme documentare pe Netflix din 2018. E doar un punct de vedere. Am vazut Evil Genius din aceasta propunere de top facut dupa cel mai bizar caz de spargere a unei banci din istoria criminalistica a USA. Un caz ciudat si unic. N-am mai auzit de asa ceva.

Edit: Am mai vazut si Wild wild country, un documentar despre fenomenul Osho Rajneesh in perioada lui americana. Pentru cine e interesat de aceasta figura importanta a misticii moderne indiene, a ne pas manquer!

https://www.youtube.com/watch?v=xSsMr87Pw5k
« Last Edit: Monday 25 June 2018, 15:14:08 by christianT »
“Plus je connais les hommes, plus j’admire les chiens.”

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #70 on: Monday 25 June 2018, 20:34:17 »
tiens, in sfarsit ma potrivesc cu christian (cu h mut. lol!) la ceva. fix la Rajneesh vreau sa ma uit cand mai ies din mood-ul asta de vacanta. vezi ca mai este unul asemanator, Ram Dass, going home.
« Last Edit: Monday 25 June 2018, 20:37:08 by gabi200 »
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #71 on: Tuesday 26 June 2018, 19:55:07 »
Serial politist facut de britzi: Marcella (se citeste exact ca in romaneste). E so-so, vizionabil, oarecum predictibil dar cu ceva surprize. fara prea mult sange spoit pe pereti.

Ali's Wedding o comedie australiana cu o poveste de iubire, non-muslim-style.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #72 on: Wednesday 27 June 2018, 19:05:23 »
into the badlands
am terminat cele doua sezoane disponibile, misto, anyway un pic de tot inconsistent si cam lent (ca plot nu ca actiune spre final) dar misto per ansamblu.
cea mai buna miniserie vazuta de mine in ultimul timp.
pacat ca l-au scos din scena pe quinn, asa imi placea accentul lui de south carolina, da stiu, o sa-mi spuneti ca era texan.

ce dracu mai e misto de vazut, ca salvation dupa doua episoade m-a plictisit, 3% nu imi place, zoo am vazut vreo 3-4 episoade, the expance am vazut numai un episod dar nu, sa-i mai dau o sansa?
the 100 nu pot s-o suport pe blonda morala, ma enerveaza de numai, altfel cu restul sint relativ ok.
astept sa se termine the handmaid's tale si the colony sa le bingei.
« Last Edit: Wednesday 27 June 2018, 19:09:49 by corolla »
I am in perfect shape for my weight.

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #73 on: Wednesday 27 June 2018, 19:27:18 »
Corolleo,

Incearca sa vezi un film pe Netflix mai vechi, un thriller SF  pe nume Inception. In weekendul care vine, de ziua tzarisoarei noastre dragi, mi-am propus sa-l vad.
Muzica e semnata Hans Zimmer, poate cel mai mare compozitor de muzica de filme.

Uite mai jos muzica lui Zimmer cu imagini din filmul cu pricina. Chiar sunt curios ce parere ai de film, cand o sa-l vezi, presupunand ca nu l-ai vazut. Muzica e mortala!
Orgasm sonor!

https://www.youtube.com/watch?v=RxabLA7UQ9k&t=
« Last Edit: Wednesday 27 June 2018, 19:28:52 by christianT »
“Plus je connais les hommes, plus j’admire les chiens.”

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #74 on: Wednesday 27 June 2018, 20:01:49 »
Incearca sa vezi un film pe Netflix mai vechi, un thriller SF  pe nume Inception.

Daca esti ca mine si nu te duce mintea trebuie sa-l vezi de doua ori.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #75 on: Wednesday 27 June 2018, 21:17:53 »
sau daca esti ca mine si te uiti beat la el trebuie sa-l vezi de 3 ori, ca si a doua oara tot baut te vei uita la el.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline janine

• Hero Member
« Reply #76 on: Wednesday 27 June 2018, 21:29:38 »

ce dracu mai e misto de vazut

sense8

facut de acelasi care a facut matrix, dar asta e mult mai elaborat

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #77 on: Wednesday 27 June 2018, 22:26:57 »
sau daca esti ca mine si te uiti beat la el trebuie sa-l vezi de 3 ori, ca si a doua oara tot baut te vei uita la el.

sure enough, mi-am amintit c-am mai vazut orasul ala curbindu-se in sus, si masinile mergind vertical ca mustele, dar mai departe e ca si cind m-as uita prima oara.

edit, mersi janino

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #78 on: Wednesday 27 June 2018, 23:16:46 »
s-a aprobat sezonul 4 din Casa de Papel, am mai spus de el pe undeva p-aici: https://www.youtube.com/watch?v=_II9iIzfhog

vezi poate-ti place si serialul Marsilia cu Depardieu: https://www.youtube.com/watch?v=8WvqgV7-kSc
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #79 on: Thursday 28 June 2018, 06:37:22 »
M am uitat la marsilia, n am clickait, o sa incerc si casa de papel.