Author Topic: Netflix  (Read 4863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crina-ca

• Sr. Member
Re: Netflix
« Reply #100 on: Thursday 19 July 2018, 12:07:45 »
shit
cineva a vazut SFARSITUL ?

Cu totii il vedem la un moment dat
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline fenderguitars

• Hero Member
« Reply #101 on: Thursday 19 July 2018, 12:10:17 »

Cu totii il vedem la un moment dat
de unde stii ? ti-a zis cineva ca l-a vazut ?
"Unlike Your Wife, Guitars Don't Care If You
Stay Up All Night and Play with Other Guitars"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #102 on: Friday 27 July 2018, 16:06:45 »
extinction, ca tot a sarit primul in fata mea in lista
ca toate filmele netflix, nimic special asa vreo 2/3 din timp (mi-a amintit la greu de skyline) si apoi un twist meserias.
I am in perfect shape for my weight.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #103 on: Friday 27 July 2018, 23:47:35 »
Spoiler alert - Tocmai am vazut si eu Extinction, de acord cu corolla, twist meserias. Se vede ca e buget modest, dar ideea e buna- sinteticii care i-au gonit si ucis pe oameni, astia s-au regrupat si reconstruit pe alte planete, se reintorc, stersul memoriei la sintetici si facuti sa creada ca ei sunt oamenii. Apoi tare de tot mi s-a parut ca oamenii aveau un costum care ii face sa arate ca aliens si produc confuzia si ostilitatea propice decimari sinteticilor. Great ideas, cea cu arma detectabila pe harta 3D, sinele trenului de evacuare a sinteticilor care intrau sub apa dupa ce trecea trenul, ca sa ascunda orice urma. Un mini District 9, as I am a  big fan of.

Online descultz

• Full Member
« Reply #104 on: Saturday 28 July 2018, 09:43:50 »
Spoiler alert - Tocmai am vazut si eu Extinction, de acord cu corolla, twist meserias. Se vede ca e buget modest, dar ideea e buna- sinteticii care i-au gonit si ucis pe oameni, astia s-au regrupat si reconstruit pe alte planete, se reintorc, stersul memoriei la sintetici si facuti sa creada ca ei sunt oamenii. Apoi tare de tot mi s-a parut ca oamenii aveau un costum care ii face sa arate ca aliens si produc confuzia si ostilitatea propice decimari sinteticilor. Great ideas, cea cu arma detectabila pe harta 3D, sinele trenului de evacuare a sinteticilor care intrau sub apa dupa ce trecea trenul, ca sa ascunda orice urma. Un mini District 9, as I am a  big fan of.

Bine ca-l văzui ieri după-masa...
Desculț mergeam pe nisipul viselor pana au devenit realitate.

Online janine

• Hero Member
« Reply #105 on: Sunday 29 July 2018, 09:22:27 »

Bine ca-l văzui ieri după-masa...

Lasa, nu te stresa, ca o scris doamna "Spoiler alert" ca sa arate ca stie sa povesteasca filmul... Nu inteleg insa de ce n use duce pe IMBD sa bage review ca sa stie mai multa lume ce crede ea despre film.

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #106 on: Monday 30 July 2018, 10:04:47 »
Ceva alternative pentru netflix cunoasteti? Am vazut regina sudului in romania si cand am vrut sa continui in canada am constatat ca aici sunt mai putine episoade decat in ro.

Queen of the South, cu titlu de telenovela hispanica, s-a dovedit a fi un serial american surprinzator de interesant, in ciuda tematicii cu morala dubioasa- traficul de droguri mexico-texane. Multumesc, Crenguta.

M-a dezamagit Marco Polo. N-am reusit sa duc mai mult de doua-trei episoade.

Par contre, Imposters a devenit captivant dupa primele doua-trei episoade, adica de la aparitia Umei Thurman. Altfel, e vizionabil si relaxant.
Léon, the Professional- un film de revazut, despre relatia neobisnuita dintre o pustoaica (Nathalie Portman) si un asasin platit (Jean Reno)

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #107 on: Monday 30 July 2018, 22:42:07 »
un nou episod in care David Letterman il are invitat pe Jerry Seinfeld. Riscati sa va schimbati parerea despre Jerry, si nu in bine
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #108 on: Tuesday 31 July 2018, 10:15:56 »
un nou episod in care David Letterman il are invitat pe Jerry Seinfeld. Riscati sa va schimbati parerea despre Jerry, si nu in bine

Eu nu risc, sunt un fricos, asa ca nu intru in link-ul pe care l-ai postat... :scare:
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #109 on: Friday 03 August 2018, 06:29:43 »
pai n-am postat niciun link
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.