Author Topic: M-am inscris in Partidul Conservator din Ontario  (Read 25986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dorel

• Hero Member
Re: M-am inscris in Partidul Conservator din Ontario
« Reply #440 on: Sunday 27 May 2018, 18:46:43 »
Prietenul tau suna a Trump. Stiu ca tie-ti place si de unul si de altul, dar eu zic ca mint amandoi, cu nerusinare.
imi pare rau nu pot sa traduc din Engleza am treaba
Pusheen the cat

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #441 on: Sunday 27 May 2018, 18:52:41 »
Empower people- asta e ceva frumos.
Cu asta a câștigat Trumpu.
Bucurati-va!

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #442 on: Sunday 27 May 2018, 18:59:10 »
E in om foarte onest și bun la suflet super sa ajunga prim ministru la Ontario !
Pusheen the cat

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #443 on: Sunday 27 May 2018, 19:00:44 »
imi pare rau nu pot sa traduc din Engleza am treaba
Nu-i nevoie sa-mi traduci. Inteleg bine engleza.
Vazandu-l pe Ford, inteleg de ce tipa de la NPD conduce.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #444 on: Sunday 27 May 2018, 19:11:26 »
Eu zic ca nu intelegi eu zic ca esti o habarnista
Pusheen the cat

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #445 on: Sunday 27 May 2018, 19:22:11 »
După papagal, cea mai buna e aia bărbătoasă.
Aia e ghionoaia?
Minte cum respiră și nici nu clipește.

Ndp-ista e de-a dreptul isterica.

Ford e trombonist.
Bucurati-va!

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #446 on: Sunday 27 May 2018, 19:22:53 »
Eu zic ca nu intelegi eu zic ca esti o habarnista

Masoara-ti vorbele, cand vorbesti cu mine sau despre mine. Pana acum, nu te-am insultat, dar daca te porti mitocaneste, sa stii ca pot sa-ti raspund si eu, ca am invatat de la tine. Ai grija, gugulane.

I Translate it

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #447 on: Sunday 27 May 2018, 19:25:00 »
După papagal, cea mai buna e aia bărbătoasă.
Aia e ghionoaia?
Minte cum respiră și nici nu clipește.

Ndp-ista e de-a dreptul isterica.

Ford e trombonist.

Ford e trombonist? N-am stiut ca e muzician, in ce orchestra simfonica canta la trombon?  :crazy:
“Plus je connais les hommes, plus j’admire les chiens.”

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #448 on: Sunday 27 May 2018, 19:25:21 »
N-am timp de training pentru luzere(i) get your own education before talking to me  :grin:
Pusheen the cat

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #449 on: Sunday 27 May 2018, 19:32:50 »
N-am timp de training pentru luzere(i) get your own education before talking to me  :grin:
E ultimul avertisment: incearca sa ma ocolesti de-acum, gugulane. Pe-o singura pagina, m-ai insultat de trei ori. Nu-mi raspunde. Nu-mi mai raspunde. Ever.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #450 on: Sunday 27 May 2018, 21:08:22 »
Cred ca de asta se sictireste lumea de tropait pe-aici. Pen'ca trol X sau Y. Pacat.

Offline Rian

• Full Member
« Reply #451 on: Sunday 27 May 2018, 21:12:28 »

Doug urmeaza biblia lui trump
dorel ii catranit-
 ca sa dai bani la partid,
partidul s-o mierleasca
apoi sa acoperi pierderile partidului
alti bani
money $$$$$ money banateanului
 dusi pe apa garlei
ofofofofofofofofofo....vaiiiiiiiii :)
 ....................................... ........
 Utiliser votre cerveau
Prenez le contrôle
Sentez la force
Monter de l’intérieur

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #452 on: Sunday 27 May 2018, 23:17:02 »
Dorele, te iei de shugy? (insert thug face here si mainile-n solduri, facaletzul ti-l imaginezi tu unde trebe)
Rautatea gratuita e singurul defect de care omul e responsabil, in plus iti scoate in evidenta slabiciunile, las-o moarta-n papusoi.
Mrrrr  :evil:   

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #453 on: Monday 28 May 2018, 06:22:50 »
Doaamne! După atâta forum, tot îl mai luați în serios pe Dorel?

Bucurati-va!

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #454 on: Monday 28 May 2018, 09:34:16 »
E ultimul avertisment: incearca sa ma ocolesti de-acum, gugulane. Pe-o singura pagina, m-ai insultat de trei ori. Nu-mi raspunde. Nu-mi mai raspunde. Ever.

Chiar ma uitam ca intrasesi intr-o cursa de discutii(dialog) cu Dorel si ma intrebam cat o sa dureze . Din cate il stiu eu pe Dorel , poti sa-i spui ca nu se pricepe la politica si femei dar sa nu-i spui ca trebuie sa plateasca pensie alimentara . Dorel nu intelege ca un vot dat cuiva de catre noi cei de jos , este un vot de interes de grup , nu de individ . Interese individuale le au multi miliardarii cand dau un vot cuiva ,iar aici nu ii loc pentru noi , cei de pe tacla.
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline Rian

• Full Member
« Reply #455 on: Monday 28 May 2018, 12:55:56 »
Chiar ma uitam ca intrasesi intr-o cursa de discutii(dialog) cu Dorel si ma intrebam cat o sa dureze . Din cate il stiu eu pe Dorel , poti sa-i spui ca nu se pricepe la politica si femei dar sa nu-i spui ca trebuie sa plateasca pensie alimentara . Dorel nu intelege ca un vot dat cuiva de catre noi cei de jos , este un vot de interes de grup , nu de individ . Interese individuale le au multi miliardarii cand dau un vot cuiva ,iar aici nu ii loc pentru noi , cei de pe tacla.
ce interes ( de grup) poate avea dorel ca membru simplu in PC ? - la cei ca el e vorba de emotie, resentimente, agnostisime cu toluen etc ; pe cand un rechin miliardar ar avea interese mult mai materiale si clare;
 PC -ul da, are interesul sa-l suga de money pe fraierii cu emotii, apoi sa vada cum sa satisfaca interesele rechinilor. pentru ca elita PC-ului sa-si satisfaca propriile interese

Massther Clinic - Massage therapy

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #456 on: Monday 28 May 2018, 14:47:06 »
ce interes ( de grup) poate avea dorel ca membru simplu in PC ? - la cei ca el e vorba de emotie, resentimente, agnostisime cu toluen etc ; pe cand un rechin miliardar ar avea interese mult mai materiale si clare;
 PC -ul da, are interesul sa-l suga de money pe fraierii cu emotii, apoi sa vada cum sa satisfaca interesele rechinilor. pentru ca elita PC-ului sa-si satisfaca propriile interese

Cand spun interes de grup , ma refer atunci cand un grup , un numar de "N" persoane dintr-o zona , oras etc , voteaza cu un candidat care le-a promis ceva , un bun de care sa beneficiezi toata sau aproape toata  comunitatea respectiva.Prin anii `78 ,mafia italiana intrase in afacerile cu blocuri/locuinte . Ti se dadea teren de la stat pentru 99 de ani sau pe care sa il platesti , fara dobanzi in 50 de ani , daca construiai blocuri de locuinte pentru inchirieri. Sa bagat mafia italiana si au obtinut de la primarie un parc pe care au construit blocuri . Cand au fost urmatoarele alegeri , unul din candidati a promis ca va cumpara cateva case de la privati si va construi un nou parc , fapt pentru care oamenii din zona l-au si votat.
Fuck you Columbus and your curiosity

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #457 on: Monday 28 May 2018, 21:10:58 »
Am barfit azi la munca performanta celor trei candidati. Aproape unanim a fost sentimentul ca lumea ar fi putut vota fara probleme pe cineva ca Christine Elliott sau Brown dar Ford e prea papagal. Plus scandalul ala cu traficul de memberships ... e numai cu politician la fel de corupt ca restul pina la el. Inca un ciclu electoral in care conservatorii isi aleg candidati cu carisma de vidanja si dupa aia se mira ca nu reusesc sa prinda puterea desi avem unul din cei mai detestati lideri de provincie din toate timpurile.

Cred ca singura consolare e ca guvernarile NDP moderne sunt single mandate, ca de obicei screw up so badly they are voted out automatically. :D

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #458 on: Monday 28 May 2018, 21:13:18 »
Coane, te-am mirosit de mult... esti un "tory roshu" adica esti conservativ declarat ... dar la maduva ai ramas tot un comunist  :grin: :grin: :grin:
Pusheen the cat

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #459 on: Monday 28 May 2018, 21:28:32 »
Coane, te-am mirosit de mult... esti un "tory roshu" adica esti conservativ declarat ... dar la maduva ai ramas tot un comunist  :grin: :grin: :grin:

Daca vorbesti cu mine, da-mi voie sa te corectez. Pe compasul politic sunt in zona fiscal conservative, social libertarian. E o zona absolut goala de orice partid politic. Adica in cuvinte simple 'nu cheltui mai mult decat ai si lasa femeile sa faca avorturi'.