Author Topic: Jurnal de gradină  (Read 37928 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
Re: Jurnal de gradină
« Reply #1260 on: Sunday 11 October 2020, 19:55:23 »

:laugh:  mor cu tine de gat ras! Nu am avut website, dar am cusut o gramada ca eram la vremea aia cam singura in canada si trebuia sa imi consum timpul liber cumva. Dar am donat multe quilturi si au fost vandute bine la licitatii, macar cu atat am contribuit si eu la binele natiunii. Tu stii ceva despre mine, nu stii sigur dar stii. Despre perioada cand faceam tatuaje ce stii?

Nu stiu daca era websiteul tau, dar acolo itzi aratai marfa (sau acolo am vazut-o eu). Stiu de tatuaje, dar n-am crezut nicuodata povestea asta. Asta pentru ca n-am cunoscut nicaieri in lumea asta vreun tattoo artist care sa n-aiba samples pe el. Chestie elementara de promovarea businessului, e ca si cum brutarii n-ar fi mereu plini de faina.

P.S. Misto motan, pare barbat serios.
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 19:57:46 by Mihai Vasile »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #1261 on: Sunday 11 October 2020, 20:08:00 »

Nu stiu daca era websiteul tau, dar acolo itzi aratai marfa (sau acolo am vazut-o eu). Stiu de tatuaje, dar n-am crezut nicuodata povestea asta. Asta pentru ca n-am cunoscut nicaieri in lumea asta vreun tattoo artist care sa n-aiba samples pe el. Chestie elementara de promovarea businessului, e ca si cum brutarii n-ar fi mereu plini de faina.

P.S. Misto motan, pare barbat serios.

Aia e! Pentru ca nu m-ai dezbracat  :laugh:  Una dintre chestiile invatate de la inceput de "cariera" a fost sa nu am vreun tatuaj care sa nu poata fi acoperit in mod normal. AM o vaduva neagra ne omolpatul stang -- acu' daca reusesc sa "citesc" o partitie de hard o sa am si poze de la atelier, vede partitia dar nu deschide laptopul, poate la compu mare.

Eu stiam ca nu am sa raman in tatuaje toata viata, nu m-am acoperit sa fiu model ambulant, aveam destul renume in lumea aia ca sa fim invitati la  conventii. Mi-a fost de ajuns ca m-a tinut in scoala aici, am avut bani de avans la casa, apoi gata.
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 20:09:25 by janine »

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #1262 on: Sunday 11 October 2020, 20:16:59 »
Azi am strans 6 kg in 15 minute din pura intamplare.

ce-ai facut cu ele? rezista sa le fierbi si sa le congelezi?
intreb serios, ca am citit pe net ca trebuie consumate imediat, altfel in 24 de ore se lichefiaza
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 20:20:21 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline janine

• Hero Member
« Reply #1263 on: Sunday 11 October 2020, 20:27:48 »
ce-ai facut cu ele? rezista sa le fierbi si sa le congelezi?
intreb serios, ca am citit pe net ca trebuie consumate imediat, altfel in 24 de ore se lichefiaza

Mama congela

http://csv.scrieunblog.com/articles/cum-sa-inghete-ciuperci-pentru-iarna-care-pot-fi.html

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1264 on: Sunday 11 October 2020, 21:22:31 »
Astept sa se faca cerneala neagra si pe urma o pun in calimari si o vand la scoli. Sunt o gramada care vor sa bea cerneala.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #1265 on: Sunday 11 October 2020, 21:41:25 »
ssp
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1266 on: Sunday 11 October 2020, 22:28:48 »
stmslp

I Translate it

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1267 on: Sunday 11 October 2020, 22:30:18 »
Le speli, le scurgi pe niste foi de bounty, scot cat de mult lichid pot si le bag in masina cu vacuum de la costco. Mai trage si aia lichid
asa ca le selez de 2 ori. Shaggy manes o fi in engleza, in franca e coprin chevelu

Offline janine

• Hero Member
« Reply #1268 on: Sunday 11 October 2020, 23:01:37 »
...embroidery... :evil:
[/size]
[/size]

Dap, aveai si web site pe vremea aia :evil: . Io ti-am zis pe-atunci ca n-o sa mearga asa ceva in Canada, ca bizonii locali n-au sensibilitatzi artistice din astea, da' nu te-ai lasat pana n-ai aflat singura.

MV-ule, cu regret iti aduc la cunostinta ca ma confunzi dramatic cu o doamna care face macrameuri si broderii (cred ca sotul ei i-o facut site, fiindca, ca orice barbat roman, SE PRICEPE!) pentru ca suntem in acelasi targ.

Eu nu am avut NICIODATA postate pe nici un sait coverturile astea; vindeam la Flea Markets si pe la conventii de tatuaje, ca veneau unii fara saci de dormit si se lasa frig noaptea. Dar cele mai multe le donam, aveam eu placerea asta sa particip la licitatii.

I-ai fi spus ei ca nu merge cu broderia, dar chiar are afacere faina, merge. MIE nu cred ca mi-ai spus vreodata ceva inafara de discutii pe aici.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #1269 on: Sunday 11 October 2020, 23:06:33 »
scuze, e vina mea, n-am vazut ca explicasei deja mai devreme

Online Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #1270 on: Sunday 11 October 2020, 23:14:26 »
MV-ule, cu regret iti aduc la cunostinta ca ma confunzi dramatic cu o doamna care face macrameuri si broderii (cred ca sotul ei i-o facut site, fiindca, ca orice barbat roman, SE PRICEPE!) pentru ca suntem in acelasi targ.

Bre, sorry, s-ar putea, nu zic nu, mai uit și confund și eu chestii de acum vreo 15 ani. După cum se vede,  n-am dezbrăcat-o nici pe aia :laugh: .
« Last Edit: Sunday 11 October 2020, 23:15:48 by Mihai Vasile »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #1271 on: Sunday 11 October 2020, 23:58:21 »
Bre, sorry, s-ar putea, nu zic nu, mai uit și confund și eu chestii de acum vreo 15 ani. După cum se vede,  n-am dezbrăcat-o nici pe aia :laugh: .

Acum 15 ani deja eram femeie serioasa cu copchil, nu mai zburdam pe la conventii de tatuaje.

Acu' ca stim pe cine NU ai dezbracat, ia zi si tu pe cine ai dezbracat. Ca nu mai e nimeni pe aici si cam se stie cine dezbraca pe cine in comunitatea noastra romaneasca.  :grin:  Daca si aici confunzi, intri pe studiu medical cu lecitina.  :laugh:

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1272 on: Wednesday 14 October 2020, 08:40:22 »
Azi dimineata erau ciuperci noi. Pt qwerty.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1273 on: Wednesday 14 October 2020, 13:14:56 »
Putine si umflate de la ploaie.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #1274 on: Wednesday 14 October 2020, 14:07:48 »
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1275 on: Wednesday 14 October 2020, 17:24:34 »
Putine si umflate de la ploaie.
Printre papadie si purslane, daca vad eu bine. Wow! La tine in gradina? Azi am cules-o pe prima. Erau mai multe, cele mai multe scoase din pamint, inca f. mici. Le-am luat sa le "plantez" la mine in gradina. Sa vedem daca le place.

Massther Clinic - Massage therapy

Online Mărioara

• Hero Member
« Reply #1276 on: Monday 26 October 2020, 16:14:50 »
Până la urmă cel care se dădea cel mai lovit de bazdaganii a fost cel mai avut în gradina.
Așa e, crengutu?

Am cules via pe 20 octombrie, acum fermentează
Bucurati-va!

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1277 on: Monday 26 October 2020, 17:58:43 »
eu sunt crenguta si daa reusesc sa prind si cei doi iepuri care s-au invatat la mine in curte o sa fie recolta completa.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1278 on: Monday 26 October 2020, 18:14:45 »
Până la urmă cel care se dădea cel mai lovit de bazdaganii a fost cel mai avut în gradina.
Așa e, crengutu?

Am cules via pe 20 octombrie, acum fermentează
Bravo, Marioara! Bine ai revenit.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1279 on: Tuesday 27 October 2020, 09:57:48 »
Cine a castigat alegerile?