Author Topic: intrebari de interview  (Read 312 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
intrebari de interview
« on: Thursday 12 October 2017, 08:28:30 »
experienta de interviu, intrebari ce v-au pus in dificultate sau nu.

un exemplu :

Tell me about how you make a decision with incomplete information?

poate fi o serie interesanta de intrebari/experiente , interviuri pentru  job.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
Re: intrebari de interview
« Reply #1 on: Thursday 12 October 2017, 16:42:43 »
The decision making without incomplete info is one of the most asked :D

Tell me about a time when things didn't go your way /as you planned..
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2 on: Thursday 12 October 2017, 17:10:27 »
Eu ma bazez pe ce au făcut alții, de asta googlesc, în multe cazuri dau peste situații similare, evident nu identice dar îndeajuns sa îmi fac o idee, dacă nu atunci fac proiecții bazate pe experienta mea personala și  bazate pe informațiile ce le dețin, Nu cred ca vei avea niciodată toate informațiile ca sa mergi la sigur.

Un exemplu ar fi cum va evolua real estate-ul în Montreal? Uite o întrebare la care putini pot răspunde cu certitudine, toți fac proiecții ori modele bazate pe trecut.
« Last Edit: Thursday 12 October 2017, 17:16:48 by Dorel »

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #3 on: Thursday 12 October 2017, 21:00:43 »
mai ales la interviurile la stat, chestie de control: urmariti daca se opresc din scris. cand se opresc din scris inseamna ca ce spuneti nu poate fi notat- nu e relevant, stop and rethink, intoarceti-va la definitia elementului care e evaluat

It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #4 on: Friday 13 October 2017, 06:25:49 »
Cel mai important lucru in comunicare este sa auzi ceea ce nu se spune, cam asa suna pentru mine ceea ce spune gabi 200
Grupaleo, nu te mai intreba de real estate in Montreal ca nu ai tu banii necesari investitiei.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …