Author Topic: Instantanee din izolare  (Read 30903 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
Re: Instantanee din izolare
« Reply #220 on: Monday 01 June 2020, 18:40:36 »
Câteva căsuțe cochete și cu landscapes frumoase.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #221 on: Monday 01 June 2020, 18:43:00 »
Blagosloviți cu o zi fainuca după ploaie.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #222 on: Monday 01 June 2020, 19:17:59 »
Repede sa spuna cineva daca e buna chestia asta:  https://www.amazon.ca/Webber-Naturals-Collagen-Vitamin-120-Count/dp/B00L3WRUR0/ref=as_li_ss_tl?dchild=1&keywords=collagen&qid=1591045842&sr=8-11&linkCode=sl1&tag=canadadeals0f-20&linkId=1dbb0bcf8169b4c1b7bf725f51f76ed1&language=en_CA&fbclid=IwAR1e4k2Qd4BiR2PVY-WMgFVug26rKxQY4wkC5rWo-Dg356E2tBZCn3qW4qY

Colagen pudra am, multumesc frumos, inca am si un container nedesfacut dar nu il pun pe marchetplace ca dau de nebuni.

Am dat clik pe link-ul dat de tine , pentru ca eu sunt foarte interesat in produsele de/cu colagen/gelatine etc . Vad pe cutia de colagen ca spune LYZSNE + VITAMIN C .
 Am intrebat un amic care este "bolnav" de setea de acunoaste cum functionaeza su cum asimileaza corpul colagenul / gelatina etc . El isi face propria gelatina acasa , de vre-o doi ani buni , de teama ca va avea probleme cu articulatiile/tendoanele . Dupa spusele lui excesul de vitamina C face ca pielea, tendoanele ,etc sa nu asimileze cantitatea de cupru necesara pentru revitalizarea tesuturilor . El nu vede ceva bun in produsele de colagen cu adaos de vitamina C

Fuck you Columbus and your curiosity

Online janine

• Hero Member
« Reply #223 on: Monday 01 June 2020, 20:45:01 »
multumesc, dar atunci cu sa iau vit C ca am nevoie la sistem imunitar (daca nu fac reactii adverse...) dar am nevoie si de colagen.

Cred ca mai am un borcan de asta, sa isi puna in cafea cine si-a mai pus, ca tare urat miroase:

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #224 on: Monday 01 June 2020, 21:17:54 »
Asta iau eu janine și n-am murit încă:)

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #225 on: Tuesday 02 June 2020, 00:45:55 »
multumesc, dar atunci cu sa iau vit C ca am nevoie la sistem imunitar (daca nu fac reactii adverse...) dar am nevoie si de colagen.

Cred ca mai am un borcan de asta, sa isi puna in cafea cine si-a mai pus, ca tare urat miroase:

Ia vitamina C la 2-3 ore diferenta dupa ce ai luat colagen ca sa nu se interfereze

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #226 on: Tuesday 02 June 2020, 00:46:36 »

Nu , nu se moare dar cada nu le iei cum trebuie , ajuta ca la mort ventuza

I Translate it

Online janine

• Hero Member
« Reply #227 on: Tuesday 02 June 2020, 01:01:09 »

Poftim? Numai cat deschid cutia si ma gandesc "maine iau". Nici catelul nu vrea!

imi cumpar!

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #228 on: Tuesday 02 June 2020, 13:07:36 »
Tu fata, mie nu-mi miroase a nimic si de obicei ia gustul bauturii in care pui. Nu stiu ce sa zic.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #229 on: Tuesday 02 June 2020, 13:35:44 »
Eu folosesc melci codobelci. Dupa ce te obisnuiesti un pic e chiar placut.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #230 on: Tuesday 02 June 2020, 13:45:49 »

Online janine

• Hero Member
« Reply #231 on: Tuesday 02 June 2020, 14:15:03 »
Tu fata, mie nu-mi miroase a nimic si de obicei ia gustul bauturii in care pui. Nu stiu ce sa zic.

Mvai! Cum nu miroase? Si am incercat si cu apa (cum sa stric cafeaua?) si tot mirosea, am incercat sifara sa respir, nimic...

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #232 on: Tuesday 02 June 2020, 14:56:29 »

Mvai! Cum nu miroase? Si am incercat si cu apa (cum sa stric cafeaua?) si tot mirosea, am incercat sifara sa respir, nimic...
ala de organika nu miroase cand il pui in cafea. in apa e scarbos :D

Online janine

• Hero Member
« Reply #233 on: Tuesday 02 June 2020, 15:01:02 »
ala de organika nu miroase cand il pui in cafea. in apa e scarbos :D

Miroase cand deschid borcanu'. Nici catelului nu ii place!

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #234 on: Tuesday 02 June 2020, 16:47:00 »
Esti tu prea sensibila, Janine, ori ai un produs stricat? Nici unul din consumatorii cu care am discutat nu au avut probleme cu ceva miros. Cine stie, poate ai o intoleranta ceva.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #235 on: Tuesday 02 June 2020, 17:07:45 »
Io stiam ca de la cafea iti pleaca calciul din oase. Bei cafea cu colagen si faci articulatii bune, dar oase poroase. Cu pandemia asta am terminat nespresso vertuo si sper sa ma tina. Nu mai am nici cafea gratis si nelimitat ca la vechiul job. Pana la urma totul e marketing, daca genele nu ajuta poti sa bei si din sfantul graal.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #236 on: Tuesday 02 June 2020, 18:18:43 »
Daca iti injectezi in vene, poate. Eu beau max 2 pe zi. La amiaza daca mi-e somn am inceput sa beau ceai negru, pe care inainte il detestam.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Location: The only freedom you truly have is in your mind, so use it
  • Coffee lover
« Reply #237 on: Wednesday 03 June 2020, 08:24:06 »
Io stiam ca de la cafea iti pleaca calciul din oase.

Gresit draga...sau dragule...eh...cine mai stie.

Laptele este motivul pentru care ai deficienta de calciu. Stiu ca suna ironic insa este adevarat.
Am fost invatati ca laptele este bun, benefic organismului. Insa ce nu realizam (majoritatea) este ca este doar o propaganda grosolana de catre industrie.
Ca si orice human, vei avea tendinta sa nu ma crezi. Ce iti zic eu este sa te intrebi de ce rata cea mai ridicata de osteoporoza din lume este in North America unde se intampla sa fie si cel mai mare consum de lapte.
Daca iesi un pic din cutia care ti-a fost creata si cercetezi vei vedea ca am dreptate.

Drink on :)
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #238 on: Sunday 07 June 2020, 15:37:48 »
Iarba mare in livada, trag pe mine pantaloni și cizme de cauciuc sa mă aventurez. Mi-e frica de căpușe.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #239 on: Sunday 07 June 2020, 15:40:02 »
Flori de camp, frumoase tare și foarte delicate.
Bucurati-va!